Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
iHUB у Франківську може стати другим за величиною в Україні – запуск уже влітку

iHUB у Франківську може стати другим за величиною в Україні – запуск уже влітку

Директор мережі центрів підтримки інновацій та підприємництва iHUB Дмитро Подолєв розповів "Репортеру", чи бути iHUB’у в Івано-Франківську, що це таке і яка від нього користь.

На вулиці Гординського, 10 стоїть пусткою один із унікальних будинків Івано-Франківська. Зведений він ще у 1895 році, стиль – неоготика. Незабаром його обіцяють відновити і запустити там центр підтримки інновацій та підприємництва iHUB.

2015-го року міська влада Франківська домовилася про співпрацю з міжнародним фондом «Seed Forum». За попередньою домовленістю, інвестори беруться ремонтувати перший-другий поверх, а місто бере на себе перекриття, третій поверх і мережі. Пам’ятку передали в безоплатну оренду на 10 років.

Дмитре, який сьогодні стан справ на Гординського, 10?

– Я у Франківську зі своєю командою – мій зам з ремонтно-будівельних робіт, підрядник, керівник, який контролюватиме роботи. Поки що наше основне завдання– відновлення комунікацій. Будівлю давно не використовували, комунікації відрізані. Наразі нам потрібно як мінімум 20кВт, щоб підключити інструменти, прогріти приміщення хоча б до 15 °С і почати роботи. З допомогою міста за кілька тижнів маємо це питання вирішити і розпочати. Я зустрічався з першим заступником мера Миколою Вітенком, місто нам допомагає.

Поки за домовленістю з містом ми ремонтуємо перший і другий поверхи. Але сьогодні вже ведемо переговори з нашими донорами, щоб розширити бюджет і зробити всі три поверхи одразу. Тоді в Івано-Франківську iHUB буде другим за величиною в Україні – навіть більшим за львівський.

Чи є потенціал у франківського iHUB ? Будуть люди, які заповнять ці три поверхи?

– Думаю так. Звично донори хочуть залучати великі міста – Одеса, Харків, Дніпро. Але ми зробили експеримент і відкрили iHUB у маленькому Чернігові. І побачили, що попит в маленькому місті на наші послуги значно вищий. Великі міста мають більше можливостей і гравців у будь-якому секторі економіки. А в Чернігові ми побачили, що інших можливостей там немає. І ми були єдиними, хто створив ІТ спільноту стартапів. Сьогодні в ній майже 1,5 тис людей. І вони одразу пішли до нас. Це і айтішники, і підприємці, які хочуть вивчити цю тему. Тому потенціал у Франківська дуже хороший. Тим більше тут вже є «Тепле місто» і «Urban Space».

Скільки часу потрібно буде, щоб отримати перший результат?

– Зрозуміло, що за тиждень нічого не відбудеться. Все залежить від того, чого ми хочемо досягнути, від завдань, які перед собою поставимо. iHUB вже навіть при запуску матиме достатній попит. А повністю його заповнити його, думаю, ми зможемо за шість місяців, може навіть швидше. Потрібно ще й змінювати менталітет людей. Дехто боїться йти з квартир в місця, до яких мають стосунок місто і влада – а раптом від них вимагатимуть хабар. Дехто не бачить плюсів від того, що ти працюєш не один, а у спільноті, коли вчишся від інших. Та люди – істоти соціальні.

Яка користь для міста від такого центру?

– Для міста є багато позитивів. Перший й найпростіший – це сама будівля, яка належить місту, але поки вона в жахливому стані й потребує ремонту. Ми інвестуємо грантові кошти в ремонт і підвищуємо вартість об’єкта нерухомості. Тут економічно місто все одно виграє. Будинок був на балансі міста, тепер всі операційні витрати ми беремо на себе, тож для міста ще один плюс. І найголовніша перевага – це наша пряма діяльність: розвиток інновацій та підприємництва. Ми розвиваємо молодь міста, допомагаємо створювати нові компанії, розвиваємо підприємницьке середовище. Звісно, що в день відкриття розрахувати користь в гривневому еквіваленті буде складно. Та якщо подивитися на перспективу, то за кілька років ці молоді люди можуть створити серйозні компанії, найняти людей і відповідно платити податки в бюджет міста. Це і є найголовніша перспектива.

Хто зможе працювати в цьому спільному просторі?

– iHUB – це центр розвитку інновацій та підприємництва. Інновації – це широка сфера, просто в першу чергу ми звикли думати про IT-сферу. Тобто будь-яка сфера, яка має інноваційний підхід, може приєднатися до нас як резидент чи учасник наших заходів. Ми постійно будемо проводити майстер-класи, конференції, тренінги. Це один із наших головних напрямків. На таких освітніх заходах ви можете познайомитися з однодумцями, поділитися досвідом і проблемами, знайти команду, можливо, перших працівників.

Яка вартість таких майстер-класів?

– В більшості – 70% подій будуть безкоштовними, головне вчасно зареєструватися і прийти. Якщо ви резидент iHUB’у і працюєте в просторі лише на себе, то сплачуєте резидентський внесок і для вас взагалі все безкоштовно – і робочий простір і доступ до всіх лекції. Також ви безкоштовно можете працювати в iHUB’ах інших міст під час подорожей. У Франківську буде вже сьомий такий iHUB. З них – по одному в Кишиневі (Молдова) і Тбілісі (Грузія). А ще – у Києві, Львові, Вінниці і Чернігові. Сума внеску залежить від міста і від кількості людей – що їх більше, тим дешевше.

Ідея така, що якщо ви вирішили піти зі щоденної роботи і започаткувати власний бізнес, то вся інфраструктура і люди навколо будуть нашою проблемою. Ми все створимо, а ви – фокусуйтеся на своєму продукті.

Коли простір запрацює?

– Точкою відліку є вирішення проблеми з комунікаціями. Тоді за чотири місяці ми закінчимо. Ми всі вже готові починати.


11.01.2019 13:40
Уже другий рік поспіль протягом новорічно-різдвяних свят у місті Надвірна відбувається фестиваль «Файне Різдво». Участь у мистецькому проекті беруть участь понад тисяча учасників різноманітних хорових і танцювальних колективів з усього району.
09.01.2019 13:41
Печеніжинська ОТГ стала переможцем 9 обласного Конкурсу програм та проектів розвитку місцевого самоврядування і отримає фінансову підтримку у розмірі 500 тисяч гривень на реалізацію проекту
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: