Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
ДОХОДИ БЮДЖЕТУ–2017 ЗАВИЩЕНІ МАЙЖЕ НА 83 МЛРД. ГРН.

ДОХОДИ БЮДЖЕТУ–2017 ЗАВИЩЕНІ МАЙЖЕ НА 83 МЛРД. ГРН.

Несприятливий інвестиційний клімат у країні, зниження світових цін на сировинні товари, зменшення внутрішнього ринку, скорочення кредитування економіки та погіршення на 2017 рік прогнозу розвитку світової економіки створюють додаткові ризики недосягнення прогнозованого на наступний рік зростання валового внутрішнього продукту та, як наслідок, ненадходження доходів у визначених обсягах. Через такі негативні тенденції ще важливіше, аби державний бюджет був збалансований та реальний.

Втім, зважаючи на те, що теперішній бюджет у частині розміру доходів, як то кажуть, «розчерком пера», за ніч, збільшився на майже 25 млрд грн, «Публічний аудит» вирішив з’ясувати, чи закономірними та об’єктивними є закладені в нього прогнозні дані.

Треба сказати, результати аналізу разючі – доходи цьогорічного бюджету виявилися завищеними майже на 83 млрд грн. Про це – в матеріалі «Публічного аудиту».

Розставимо реперні точки

  • доходи держбюджету

Бюджет-2017 має поповнити держказну на 731 млрд грн доходів, і це на 21 % (майже 128 млрд грн) більше, ніж закладалося у 2016 році. При цьому урядовці свідомі того, що темпи росту номінального ВВП покажуть у кращому випадку 14,2 %. Різниця в майже 7 %, здається, нікого не бентежить, хоча зв’язок – прямо пропорційний. Швидше за все, вона, як і в попередні роки, покриватиметься за рахунок інфляції та девальвації; збільшення податкових надходжень (іншими словами, додаткового податкового ярма для бізнесу та населення).

І в цьому контексті треба згадати про ще один немаловажливий нюанс. За місяць до кінця 2016 року дохідна частина бюджету була виконана тільки на 77,8%. Виходить, у цьому році в Уряді вирішили зробити ривок більш ніж на +40%, але чи забезпечили вони підґрунтя для таких амбітних планів?

Як показує практика, саме зростання цін, а не високі темпи росту економіки чи закриття лазівок в оподаткуванні, дозволило вийти на наявні розміри доходів у попередні роки. Це ті прогнози, які урядовцям вдалося не лише успішно виконати, а й перевиконати. Так, минулоріч зростання цін у промисловості закладалося на рівні 10,4 %, а по факту воно виявилося в три рази вищим – 35,7 %. Причому, це зростання прискорилося з 16,4 % у вересні до 35,7 % у грудні.

Простими словами, Уряд досягає маніпулятивного виконання дохідної частини дербюджету шляхом емісії національної валюти та збору передоплати податків. При цьому додаткових надходжень за рахунок детінізації економіки і не передбачалося раніше, і не очікується найближчим часом.

  • дефіцит держбюджету

За планом, дефіцит головного кошторису країни становить 77,5 млрд грн, або 2,99 % від прогнозованого річного обсягу ВВП. Проте Уряд не подав жодного плану державних запозичень, а також приховує реальну картину з укладенням кредитних договорів, що потім може також «аукнутися» на доходах бюджету.

  • за рахунок чого заробляємо?

Немалі очікування покладаються на роботу податкових та митних підрозділів ДФС. Зокрема, перші повинні акумулювати на 46 млрд грн (16,3%) більше надходжень, ніж торік, – у цілому майже 330 млрд грн. Перед другими поставлені плани ще серйозніші – вони мають перевиконати свій попередній річний план більш ніж на 57 млрд грн (26%) та в цілому зібрати 277 млрд грн.

І в цьому зв’язку в спеціалістів «Публічного аудиту» виникли два закономірні питання:

  • за рахунок чого адміністрування податків і зборів збільшиться на 16,3 %, якщо міжнародні агентства прогнозують ріст реального ВВП на 2,3% та інфляції у 8,5 %, а зміни до ПКУ не змінюють базу оподаткування?
  • Звідки митниця отримає плюс 26% проти показників 2016-го, якщо обсяг імпорту товарів та послуг за прогнозами уряду ледь на 10% планується більший, ніж торік?

pub-aud

  • доходи від так званої «спецконфіскації»

У цьому пункті є також два дуже важливих нюанси. По-перше, держава планує отримати 10,5 млрд грн за рахунок конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації конфіскованого майна. Окрім того, що закон, під який виписувався цей прогноз, досі не прийнятий (Рада розглядає одразу декілька законопроектів – № 3025, №4 057, № 4811, № 5142), така законодавча ініціатива наших парламентів уже отримала жорсткий негативний висновок Ради Європи. Оскільки те, що хочуть ухвалити наші законодавці, не просто на голову не налазить, це суперечить будь-яким європейським стандартам щодо справедливого суду та захисту права власності.

Як неодноразово заявляв керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, за допомогою такого закону «професійні “рейдери” при владі, вирішили “під шумок” проштовхнути норму про вилучення майна у будь-якого громадянина нашої країни. Тобто, людину ще навіть не визнали винною, але вже позбавили майна».

По-друге, така стаття доходів була закладена й у бюджет версії 2016 року. Тоді за її рахунок очікувалося отримати майже 8 млрд грн, по факту ж у бюджет фактично надійшли копійки – всього-на-всього 0,16 млрд грн (2 % від плану). У цьому році, нагадаємо, мова йде про 10,5 млрд. І це не все. Адже ці гроші вже «розписані» на оборонні потреби країни, на які загалом заплановано 5% від ВВП, а саме – 129,24 млрд грн. Тобто, у результаті ми можемо отримати ще й додатковий дефіцит держбюджету.

Фіктивний бюджет

А тепер підрахуємо, скільки, ймовірно, недоотримає дохідна частина бюджету.

Для цього спочатку визначимо рівень номінального ВВП у 2017 році, відштовхуючись не від оптимізму Уряду, а від тверезих прогнозів авторитетного міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s.

Отже, рівень номінального ВВП у 2017 році = прогнозоване номінальне ВВП 2016 рік + (прогноз реального ВВП у 2017 S&P + прогноз інфляції в 2017 S&P).

Рівень номінального ВВП у 2017 році = 2 276,5 + (2,3 % +8,5 %) = 2 522,3 млн грн.

Нагадаємо, урядовці очікують побачити його у розмірі 2 584,9 млрд грн. Тобто, вони завищили показник на 62,6 млрд грн. Тепер визначимо співвідношення доходів за допомогою формули: (доходи від оподаткування імпорту у 2016 році + прогноз росту імпорту) + (доходи від оподаткування на внутрішньому ринку у 2016 році + ріст номінального ВВП) )/ прогноз реального ВВП та інфляції у 2017 ) до прогнозованого урядом номінального ВВП = (603,4*45% + 9,7%) + (603,4*55% + 10,8%) / 2584,9 = 25,7%

Помножовши співвідношення доходів до показника номінального ВВП, й отримаємо суму реальних можливих доходів державного бюджету в цьому році: 2 522,3 * 25,7%= 648,2 млрд грн.

А тепер в самий раз повернутися до початку нашого матеріалу й нагадати, що бюджет-2017 має поповнити держказну на 731 млрд грн доходів. Тобто, Уряд, свідомо чи ні, завищив рівень доходів майже на 83 млрд грн.

«Тут можливі два варіанти. Або Уряд перегляне прогнозні показники та визначить реалістичний бюджет із реальним планом розвитку економіки на найближчий час, або по-змовницьки продовжуватиме обрану три роки тому політику “вимивання” заощаджень, які в своєму розпорядженні має населення країни, за допомогою штучного завищення цін на всі життєво важливі потреби людей, і першу чергу на житлово-комунальні тарифи», – резюмує очільник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

За його словами, економіка України на сьогодні потребує насамперед лібералізації, дієвої податкової реформи, визначення механізму державної підтримки пріоритетних галузей – тих, що є економіко-формуючими, з високою доданою вартістю виробленої продукції. Завдання № 1 для влади на цей час має бути підвищення платоспроможності основного інвестора країни – її населення, переконаний Гольдарб.

Пише economistua.


11.01.2019 13:40
Уже другий рік поспіль протягом новорічно-різдвяних свят у місті Надвірна відбувається фестиваль «Файне Різдво». Участь у мистецькому проекті беруть участь понад тисяча учасників різноманітних хорових і танцювальних колективів з усього району.
09.01.2019 13:41
Печеніжинська ОТГ стала переможцем 9 обласного Конкурсу програм та проектів розвитку місцевого самоврядування і отримає фінансову підтримку у розмірі 500 тисяч гривень на реалізацію проекту
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: