IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Видатні Українці Канади

Видатні Українці Канади

Міжнародна організацація O.W.L. Open Learning проводить Всеукраїнський конкурс з нагоди 125-річчя перших українських поселень в Канаді та 150-річчя незалежності Канади.

Задля участі у конкурсі потрібно обрати видатну історичну або сучасну постать канадського українця  Провести ґрунтовне дослідження стосовно обраної особистості.  На основі зібраного матеріалу відзняти невелике аматорське відео. Фіналісти отримають можливість безкоштовно поїхати до Канади влітку 2017 року з метою вивчення англійської мови, ознайомлення з канадським суспільством та українською діаспорою у Канаді. Чимало учасників з Прикарпаття  вже взяло участь у конкурсі.

Пропонуємо вашій увазі  статтю  Андрія Слободяна, студента Надвірнянського коледжу, про зірку світового масштабу хокеїста Вейна Грецкі. Історія шаленого успіху  легендарного спортсмена українського походження сильно вразила автора статті . Адже Андрій, теж, як його герой Вейн Грецкі захоплюється хокеєм  і  не уявляє своє життя без спорту.

                                  Вейн ГРЕЦКІ

У  вели кому спорті  Україна  відома як батьківщина славнозвісних боксерів  братів Кличків. Та мало хто знає, що зірка світового масштабу з хокею, який встановив 61 рекорд світу, кращий бомбардир за всю історію Національної хокейної ліги родом з Тернопільської області. Мова йде про Вейна Грецкі — прославленого канадського хокеїста українського походження.

На початку ХХ століття дід Вейна Грецкі, Терентій Волоський, іммігрував до Канади з  Білорусі. Там він одружився з українкою Марією з міста Підгайці (сьогодні Тернопільська область). Те, що в сім’ї росте майбутня зірка НХЛ, було зрозуміло одразу. Клюшка з’явилась у руках хлопця ще у дворічному віці — він грав із бабусею посеред кімнати. Хто б міг тоді уявити, що через кілька десятків років хлопчик  буде  визнаний найкращим хокеїстом НХЛ усіх часів, увічнений в «Хокейному залі слави».

Щоправда, на цьому портреті могла  висіти й табличка з прізвищем Грицько. Дідусь хокеїста розповідав, що коли він приїхав до Канади, його прізвище недочули й написали на свій розсуд. Усі нагороди й досягнення Вейна Грецкі важко перерахувати. Його спортивна кар’єра розвивалася у геометричній прогресії.

За 21 рік виступів на льоду (1487 матчів) Вейн Грецкі побив фактично всі рекорди НХЛ. На його рахунку 894 голи та 2857 очок. Дев'ять разів він ставав володарем найпрестижніших в НХЛ призів (зокрема, «Найціннішому гравцеві» та «Найкращому бомбардирові»).

7 сезонів поспіль відзначений як найрезультативніший гравець НХЛ (1980–1987). Нагороджений Орденом Канади (1984), член "Хокейного залу слави" (1999). Учасник 18-х зимових Олімпійських ігор , виконавчий директор канадської збірної команди на 19-х і 20-х Олімпійських іграх. Від 2005 — головний тренер, згодом співвласник команди «Койотс» (м. Фенікс, штат Аризона, США). Встановив 61 рекорд НХЛ та отримав за свої досягнення прізвисько “Великий”. За видатний внесок у розвиток світового хокею 1994 року Вейн Грецкі удостоєний призу «Лестер Патрік Трофі».

У 10-річному віці Вейн Грецкі за один сезон закинув 378 шайб і зробив 139 передач в 85-ти іграх в юнацькій Лізі за «Брендфорд».  У тому ж сезоні у хлопця взяли перший автограф, а через чотири роки батько "Великого" - Уолтер Грецкі - змушений був ховати сина від наполегливих шанувальників.

У 14 років юний Грецкі потрапив у команду 16-річних хлопців і, незважаючи на свою не найбільш вражаючу комплекцію, впевнено почував себе на майданчику.  До речі, там, де треба було проявити силу, завжди був інший українець - Дейв Семенко — вихованець найбільшого притулку української діаспори у Канаді. Роль тілоохоронця Вейна він виконував бездоганно, за що й відсиджував на лаві запасних.

В 16 років  зіграв на юніорському чемпіонаті світу в Монреалі. Став наймолодшим учасником подібних турнірів, кращим гравцем і бомбардиром першості.  У 1978 році «Індіанаполіс» підписав з Грецкі контракт на нечувану на ті часи суму - 100 тисяч доларів на рік.

У 18-річному віці Грецкі став наймолодшим хокеїстом Ліги, який удостоївся честі виступати в матчі «Всіх зірок».  Після закінчення сезону-1979/80 Грецкі отримав перший з дев'яти «Харт Трофі» (приз "Найціннішому гравцеві" НХЛ) в кар'єрі. 18 лютого 1981 року Вейн закинув чотири шайби в ворота «Сент-Луїса» в одному періоді. В НХЛ такого ще не було.

30 грудня 1981 року Грецкі встановив рекорд скорострільності на століття: в 39-му матчі сезону він закинув 50-ту шайбу.

У сезоні 1981-1982 Грецкі став кращим бомбардиром Ліги і сім років поспіль нікому не віддавав «Арт Росс Трофі».

З 51-ю закинутою шайбою в тому ж сезоні Грецкі став наймолодшим гравцем в історії Ліги серед тих, які досягли рубежу в 50 голів. Вейну виповнилося 19 років і два місяці. У 1983 році "Великий" встановив рекорд Кубка Стенлі за набраними очками, який не побитий досі.

 

Грецкі не наголошував про своє українське коріння. Однак у 2014 році на великому фандрейзинговому обіді в Торонто за участю прем'єр-міністра Канади Стівена Гарпера на підтримку канадської медичної місії допомоги постраждалим на Майдані та в АТО Вейн  розповів про свою бабусю Марію з України  і навіть сказав кілька слів українською мовою.  Адже у родині всі спілкувалися саме нею.

Андрій СЛОБОДЯН

Для  Всеукраїнський конкурсу з нагоди 125-річчя перших українських поселень в Канаді та 150-річчя незалежності Канади. Конкурс організований Міжнародною організацацією O.W.L. Open Learning.

 

 
ПОШУК ПО ДАТІ