Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
Від творців: італійський ресторан Fabbrica з українськими продуктами

Від творців: італійський ресторан Fabbrica з українськими продуктами

Fabbrica - заклад, де італійські страви готують з фермерських українських продуктів. Незважаючи на досить строгий інтер'єр, атмосфера в ресторані домашня і затишна, а будь-якого клієнта можуть просто так пригостити кавою або десертом.

Два роки тому компанія Юрія Філюка "23 ресторану" відкрила першу Fabbrica в Івано-Франківську, а в січні 2017 такий же заклад з'явилося в Києві. Навчати столичну Fabbrica всім технологіям і особливостям роботи приїхала Аліна Токмиленко - партнер Юрія з "23 ресторану".

Ідея.

Юрій хотів створити заклад, який відповідав би всім світовим трендам, але було доступним за ціною жителям Франківська. Два роки тому йому прийшла ідея об'єднати італійську кухню з українськими продуктами.

"Ми вирішили експериментувати. Брали за основу фермерські продукти, які за якістю часто краще привізних. Але це зробити непросто, адже деяких продуктів італійської кухні на ринку України не було. Довелося шукати альтернативу", - ділиться Юрій.

Ресторан назвали Fabbrica через те, що весь процес від вирощування зерна до його помелу ретельно відстежується. Компанія знайшла людину, яка тепер вирощує зерно спеціально для закладу. Це монах, який живе під Уманню. Перемелюють зерно в борошно на млині, яка знаходиться прямо в ресторані.

Через два роки "23 ресторану" і їх партнери відкрили Fabbrica в Києві.

"Довгий час я свідомо стримував бізнес, залишаючи його тільки в Івано-Франківську, хоча нам і пропонували різні партнерства з виходом на інші ринки. Останні кілька років я взагалі відійшов від операційного управління компанією і зайнявся проектами розвитку міста Теплі місто. Але, напевно, прийшов час розвивати наш ресторанний бізнес і в інших містах. Тому зусиллями моїх партнерів Fabbrica відкрилася і в Києві ", - говорить Юрій.

Те, що другий ресторан відкрився в столиці, вийшло випадково - "23 ресторану" знайшов надійних партнерів в Києві.

"У нас не було продуманих стратегій, скільки ми таких закладів відкриємо і де. Ми просто познайомилися з хорошими людьми, якби ми їх зустріли, наприклад, в Одесі, то могли б відкритися і там. Друга причина - ми дуже любимо Київ, і в ньому мало якісної їжі, яка не варто захмарних грошей ", - розповідає Аліна.

Реалізація.

На відкриття київської Fabbrica пішло чотири місяці, перший - на пошук приміщення, інші - на ремонт.

У обох ресторанів - схожий інтер'єр, упор робиться на такі матеріали, як дерево, цегла і метал. Проект дизайну робив молодий дизайнер з Івано-Франківська. Fabbrica - одна з перших його робіт.

Більшість предметів інтер'єру в ресторані - не прикраса або муляж, вони виконують якусь функцію. У ресторані багато полиць з пастою, а незабаром з'явиться і млин, як в Франківської Fabbrica.

"Ми хотіли, щоб дизайн закладів не була рюшічний, а максимально функціональний. Ми зробили полки, тому що нам потрібно кудись поставити пасту. Її може купити будь-який відвідувач", - пояснює Аліна.

Ресторан закупив фітолампи, щоб в приміщенні росли живі квіти. У Франківську з цим простіше - в заклад потрапляє багато сонця і додаткове обладнання не потрібно.

Кухню зробили напіввідкритій. Холодні процеси відвідувачі не бачать, але зона пасти і піци відкрита.

"Це вже не можна назвати трендом. Люди мають повне право знати, що вони їдять і з чого вона зроблена", - вважає Аліна.

Найскладнішим для ресторану поки залишається логістика між Франківськом і Києвом. Потрібно заздалегідь замовляти продукти, щоб вони раптово не закінчилися.

Фінанси.

Fabbrica відкрилася за рахунок коштів "23 ресторану" і їх партнерів. Але поки вкладення тривають, і назвати цифру фінального бюджету можна тільки через кілька місяців.

"Поки складно сказати, за який час окупиться ресторан. Хотілося б, щоб це сталося за два роки", - ділиться Аліна.

Команда.

Колектив складається з 55 осіб, з них 12 - це кухарі. Навчати київську команду приїхали майстри з Франківській Fabbrica.

"Нашу київську команду ми називаємо бандою. Всі хлопці молодці, тому що багато працюють і намагаються", - розповідає Анна.

Але поки сформований лише кістяк команди - керівник ресторану, шеф-кухар, менеджмент і основні офіціанти.

"Зараз ми ще відбираємо людей. З першого дня в ресторані дуже велика кількість гостей, і були люди, які не витримували такого темпу роботи і звільнялися", - пояснює Аліна.

Клієнти.

У Fabbrica немає певної аудиторії, як у більшості інших ресторанів. Сюди приходять люди, які працюють неподалік, сім'ї, хіпстера і навіть іноді заглядають бабусі. Особливо багато відвідувачів буває ввечері, хоча днем ​​клієнти теж є. З першого ж дня роботи ресторану ні дня, щоб Fabbrica пустувала без гостей. Хоча про відкриття повідомили тільки в соцмережах і ніяку рекламу не замовляли.

"У Франківську ми знаємо кожного гостя, цю традицію ми хочемо зберегти і тут. Тільки Київ - велике місто, і багато хто може просто випадково опинитися на" Льва Толстого "і зайти до нас. Це не означає, що вони стануть нашими постійними клієнтами. Але все одно хочеться атмосферу Франківська перенести сюди. Адже там гості вловлюють будь-які зміни в рецептах і контролюють якість, можна навіть сказати, що стають нашими партнерами в бізнесі. Це нас дуже стимулює ", - розповідає Аліна.

У ресторані немає системи знижок і карток постійного відвідувача. Але гостя можуть запам'ятати і коли-небудь просто пригостити. Так відбувається і у Франківську. Fabbrica виділяє 0,5-1% обороту на подарунки для відвідувачів. Наприклад, якщо офіціантові сподобалася дівчина, яка прийшла в ресторан, він може пригостити її кавою. При цьому не за свій рахунок, а за рахунок закладу. Аліна вважає, що це більш душевна система, ніж 10% знижка постійного клієнта.

Меню.

За винятком чаю, кави, фініків, цитрусових і вина, всі продукти в ресторані українські. Також в меню присутня сезонність. Наприклад, взимку не готують салати з томатів або полуниці. Але деякі продукти Fabbrica заготовлює на зиму, наприклад, білі гриби або бузину для морозива.

"Ми зруйнували штамп, що справжню піцу і пасту можна зробити виключно з італійської муки твердих сортів. Ми знайшли в Україні зерно, яке повністю відповідає необхідним стандартам. Ми не очищаємо його від висівок, так як в них багато корисних елементів, тому у нашій борошна темний відтінок ", - розповідає Юрій.

Крім пшениці, ресторан закуповує фермерське м'ясо, сир і зелень. На пасіці для них збирають мед.

У ресторані є свої фірмові рецепти піци. Наприклад, є "По-одеськи" з тюлькою, а є з субпродуктами - телячими мізками і щоками.

"У всьому світі повагою до тварини, яку ми їмо, є використання в їжу всіх його частин, а не тільки дорогих стейків. Це і наша філософія ставлення до їжі. Якщо ми можемо смачно приготувати телячі мізки, то ми їх готуємо", - пояснює Аліна.

Крім пасти і піци, Fabbrica робить салати та десерти з авторських рецептами бренд-шефа Олени Жаботинської. Наприклад, тут готують салат з пшеницею і грейпфрутом або буряком, сиром і медом. З десертів є ромашкова панакота. Квіти додаються в неї при варінні, а потім проціджують, завдяки цьому в десерті з'являється легке післясмак ромашки. Для тих, хто не любить солодких десертів, є обліпихи морозиво або з лимоном, базиліком і бузиною.

Меню двох ресторанів трохи відрізняється. Так, у Франківську немає паштету з гусячої печінки і пирога з фініків. Засновники знають, що там це ніхто купувати не буде, а в Києві відвідувачі можуть собі дозволити.

Найпопулярніші страви теж відрізняються в двох містах. У Києві часто замовляють піцу з авторськими сирами і равіолі зі шпинатом і жовтком, а у Франківську - піцу з куркою і грибами. Але в обох містах залишається популярним томатний суп і домашній томатний сік, які ресторан готує сам.

Плани.

Хлопці хочуть, щоб Fabbrica стала центром смачної їжі і відмінного сервісу, тому в найближчий рік будуть продовжувати працювати над продуктом, робити його ще більш якісним.

"Це більше, ніж комерційний продукт, це певна життєва позиція і філософія. Fabbrica продемонструвала, що з таким підходом можна досягти успіху. Ми створили ефективну бізнес-модель, засновану на чесному підході до продукту", - пояснює Юрій.

Пише bzh.life.


11.01.2019 13:40
Уже другий рік поспіль протягом новорічно-різдвяних свят у місті Надвірна відбувається фестиваль «Файне Різдво». Участь у мистецькому проекті беруть участь понад тисяча учасників різноманітних хорових і танцювальних колективів з усього району.
09.01.2019 13:41
Печеніжинська ОТГ стала переможцем 9 обласного Конкурсу програм та проектів розвитку місцевого самоврядування і отримає фінансову підтримку у розмірі 500 тисяч гривень на реалізацію проекту
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: