IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Перша IKEA. Чому до України не йдуть світові бренди?

Перша IKEA. Чому до України не йдуть світові бренди?

Компанія IKEA підтвердила свій вихід на український ринок. Чи стане це сигналом для інших брендів і чому в Україні досі немає H&M, Starbucks і Burger King.

Як повідомляє сайт prportal.com.ua., компанія з виробництва меблів і товарів для дому IKEA підтвердила свій вихід на український ринок. За запитом українського медіа-ресурсу "Громадське" представники IKEA відповіли: "Повідомляємо, що франшиза для України дійсно надана, але поки у нас немає точної дати відкриття торговельної мережі".

Це вже не перший раз, коли ця торгова марка намагається вийти на український ринок. Перша спроба була ще в 2004 році, тоді представники компанії приїхали на "розвідку". А в 2005 році при президенті Вікторі Ющенку приїхав директор компанії, щоб купити землю під будівництво торгового центру на Бориспільській трасі біля Києва. Але угода не відбулася, за неофіційними джерелами компанія не домовилася з місцевою владою.

У 2009 році ТМ IKEA спробувала ще раз вийти на ринок і навіть купила землю в Одесі, але і ця спроба не здійснилася. Цього разу керівництво компанії передумало через "низькі" можливості ринку.

Яких ще брендів немає в Україні

IKEA не єдиний світовий бренд, який досі не був представлений на місцевому ринку. Наприклад, шведський бренд одягу H&M, керівництво якого відвідало Київ в грудні 2016 року. Директор з розвитку Маттіас Ламбер оглянув уже наявні торгові центри. Однак за запитом "Громадського", прес-центр бренду повідомив, що в 2017 році H&M не планує з'явитися в Україні.

З мережею кав'ярень Starbucks дещо інша ситуація: компанія вкрай суворо підходить до продажу своєї франшизи. Starbucks індивідуально вивчає справи і репутацію охочих відкрити кав'ярню під їхнім брендом і виставляють жорсткі умови. За словами директора компанії "Ресторанний консалтинг" Ольги Насонової в інтерв'ю для UBR, Starbucks запросила $ 1 мільйон за свою франшизу в українського підприємця.

Ситуацію з відкриттям нових брендів ускладнює ще кілька чинників. Економічна криза в 2008 році змусила деякі компанії зупинити свій розвиток в інших країнах, оскільки споживчий попит падав. Потім у 2014 році через початок бойових дій в Україні деякі бренди вирішили відкласти свою присутність на українському ринку до кращих часів.

Так само не на останньому місці стоїть рівень корупції в країні: так компанія IKEA навідріз відмовляється брати участь у "схемах" і відкатах.

Не все так погано

Україна не остання країна, в якій досі немає IKEA. Мережі також досі немає в Латвії, Естонії, Словенії, Новій Зеландії, Бразилії та Мексиці, проте керівництво ТМ вивчає зараз можливості ринку цих країн. Загалом магазин представлений у 28 країнах у кількості 340 відділень.

Відсутність в країні деяких брендів не робить Україну "відсталою". Наприклад, в Україні активно представлені інші світові бренди-конкуренти. Замість H&M є магазини Zara, Bershka, Pull and Bear і Mango.

Серед кав'ярень зі світовим ім'ям є ізраїльська мережа "Aroma espresso bar", а у Львові є "CoffeeShop Company". Також є мережі фаст-фудів McDonalds, кава яких також конкурує з Starbucks. Також є KFC і недавно з'явилася фінська мережа Hesburger.

Як торгові центри зловживають обіцянками

Однак відсутність брендів не заважає представникам торгових центрів інтригувати своїх майбутніх покупців туманними заявами про відкриття цих магазинів в Україні. Так, перед відкриттям Центрального універсального магазина (ЦУМ) у Києві ходили чутки, що в ньому вперше з'явиться бренд H&M.

Представники ЦУМ не підтверджували і не спростовували інформацію, а робили загадкові заяви про вперше представлені в Україні бренди, яких всі так чекали. У підсумку в ЦУМ так і не з'явився H&M.

Зараз глава компанії "Мандарин Плаза" Олександр Черницький планує будівництво торгового центру на території Київського льодового стадіону. Черницький заявив що IKEA "дивиться" в їх сторону. Однак, як і писалося вище, самі представники IKEA поки що не знають, як і коли буде реалізовуватися їх вихід на ринок, навряд чи Черницький знає про їхні плани більше. Тому говорити про чіткі домовленості поки рано.

Їх немає, але вони є

Незважаючи на те, що вищеперелічених брендів немає в Україні, їхній продукт є на українському ринку. Деякі компанії-посередники закуповують оптом продукцію і продають з націнкою за свої послуги. Це не означає, що компанії є офіційними дистриб'юторами - вони просто роблять логістичні послуги з доставки тих самих меблів з IKEA.

Ще на ринку є безліч підробок і магазинів, що видають себе за світові бренди. Так, в Одесі в 2015 році з'явився магазин H&M, про який не знало офіційне керівництво торгової марки. Також майже в кожному місті є "офіційний" магазин нижньої білизни "Victoria Secret". Точну кількість таких "фейковий" магазинів назвати складно.
ПОШУК ПО ДАТІ