IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

НЕРУХОМІСТЬ 2018: ЦІНИ,ТРЕНДИ, ІПОТЕКА

НЕРУХОМІСТЬ 2018: ЦІНИ,ТРЕНДИ, ІПОТЕКА

Будівельна галузь є важелем, який впливає на рівень функціонування всієї системи господарювання України. Від її розвитку неминуче залежить економічне зростання у країні та розв’язання багатьох соціальних проблем.

Експерти Аналітичного центру "Благо" дослідили зміни на ринку будівельної галузі Івано-Франківська за цей рік та висунули свої очікування на 2018-й.

Результати досліджень показують, що за обсягом виконаних будівельних робіт Прикарпаття зараз посідає 13-те місце, а також знаходиться у трійці лідерів серед областей за обсягом прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч осіб населення. Це свідчить про стабілізацію галузі.
Як підтверджують дані Головного управління статистики, зростання обсягів будівництва в Івано-Франківськ, порівняно з січнем–вереснем 2016р., становить 20,1%.
За останній рік значно пожвавилось будівництво об’єктів соціальної інфраструктури та істотно поліпшилася ситуація з іноземними інвесторами.
Ціни
Щодо рівня цін на житло в обласному центрі Прикарпаття, вартість метра квадратного цьогоріч на первинному ринку складає від 8000 до 18 500 грн.
Середня ціна за квартири економ-класу в новобудові склала:
1к.квартира площею 40кв.м.- 360 тис.грн.;
2к.квартира площею 60кв.м.- 540 тис.грн.;
3к.квартира площею 80кв.м.- 720 тис.грн.;
Середняціна за квартирибізнес-класу в новобудовістановила:
2к.квартираплощею 80 кв.м.- 1500,0 тис.грн.;
3к.квартираплощею 100 кв.м. - 1820,0 тис.грн.
Дослідження показують, що 60% клієнтів купують житло в новобудовах для подальшої здачі в оренду і збереження капіталу, а 40% - для проживання в ньому.
Суттєво підняти відсоток проданих квартир у 2017 році посприяли заробітчани та переселенці зі Сходу України. Перші розцінюють таку операцію як вигідну інвестицію. Для них житлові метрии квадратні залишаються найбільш надійним капіталовкладенням.
Прикарпатські покупці здебільшого розглядають варіант придбання квартири в нових комплексах на етапі їх здачі в експлуатацію або в уже зданому будинку.
Івано-Франківські забудівельники зараз мають що запропонувати. У місті зводиться 21 новобудова економ-класу, 8 - комфорт-класу, 4 - преміум-класу і 3 багатоквартирні домівки бізнес-класу.
Рівень будівництва значно зріс, тому є всі шанси, що наступного року в місті з’явиться ще не один проект забудови.

Іпотека

На купівельну спроможність франківців не сильно вплинуло збільшення мінімальної заробітної плати у 2017 році. Тому альтернативою для вирішення питань з житлом стало іпотечне кредитування. Цьогоріч банки надають кошти на термін до 30 років. Перший внесок складаєвід 10 до 50% вартості квартири, а процентна ставка - від 12 до 24% річних.
Проте зараз іпотечний кредит не є достатньо активним. Питання платоспроможності для франківців залишається відкритим і більшість з них не мають можливості вчасно повертати борги.
Ринок нерухомості Прикарпаття пропонує й інші способи розтермінування, які, на думку експертів, є більш вигідними для покупця.
В умовах скорочення можливості накопичення та усунення іпотечного кредитування, більша частина покупок здійснюється або за «депозитними коштами» (отриманими як комз рахунків розбитих банків), за рахунок розстрочки з забудовником, або ж за допомогою програми від Регіонального Управління Держмолодь житла.
Більшість забудовників Івано-Франківська пропонують покупцеві розтермінування оплати до здачі будинку в експлуатацію.
Що ж стосується державного кредитування, то на 2018 рік Кабінет Міністрів запропонував збільшити статутний капітал Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву на 10%. Ці кошти планується направити на надання 47 кредитів молодим сім’ям та одиноким громадянам на будівництво або придбання житла.
Чого чекати у 2018 році?
До кінця 2017-го ціни на нерухомість залишаться приблизно на такому ж рівні, а от з початку 2018 року варто очікувати їх зростання.
Експертиприпускають, щовартістьпервинногожитламожепідвищитисявід 10% до 15%.
Варто врахувати, що зараз ситуація на будівельному ринку почала поступово стабілізуватись. Це поки стосується тільки первинної нерухомості, а от вторинний ринок надалі втрачає свої позиції і просідатиме у вартості. Причиною цьому служить невисокий попит на такий тип житла. Покупцям вигідніше інвестувати у первинку, яка є більш надійною і не потребує великих затрат на ремонт у порівнянні з вторинним житлом.
Якщо 2018 рік продемонструє позитивну економічну динаміку, то покупцям потрібно готуватись до підвищення цін на 15-20% і в 2019 році. Активним попитом користуватиметься житло комфорт- і економ-класу. Цей сегмент уже зараз ма є свого покупця.
Економічна ситуація в країні підштовхує українців менше довіряти банкам і обирати шлях інвестицій, вкладених у такі матеріальні об’єкти як нерухомість.
Експерти зазначають, що поступове подорожчання житла при існуючій економічній ситуації є досить очікуваним. Власне, вартість нерухомості регулюється на сьогоднішній день економічними факторами: платоспроможністю і рівнем зайнятості населення, інфляцією, вартістю енергоносіїв, будматеріалів, палива. Крім цього, не менш важливим є співвідношення пропозиції та реального попиту.
ПОШУК ПО ДАТІ