Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Розробники з Івано-Франківська впроваджують інновації в роботу провідного агрохолдингу

Нещодавно компанія розробників з Івано-Франківська [bvblogic] завершила роботу над масштабним проектом для високотехнологічної інноваційної агрокорпорації “Сарог Вест Груп”, яка є одним із найсерйозніших лідерів українського агроринку. Про суть та цілі проекту розповідає бізнес-аналітик компанії [bvblogic] Андрій Хомин.

Агросектор – це один з найпотужніших локомотивів української економіки. Частка експорту агропродукції на світові ринки складає близько 43%, а понад 28% валютних надходжень в Україну дає саме агропромисловість. Саме зараз, як ніколи, галузь потребує модернізації та впровадження інноваційних технологій.

До актуальних напрямків провадження інновацій можна віднести наступні:

 • GPS-навігація та трекінг транспорту,
 • облік витрат пального,
 • автопілотування,
 • управління посівними апаратами,
 • контроль росту насаджень та їх готовності до збору,
 • застосування безпілотників та дронів,
 • розумні ферми, відстеження стану здоров’я тварин, автоматизація планування вакцинацій, зважувань, оглядів тощо,
 • картографування та паспортизація полів, облік земельного банку,
 • агрохімічні дослідження,
 • супутниковий моніторинг,
 • ERP-, CRM-системи для управління ресурсами підприємства.

Експерти вважають, що найбільш перспективними напрямками для впровадження ІТ-інновацій в аграрному секторі найближчим часом будуть логістика, тваринництво та виробництво органічної продукції.

Безумовно, потенціал українських ІТ-компаній більш ніж достатній для того, щоб наші агрокорпорації могли успішно конкурувати із зарубіжними та досягнути успіху на світовій агроарені. Вітчизняні технологічні компанії вже сьогодні мають значні здобутки у перечислених вище напрямках, багато рішень уже з’явилися та продовжують створюватись з кожним новим днем. Так нещодавно компанія розробників з Івано-Франківська, [bvblogic], завершила роботу над масштабним проектом для високотехнологічної  інноваційної агрокорпорації “Сарог Вест Груп”, яка є одним із найсерйозніших лідерів українського агроринку. Про суть та цілі проекту розповідає бізнес-аналітик компанії [bvblogic] - Андрій Хомин.

 

Агропромисловість – ключовий напрямок роботи компанії [bvblogic]. Один зі свіжих цікавих проектів – комплексне рішення для автоматизації процесу логістики молоковозів для одного з найбільш інноваційних агрохолдингів України – “Сварог Вест Груп”.

Хотілось би зазначити, що важливість саме логістичних рішень для роботи агрокорпорацій важко переоцінити. Це бізнес, що працює із тисячами гектарів полів, які часом знаходяться на території навіть різних областей, а також з транспортуванням продукції на значні відстані. Зараз, на щастя, в минуле відходить той час, коли водії долали зайві кілометри, витрачаючи пальне та ресурси автомобіля, втрачаючи дорогоцінний час, ризикуючи виходом продукції з придатного стану. Сьогодні технології дозволяють заздалегідь будувати маршрути за допомогою спеціальних алгоритмів в режимі реального часу таким чином, щоб максимально ефективно використати наявний автопарк компанії для вчасного та якісного збору продукції і її доставки у визначені пункти, у визначений час. Як показує практика, впровадження автоматизованих логістичних рішень в діяльність агрокомпаній дозволяє досягти помітної економії витрат пального та часу уже в перший місяць роботи. А найважливіше –  це досягнути підвищення якості заготівлі продукції, зменшити ризик її псування, а отже, і суттєво зменшити втрати агрокомпанії.  В той же час зберігання природної свіжості продукції завдяки максимально швидкому її транспортуванню до пунктів збору  дає можливість уникнути застосування шкідливих домішок на зразок антибіотиків та виготовляти безпечні корисні продукти. Такий ефект досягається за рахунок максимально ефективного використання усіх наявних транспортних засобів агропідприємства: вантажомісткість кожного  повинна використовуватись на всі 100%, а рух за маршрутом - відбуватись без відхилень і в межах відведеного на це часу.

Загалом, все, що ми щойно описали, відображає основну суть та мету проекту, над яким ми працювали з корпорацією "Сварог". Функціонал було реалізовано і завдяки сервісу Navizor.com, що є продуктом нашої компанії та аналізує розташування точок збору продукції, відстані до них, вантажомісткість окремих транспортних засобів, можливі маршрути та максимально допустимий час для доставки, і навіть якість дорожнього покриття.

Розроблена нами веб-система має на меті вирішити наступні завдання:

 • автоматизація технологічного процесу логістики,
 • заощадження часу та ресурсів, збереження ідеального стану продукції в процесі транспортування,
 • виявлення потреб у транспорті та його ефективний розподіл відповідно до специфіки кооперативу та особливостей його географічного розміщення,
 • оперативне реагування на проблеми в процесі логістики,
 • спрощення та автоматизація процесів контролю та формування звітності.

Процес логістики молока із застосуванням даного рішення дуже простий та складається із наступних етапів:

 • спочатку оператор-логіст актуалізує в системі усі дані про водіїв, молоковози, заготівельників, заводи (доступний/недоступний) станом на початок дня,
 • система аналізує дані про фактичні та планові об'єми молока, яке потрібно зібрати, та час збору,
 • спеціальний алгоритм автоматично генерує найоптимальніші маршрути з урахуванням логістичного плеча та часу завантаження/розвантаження молока в молоковози,
 • сформовані маршрути розподіляються за водіями молоковозів та відбувається друк маршрутних листів,
 • водій отримує маршрутний лист із планом робіт на день та переліком пунктів збору,
 • водій вирушає на маршрут із заводу до заготівельників, а по завершенні збору молока повертається на завод і розвантажує його,
 • після завершення всіх маршрутів водій повертається у вихідну точку.

Отже, оптимальний маршрут для водіїв молоковозів генерується в середньому раз у два тижні чи при потребі. Яка ж роль цієї системи?

 • кожен водій отримує маршрутний лист із оптимальним маршрутом, який дозволить виконати роботу максимально просто і швидко,
 • завдяки інтеграції із системою трекінгу, створюється можливість контролю різноманітних параметрів кожного водія на маршруті: час у дорозі, затримка на маршруті, відхилення від нього - в режимі реального часу,
 • спрощується система формування планів та звітів,
 • система зберігає та надає можливість коригувати дані про кожного водія (доступний/недоступний), а також про транспортні засоби (справний/в ремонті),
 • програма надає зручні можливості для внесення чи корекції інформації, скажімо, про появу нових водіїв чи нові транспортні засоби.

Фактори, які враховуються при генеруванні оптимальних маршрутів:

 • об’єм секцій молоковозів,
 • плановий об’єм молока для кожної конкретної зміни,
 • зміна,
 • час забору молока,
 • координати заготівельників, холодильників, заводів та інших учасників процесу.

Система враховує також чимало інших дуже важливих факторів та правил, які важливо брати до уваги, оскільки було прораховано, що вони відіграють вагому роль в оптимізації процесів, мінімізації втрат та підвищенні ефективності використання усіх наявних ресурсів:

 • в кожну окрему секцію молоковоза може агрегуватися молоко від кількох заготівельників, якщо секція заповнена менш ніж на 70%,
 • багатотонник виїжджає на маршрут при умові, що він заповниться принаймні на 50%,
 • спочатку молоковоз їде в найвіддаленішу точку маршруту, а вже на зворотній дорозі збирає решту молока,
 • врахування 10% запасу об’єму молоковоза на випадок, якщо молока виявиться більше, ніж заплановано,
 • час між двома послідовними маршрутами повинен становити 2 години,
 • конкретний час, до якого обов’язково потрібно зібрати молоко (зранку до 10:00, ввечері до 20:30),
 • логістичне плече становить 4 години - максимальний час для розрахунку оптимального маршруту молоковоза з урахуванням часу на завантаження та розвантаження.

Ця веб-система тісно пов’язана із CRM-системою компанії, де зберігається інформація про всіх учасників бізнес-процесів агрокорпорації. Менеджер легко вносить усю необхідну інформацію у базу даних. Можна додавати двори, членів кооперативу, фізичних та юридичних осіб, а також і їх ресурси (тварини, техніку тощо). Зауважимо, при внесенні в базу даних ВРХ їй присвоюється певний номер та вказується детальна інформація про цю тварину, а саме: її дата народження, порода, власник та навіть фото тварини. Також є функція додавання офіційної документації у профіль користувачів.

Окрім функції побудови маршрутів, дуже корисним є модуль, який дозволяє відстежувати маршрути водіїв завдяки інтеграції з системою GPS-трекінгу транспортних засобів. Це дозволяє контролювати переміщення усього рухомого складу агрокомпанії в режимі реального часу і, відповідно, вчасно реагувати на значні затримки чи відхилення від маршруту. Зараз із цією задачею може справитися всього один диспетчер, який слідкує за переміщенням усіх транспортних засобів на екрані монітора.

Як це працює?

Оператор-логіст має можливість в будь-який час перейти на візуальну карту і переглянути маршрути руху цистерн в режимі реального часу. Тут відображаєься запланований маршрут та поточне розташування цистерни, а також пункти збору молока, час прибуття на це місце, час завантаження і розвантаження, плановий обсяг збору на пунктах, прогнозування часу звільнення цистерни на заводі. Є можливість легко та швидко знаходити необхідну інформацію завдяки фільтрам, що здійснюють вибірку: за цистернами, за маршрутом, за водіями.

При ховері на іконку цистерни відображається інформація про номер маршруту, контакти водія, обсяг зібраного молока, скільки ще молока залишилося зібрати, відставання від графіка, випередження графіка за часом тощо.

При ховері на маршрут цистерни виводиться інформація про номер маршруту, загальну протяжність, загальний час в дорозі.

Система самостійно визначає відхилення від маршруту в радіусі більше 50 м або ж відставання від планового графіку та сигналізує про це. Всі маршрути, які мають відхилення, одразу виділяються контрастним кольором та переміщуються вгору загального списку. Оператор може миттєво зв'язуватися з водієм для коригування, вирівнювання маршруту руху.

Приємно спостерігати, як сьогодні багато великих агрокомпаній України обирають шлях впровадження ефективних та інноваційних технологій. Звичайно, імплементація таких рішень в роботу займає досить тривалий час, але якісно впроваджена добра ідея досить швидко окуповується. Хочеться, щоб ці технології стали доступними усім  малим та середнім фермерським господарствам. Ми у [bvblogic] прагнемо, щоб наші рішення принесли максимум користі нашим клієнтам,  таким чином  робимо і свій внесок у розвиток агробізнесу в Україні.
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.