IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

«Cади Прикарпаття» – виробник натуральних соків зі Снятина

Компанія розпочала свою діяльність понад 5 років тому як невеликий сімейний бізнес, а вже сьогодні цей смачний та корисний напій успішно підкорює ринки Європейського Союзу та Канади. Секретами успіху і проблемами українських експортерів ділиться співвласник компанії Назар РОМАНІВ.

Пане Назаре, розкажіть історію  вашої компанії: з чого все розпочалося і чому ви вирішили зайнятися бізнесом з виготовлення  соку?

Все розпочалося у 2008 році. Батько купив земельну ділянку - і ми почали засаджувати яблуневий сад. Сік не одразу з'явився, а десь у 2012-му, коли в мене народилися діти. Я почав замислювтися , які корисні продукти давати дітям. Бо  не знаю, з чого зроблені інші соки, і настільки вони натуральні, як в цьому запевняє реклама. Ось відтоді ми сім'єю вирішили самі давити яблучний сік і виготовили його стільки, що вся наша родина  не випила за два роки. Тому  пішли з нашою ідеологією до українських та іноземних споживачів. Її суть - це здорова нація.

В чому унікальність соків «Сади Прикарпаття» від інших? Які переваги яблук саме з  франківських садів ? Хто ваш кінцевий покупець, і чи безпечні соки для дітей?

Наша унікальність в тому, що ми не додаємо жодних добавок до соків: ні води, ні цукру, ні аскорбінової кислоти. Це абсолютно натуральний і безпечний, і навіть корисний  продукт харчування для дітей . Бо, власне, для малечі ми їх і виготовляємо. Якщо б не було дітей, то, можливо, і продукції «Сади Прикарпаття» не було б. Натуральність соків - це наші переваги. Інші виробники цього напою займаються бізнесом, а ми - ідеологією. І на ній, якщо чесно, дуже не заробиш - бо невигідно продавати стовідсоткові натуральні соки без додаткового вмісту води чи цукру, чи ін. Ще однією перевагою наших соків є те, що всі яблуні ростуть на екологічно чистій території. До найближчого хімічного заводу 300 км. Тому й мікроклімат тут досить вологий і сприятливий,  що, в свою чергу, позитивно впливає на плоди.

Які виробничі потужності вашого підприємства, яка площа садів, кількість пресів, скільки в місяць ви вичавлюєте соку?

По-різному буває: все залежить від урожайності й від погодних умов. Одного року яблука можуть вродити, а іншого - ні. А чужих яблук ми не купуємо, бо не знаємо, як вони вирощуються.

Яка кількість уже готових банок продається в Україні та за кордоном щороку?

Поки що це секрет.

Розкажіть про асортимент продукції «Сади Прикарпаття»...

Перший рік роботи ми варили тільки яблучний сік. Пізніше до нашої команди приєдналася моя дружина, яка за освітою маркетолог, і запропонувала вітамінну колекцію для здоров'я, а це - сік «яблуко-груша", "яблуко-гарбуз", "яблуко-аронія", і найулюбленіший наш продукт - сік для дітей та чоловіків «яблуко-корінь селери».  Всі інгредієнти ми вирощуємо тут, у себе на виробництві, отже, точно знаємо, які ці овочі, фрукти, прянощі за якістю, контролюємо увесь повний цикл процесу виробництва:  від вирощення до розливу,  і відвантаження.

Де можна купити вашу продукцію в Україні та в Івано-Франківську зокрема?

В Івано-Франківську соки можна купити у гастромаркеті  «Winetime» та в готелі «Надія». Більшу частину ми реалізуємо в супермаркетах Києва.

Чому ви вирішили виходити на міжнародні ринки?

За кордоном проживає українська діаспора, в якої  значно більша купівельна спроможність,  і вона більше приділяє уваги здоровому харчуванню. Іноземці  мають кошти на екологічні натуральні продукти, які в цілому світі не є дешевими.

 

Куди екпортуєте продукцію зараз? З якими труднощами стикаєтеся і, взагалі, які проблеми постають перед  українськими виробниками-експортерами?

Зараз ми експортуємо в Норвегію яблука. Проблема одна - іноземні імпортери хочуть сертифікацію і низькі ціни. В нас найбільші труднощі - це доставка і транспорт. Логісти хочуть заробити в один день. Це дуже велика проблема, бо транспортні витрати включаються у собівартість продукту, тому ціна не завжди низька і не влаштовує покупців.

Як реагують іноземні покупці на якість та вартість продукції? Чому їм подобається працювати з українськими виробниками, на вашу думку?

Іноземці завжди в захопленні від нашої продукції, але ціна їх теж вражає, і вони хочуть просто за безцінь купляти в нас. Колись я питав в однієї одеської дистриб'юторки: «А з ким ви співпрацюєте?" А вона мені у відповідь: «Дєточка, в кого дєнюжкі - с тєм і работаєм!». Ми готові до будь-якого діалогу і зараз розглядаємо різні пропозиції!

Мар’яна ЦИМБАЛЮК
ПОШУК ПО ДАТІ