IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

ТЕКСТИЛЬ ДЛЯ ГОТЕЛІВ

ТЕКСТИЛЬ ДЛЯ ГОТЕЛІВ
Компанія «Зорепад-премєр», яка розташована у місті Калуш,  на ринку текстильної продукції України відома давно. Постільну білизну, махрові рушники й халати, наматрацники, скатертини й серветки у неї замовляють  готелі Львова, Трускавця, КиєваОдеси та Харкова! Історію успіху компанії та про проблеми галузі розповідає засновник та директор «Зорепад-премєр» Світлана Васильєва.
 

– Розкажіть, будь ласка, історію заснування компанії «Зорепад-прем’єр».

– Компанія створена в 2009 році. З початком розвитку туризму в нашому регіоні, з появою великої кількості готелів у Карпатах виникла і потреба в текстилі для них. У готелях, базах відпочинку не можна використовувати постільну білизну і рушники, які ми маємо вдома. Навряд чи хтось у хатніх умовах пере постіль щодня і кожен день змінює рушники на чисті, а ще ніхто вдома не додумається витерти черевики білим рушником, що також трапляється в готелі. Тому текстиль для таких цілей має бути надзвичайно якісним: витримувати велику кількість циклів прання з використанням потужних миючих засобів і не втрачати зовнішнього вигляду.  Разом з нашими клієнтами ми вчилися якісній роботі – готелі європейському сервісу, а ми, набиваючи гулі – шукали постачальників якісних тканин.  Також набирались досвіду, як шити білизну, що витримувала б величезні оберти промислових пральних машин і прасування на гладильних катках.

– Який асортимент продукції Ви пропонуєте своїм клієнтам? У чому перевага над аналогічними іноземними або вітчизняними товарами?

– Ми пропонуємо нашим клієнтам постільну білизну, махрові рушники і халати, наматрацники, скатертини, серветки. Наш девіз: працюємо тільки з якісними тканинами! Ми впевнені в якості нашої продукції. І найголовніше – вважаємо своїх клієнтів друзями. А хіба порядна людина може своєму товаришу дати продукцію, за яку потім буде перед ним соромно?!

– Хто Ваші клієнти і яка географія продажів?

– Почавши з карпатських готелів і баз відпочинку (з обох боків Карпат), тепер ми працюємо з готелями Львова, Трускавця, Івано-Франківська, Луцька, Тернополя. За останні роки з успіхом продали свої вироби готелям Києва й Одеси. Навіть на Харків ідуть наші рушники й халати.

– Як відбувається процес виготовлення? Звідки берете тканини і т. д.?

– 90% якості наших виробів залежить від тканини, з якої їх виготовлено. Завозимо матеріал з перевірених фабрик, які не підведуть. Одну з таких нам пощастило знайти в Туреччині, її власник дотримується тих же принципів, що і ми: якість понад усе. Відмінна характеристика наших махрових виробів – це його заслуга. Тому величезна подяка цій людині!

– Як вирішуєте кадрову нестачу, яка є в усіх сферах економіки?

– Проблема кадрів – це не просто хвора тема, це вже біль усіх виробників, особливо в Західній Україні. Ми підвищили зарплату, і нам вдалося частково вирішити це питання, але збільшувати її до безкінечності не можемо: це піднімає ціну виробу. Споживач не може занадто дорого платити за нашу продукцію, бо це збільшить ціну номера в готелі. Менша кількість людей поїде відпочивати, якщо номери будуть дуже дорогими. Крім того, на мою думку, нашим людям треба навчитися працювати і зрозуміти, що гроші слід заробляти і з неба вони не падають. 

Принцип «чим більше працюєш, тим більше заробляєш» ще ніхто не скасовував. Щоб щось мати, треба щось робити, й абсолютно непотрібно для цього їхати за кордон.

– Якими були найскладніші моменти у Вашому бізнесі за 9 років?

– У нас уся сировина закуповується за кордоном, тому стрибки курсу долара дуже болюче впливають на бізнес. І проблема кадрів останнім часом є дуже гострою.

– Чому Ви не виходите на міжнародні ринки і не експортуєте товар для клієнтів ЄС?

– Ми виготовляємо товар з імпортної сировини, яка складає основу у вартості продукції, тому перетин ще одного кордону занадто збільшить ціну. Країни ЄС і без нас можуть завезти тканини з  Туреччиничи Пакистану.

 Мар’яна ЦИМБАЛЮК
ПОШУК ПО ДАТІ