IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Податкові новації 2018 року

Податкові новації 2018 року

Новий рік – нові правила. І податкове законодавство – цьому не виняток, адже з 1 січня 2018 року воно зазнало чимало змін. ТОП-новації, про які варто знати представникам сфери бізнесу, розповідає ОКСАНА ШЕВАДУЦЬКА, САР, АССА ДипИФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш Бухгалтер».

Підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби. Цей вид податку має стати однією з основних статей, що наповнюватимуть державний бюджет,  а це означає, що сигарети суттєво подорожчають. Акцизна ставка за тисячу сигарет тепер становитиме замість 21 євро аж 25,84 євро, що означає підняття ціни за пачку десь на 7 гривень. Чиновники планують збільшувати цей податок кожного року, і, за прогнозами, у 2025-ому ціна пачки сигарет усередньому становитиме 90 грн.

Скасування податків на ввезення електромобілів. З 1 січня скасовані податок на додану вартість і акциз на ввезення електрокарів в Україну, щоправда, не зазначено, доки триватиме таке рішення.

Нові правила імпорту авто з Європейського Союзу стосуються не лише електромобілів. Міністерство економіки і торгівлі опублікувало таблицю, де йдеться про ставки ввізного мита України, у тому числі розмитнення автомобілів. А саме у 2018 році ставки ввізного мита для нових легкових автомобілів, які походять із країн Євросоюзу встановлюються в такому обсязі:

 • Бензинові: залежно від об’єму – від 5% до 7,5% митної вартості.
 • Дизельні: залежно від об’єму – від 6,3% до 7,2% митної вартості.

Відтепер будуть податки на поштові відправлення. З 1 січня українцям дозволено замовляти товари на суму не більше 150 євро на місяць без додаткових податкових платежів. Кількість безмитних покупок теж обмежили – не більше трьох протягом одного місяця, а от за четверту посилку вже доведеться сплачувати мито та акциз.

Молоко від селян на переробку не прийматиметься.Тепер на полицях українських магазинів повинні знаходитися три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого. Молокозаводам законодавством забороняється брати на переробку домашнє молоко: це вимоги договору про асоціацію з Євросоюзом. Виконання цієї норми закону будуть перевіряти шляхом контрольних закупок.

Зростає заробітна плата. З 1 січня мінімальна заробітна плата складає 3723 грн, а мінімальна вартість погодинної оплати – 22,41 грн. Прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмір 1762 грн, з 1 липня цього року він зросте до 1841 грн, а з 1 грудня – до 1921 грн. Автори проекту державного бюджету вважають, що наступного року середня зарплата триматиметься на рівні від 8374 грн до 8629 грн. Індекс інфляції в бюджеті прописаний на рівні 9%, у порівнянні з 13,6% на кінець 2017 року.

Нові тарифи сплати єдиного соціального внеску.Оскільки зросла заробітна плата, то і ЄСВ тепер становитиме мінімум 819, 06 грн (22% від 3 723 грн). Тепер всі фізичні особи-підприємці (ФОП), у тому числі і ті, які обрали єдиний податок, будуть зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це ж правило буде поширюватися на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Новацією є і те, що з 1 січня фермерські господарства також повинні платити єдиний соціальний внесок. А ось підприємці, які отримують пенсію, і фермери-пенсіонери звільняються від сплати ЄСВ за себе.

Окрім тимчасового зупинення системи блокування податкових накладних, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, який набрав чинності 01.01.2018 р., було запроваджено ще чимало ПДВ-новацій, а саме:

 • окремий строк реєстрації в ЄРПН для мінусових розрахунків коригування— 15 календарних днівіз дня отримання такого розрахунку коригування отримувачем (покупцем) (зміни до п. 201.10 ПКУ);
 • 7-відсоткову ставку ПДВ поширеной на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва та застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію й застосування в Україні;
 • уточнення нормпп. 197.1.25 ПКУ щодо звільнення від обкладення ПДВ операцій із постачання дитячих книжкових видань;
 • тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від сплати ПДВ суб’єкти космічної діяльності, на яких поширюється дія Закону України «Про космічну діяльність»;
 • тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з абзацами 2–7 пп. 14.1.225 ПКУ;
 • тимчасово звільняються від обкладення ПДВ операції з експорту:
  • з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД);
  • з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД);
 • тимчасово, до 31 грудня 2018 року, звільняються від обкладення ПДВоперації з увезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених винятково електричними двигунами (одним або декількома), що зазначені в товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (у т. ч. вироблених в Україні);
 • з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року для платників ПДВ — сільгоспвиробників, унесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, розраховують розмір бюджетної дотації, виходячи з обсягу податкових зобов’язань із ПДВ щодо постачання товарів, розрахованого за даними зареєстрованих податкових накладних;
 • тимчасово, до 1 січня 2020 року, надано право на розстрочення сплати ПДВ при імпорті обладнання, що класифікується за визначеними товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД, яке ввозиться для власного виробництва.

Це ще невсі, але основні нововведення та зміни податкового законодавства України. У випадку виникнення запитань чи необхідності у консультації, можна звернутися до аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер», де кваліфіковані працівники допоможуть вести бізнес законно та прибутково.
ПОШУК ПО ДАТІ