IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Про можливості для малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР

Про можливості для малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР

Інформує Катерина Рігг, провідний менеджер групи підтримки малого та середнього бізнесу ЄБРР в Україні.

Катерина Рігг, провідний менеджер групи підтримки малого та середнього бізнесу ЄБРР в Україні, розповіла про можливості для малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР, чому великі компанії користуються послугами зовнішніх консультантів, а також про нову ініціативу EU4Business, що фінансується ЄС, в рамках якої запущена робота центрів підтримки бізнесу в 15-ти  регіонах країни.

«Іноді складається враження, що ЄБРР працює лише з тими проектами, які оперують великими сумами, і здається, що малий і середній бізнес зовсім непомітний для такої організації. Але це далеко не так. Розвиток малого і середнього бізнесу - один із ключових напрямків нашої діяльності. З 2010 року ми підтримали понад 700 консалтингових проектів в Україні."

Хто може скористатися грантами на консалтингові проекти?

"Ми надаємо бізнесу інформацію про консультанта, який би підвищив його ефективність, супроводжуємо консалтинговий проект від початку до кінця, а також надаємо грант на часткове покриття витрат за проектом. Відразу хочу звернути увагу: грант від ЄБРР не є кредитним ресурсом - це безповоротна фінансова допомога, яка надається бізнесу для розвитку, і становить 50-80% від чистої вартості проекту.

Є певні критерії бізнесу, який може скористатися можливостями, що існують в рамках програми. Це повинна бути юридична особа зі штатом співробітників від 10 до 250, де більше 50% має належати громадянам України, і необхідно, щоб бізнес вже працював на ринку більше двох років і показував динаміку розвитку. Крім того, топ-менеджмент компанії повинен мати добру ділову репутацію. Ми працюємо з усіма секторами бізнесу за винятком: військово-промислового, тютюнового, фінансового, міцного алкоголю і грального. При цьому найбільший попит ми спостерігаємо на консалтингові проекти у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, системи менеджменту якості, стратегії і маркетингу.

Є питання, з якими стикається бізнес будь-якого розміру: як спланувати стратегію розвитку? Як створити маркетингову стратегію? Як розробити корпоративний сайт, зробити інтернет-магазин? А також, хто допоможе налагодити систему менеджменту якості, трансформувати звітність згідно з міжнародними стандартами, більш ефективно прописати бізнес-процеси? І різниця в тому, що великий бізнес дуже активно використовує допомогу зовнішніх експертів, а малий і середній  поки що намагається все зробити самостійно."

Співпраця з консультантами

"Унікальність нашої програми полягає в тому, що ми працюємо як на попит, так і на пропозицію. Тобто, крім того, що ЄБРР співпрацює з представниками малого і середнього бізнесу, він також має справу  і з представниками українських консалтингових компаній. Разом ми допомагаємо бізнесу розвиватися і переходити на більш якісний рівень. І для цього важливо, щоб і самі представники консалтингових компаній безперервно розвивалися, як особистісно, ​​так і професійно. У нас розроблені серії тренінгів саме для консультантів. Ми організовуємо з ними зустрічі, щоб отримати зворотній зв'язок і зрозуміти, що відбувається на ринку.

Ми, як організація, несемо відповідальність за якість консалтингових послуг, тому перед тим, як вперше залучати консалтингову компанію в проект, самі обов'язково з нею знайомимось  і отримуємо підтвердження її компетентності. Необхідно, щоб вона відповідала таким критеріям: це повинен бути український бізнес, який має команду кваліфікованого персоналу, і портфоліо з мінімум трьома успішно реалізованими проектами в тій сфері, в якій компанія планує з нами співпрацювати. І тільки після того, як ми підтверджуємо практичний досвід консультанта в реалізації подібних проектів, розуміємо, яку методологію він використовує в реалізації та оцінці проектів, отримуємо позитивну реакцію від попередніх клієнтів, тоді залучаємо його в наш проект."

 Оцінка ефективності проекту

"Якщо говорити про статистику, на сьогодні більше 50% підприємств збільшили свої обороти, поліпшили продуктивність роботи,  створили понад 2500 робочих місць, обсяг експортних продажів зріс удвічі.

Через рік після завершення консалтингового проекту ми робимо його оцінку: просимо бізнес проаналізувати вплив проекту як на фінансові, так і на нефінансові аспекти. Такий зворотній зв'язок дуже важливий, в тому числі і для наступних проектів.

Наведу приклад. Ми працювали з меблевою компанією в Луцьку - «Модерн-Експо», 30% продукції якої йшло на експорт на момент старту проекту. Для того, щоб впоратися з таким обсягом, компанії було необхідно розробити довгострокову стратегію і адаптувати свої процедури для підвищення ефективності. Ми запросили міжнародного експерта з Канади, який має величезний досвід в даній сфері, вести цей проект. У 2011 році у нас був ще один проект з цією компанією у сфері енергоефективності. В результаті нашої взаємодії, оборот компанії збільшився на 179%, частка експортних продажів  стала складати 70%, кількість персоналу збільшилася на 195%, а скорочення витрат на електроенергію склало 31%.

Дуже важливо також, щоб команда чітко розуміла, навіщо бізнес почав робити той чи інший консалтинговий проект. Їм необхідно пояснити, що це робиться для того, щоб бізнес продовжував розвиватися, ставав більш автоматизованим і конкурентоспроможним, або навіть відкривав додаткові напрямки. Тоді люди у вашій команді розуміють, що їх робочі місця і зарплата не під загрозою, вони будуть більш відкритими і можуть надати консультанту дуже цікаві ідеї. Розмовляйте з вашими людьми, щоб усі дії в команді були гармонійними."

Процес вибору консультанта бізнесом

"У нас є база: українських консультантів понад 300, і міжнародних експертів-практиків  більше 1500 із 65-ти країн світу, і вона регулярно поповнюється. Бізнесу на вибір надається перелік консультантів. Це дуже відповідальний етап, оскільки важливим є не тільки досвід консультанта в тій чи іншій сфері, але також і особиста сумісність з власником / представником компанії, тому що в подальшому має бути комплексна робота. Ми координуємо бізнес з консультантами і супроводжуємо консалтинговий проект від початку до кінця."

Компенсація витрат на консалтинговий проект

"Коли представник бізнесу залучає українську консалтингову компанію для вирішення будь-якої потреби, компенсація становить 50% чистої вартості проекту, без урахування ПДВ, але не більше 10 000 євро на бізнес. Яким чином компанія буде використовувати ці кошти, залежить тільки від того, яка потреба стоїть перед нею в даний момент.

Є більш дорогі консалтингові проекти, є менш. Наприклад, інформаційно-комунікаційні технології - коли в компанії створюється єдиний інформаційний простір. І мова йде не про автоматизацію бухгалтерського управлінського обліку. Ці речі є автоматизованими практично в будь-якому бізнесі. Ми говоримо про більш широкі питання автоматизації виробництва, складів, логістики. Також існують певні галузеві програмні продукти для конкретної сфери діяльності, якими ви вже можете користуватися. Є ще бізнес, що продовжує працювати на неліцензійних продуктах, у своїх проектах ми допомагаємо перейти на роботу з ліцензійним програмним забезпеченням. Розуміємо, що це досить дороге задоволення, тому включаємо до розрахунку компенсації і програмні продукти та клієнтські ліцензії, які необхідні для того, щоб оперувати в цій програмі. За один такий проект може відразу піти максимальний обсяг компенсації - 10 000 євро.

Але є і менш дорогі проекти. Наприклад, такі  як розробка і впровадження системи менеджменту якості, розробка стратегії - вони не завжди забирають повну суму компенсації. І в такому випадку в бізнесу є можливість звернутися до нас повторно, але вже за проектом в іншому консалтинговому напрямку та з іншим консультантом."

Тривалість проекту

"Як правило, проекти з українськими консультантами короткострокові - 4-6 місяців, в залежності від того, в якому напрямку ми реалізуємо консалтингову послугу. Проекти з міжнародними експертами-практиками   довгострокові: можуть тривати близько року і навіть більше, тому вони орієнтовані швидше на середній бізнес, в якого є ресурс, як фінансовий, так і нефінансовий, щоб реалізувати і впровадити зміни, які потрібні в результаті проекту ."

Як скористатися програмою

"Після того, як ви зателефонували в наш офіс або отримали попередню консультацію в соціальних мережах, вам запропонують заповнити форму, на підставі якої наш аналітик проведе з вами особисту зустріч, щоб краще зрозуміти потреби вашого бізнесу. Наступним етапом уже буде  вибір консультанта."
ПОШУК ПО ДАТІ