IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Станція-Івано-Франківськ: рекордні досягнення залізничних пасажирських перевезень, нові потяги і напрямки

Станція-Івано-Франківськ: рекордні досягнення залізничних пасажирських перевезень, нові потяги і напрямки

Про результати реформи галузі на місцях розповідає начальник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Ярослав Лучко.

  • Пане Ярославе, Прикарпаття, а особливо курортні міста, такі як, наприклад, Яремче, входять в п’ятірку найпопулярніших міст ( Київ,Одеса, Львів, Трускавець, Яремче) серед туристів в Україні. Більшість подорожуючих користується залізничним транспортом. Розкажіть, будь ласка, які зміни у кількісних і якісних показниках відбулися за останній рік на території Івано-Франківської дирекції Укрзалізниці?

Ми фіксуємо збільшення пасажиропотоку кожного року. У 2017 році послугами Укрзалізниці Івано-Франківської філії скористалися майже мільйон (980 тисяч) пасажирів.

Якщо проаналізувати кількість пасажирів за 5 місяців минулого року, то видно, що ми зараз перевезли на 25 тисяч людей більше, ніж у 2017 р. Загалом, за 5 місяців 2018 року  ми перевезли 403 тисячі пасажирів. По території України у 2016 році – 48 млн.пасажирів, 2017 році-53 млн., 2018 (5 місяців)- 27 млн.пасажирів.

 Слід зазначити, що в себе ми такожзафіксували і зменшення кількості місцевих пасажиропотоків. Думаємо, однією з основних причин є та, що люди почали їздити на довші відстані.

Якщо ж говорити про зміни, то з результатів за 2017-18 рік я б відзначив кілька. Перше- впровадження нових напрямків  в нових поїздах 2017 року випуску: Рахів-Яремче-Одеса, Харків-Рахів, Івано-Франківськ-Костянтинівка Донецька обл.) і в тому числі -  один міжнародне сполучення «Мінськ-Варна».Завдяки цим поїздам збільшився пасажиропотік. Ці напрямки не нові, але вони здійснювалися з пересадками у Львові чи\та в інших містах. Зараз це прямі рейси. Друге: для кількох поїздів ми продовжили маршрут наприклад: Івано-Франківськ-Одеса,  продовжили до Бєлгород-Дністровська, а ось Івано-Франківськ-Київ їде далі до Чернігова та ін.

Проте задовільнити увесь маршрутний попит пасажирів не можемо через те, що є обмеження в рухомому складі, а наявні поїзди - зношені. Крім того, є недостатня кількість вагонів, і тому проблема дефіциту квитків залишається надалі не вирішеною.Загалом, продовження маршруту з Харкова до Рахова через усю країну, насамперед, зручно для туристів, які подорожують як на Захід так і на Схід України: це на 90% туристичний маршрути.

Ще одна інновація- це запровадження харчування в поїздах. Це пілотний проект, він не на всі напрямки, але в Івано-Франківську запроваджується. Практика харчування у ресторанах поїздів використовуваласявже раніше, бо була необхідна для тієї категорії пасажирів, які мають  бізнес-справи, часто їздять і не готують собі бутерброди, не купляють фаст-фуди в магазинах.

Мушу відзначити:  ми плануємо відкрити ще один зал очікування для пасажирів на станції Яремче, а також ведемо ремонтні роботи платформи на станції Ворохта через певні технічні труднощі висаджування великої кількості пасажирів  на перон.

  • Які проблеми, на Вашу думку, гальмують розвиток галузі?

Корупція, неефективне використання коштів і недостатнє фінансування галузі.

Укрзалізниця–дотаційна структура. Кошти, отримані від вантажних перевезень,  ми перенаправляємо на пасажирські. В нас низькі тарифи на пасажирські перевезення, вартість не відповідає рентабельності. У 2018 році планується  двоетапне підняття тарифів, тобто, реформи відбуваються, хочаі не такими швидкими темпами, як би нам хотілося.

  • Ви говорите про неефективне використання коштів. А як би мало виглядати правильно? Куди мали бути б спрямовані кошти для ефективності?

Оновлення рухомого складу та поїздів майже не відбувається, завантаженість поїздів невисока, поганий стан колій - через це і швидкість поїздів повільніша.Ось від цих факторів і втрачаються кошти на обороті вагона.

  • Найактуальніша проблема зараз це справді брак квитків до Одеси? Цю проблему навіть додатковий потяг не вирішив. Як можна все-таки вирішити цей дефіцит квитків ?

Відсутність квитків можна врегулювати двома шляхами: або дати додатковий поїзд або збільшити кількість вагонів у вже діючих поїздах. Але розумієте - збільшити його неможливо -  він і так більший від граничного розміру згідно з технологічними вимогами залізниці, а  додаткових або вільних колій нема. Якщо поїзд поїде від нас, бо в нас є вільні колії, то він все-одно поїде через Львів, а там завантаженість велика: він не зможе об’їхати чи почекати, це ж не автомобільна дорога, де автівки можуть обігнати чи об’їхати одна одну.

 

Мар’яна ЦИМБАЛЮК
ПОШУК ПО ДАТІ