Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Станція-Івано-Франківськ: рекордні досягнення залізничних пасажирських перевезень, нові потяги і напрямки

Станція-Івано-Франківськ: рекордні досягнення залізничних пасажирських перевезень, нові потяги і напрямки

Про результати реформи галузі на місцях розповідає начальник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Ярослав Лучко.

  • Пане Ярославе, Прикарпаття, а особливо курортні міста, такі як, наприклад, Яремче, входять в п’ятірку найпопулярніших міст ( Київ,Одеса, Львів, Трускавець, Яремче) серед туристів в Україні. Більшість подорожуючих користується залізничним транспортом. Розкажіть, будь ласка, які зміни у кількісних і якісних показниках відбулися за останній рік на території Івано-Франківської дирекції Укрзалізниці?

Ми фіксуємо збільшення пасажиропотоку кожного року. У 2017 році послугами Укрзалізниці Івано-Франківської філії скористалися майже мільйон (980 тисяч) пасажирів.

Якщо проаналізувати кількість пасажирів за 5 місяців минулого року, то видно, що ми зараз перевезли на 25 тисяч людей більше, ніж у 2017 р. Загалом, за 5 місяців 2018 року  ми перевезли 403 тисячі пасажирів. По території України у 2016 році – 48 млн.пасажирів, 2017 році-53 млн., 2018 (5 місяців)- 27 млн.пасажирів.

 Слід зазначити, що в себе ми такожзафіксували і зменшення кількості місцевих пасажиропотоків. Думаємо, однією з основних причин є та, що люди почали їздити на довші відстані.

Якщо ж говорити про зміни, то з результатів за 2017-18 рік я б відзначив кілька. Перше- впровадження нових напрямків  в нових поїздах 2017 року випуску: Рахів-Яремче-Одеса, Харків-Рахів, Івано-Франківськ-Костянтинівка Донецька обл.) і в тому числі -  один міжнародне сполучення «Мінськ-Варна».Завдяки цим поїздам збільшився пасажиропотік. Ці напрямки не нові, але вони здійснювалися з пересадками у Львові чи\та в інших містах. Зараз це прямі рейси. Друге: для кількох поїздів ми продовжили маршрут наприклад: Івано-Франківськ-Одеса,  продовжили до Бєлгород-Дністровська, а ось Івано-Франківськ-Київ їде далі до Чернігова та ін.

Проте задовільнити увесь маршрутний попит пасажирів не можемо через те, що є обмеження в рухомому складі, а наявні поїзди - зношені. Крім того, є недостатня кількість вагонів, і тому проблема дефіциту квитків залишається надалі не вирішеною.Загалом, продовження маршруту з Харкова до Рахова через усю країну, насамперед, зручно для туристів, які подорожують як на Захід так і на Схід України: це на 90% туристичний маршрути.

Ще одна інновація- це запровадження харчування в поїздах. Це пілотний проект, він не на всі напрямки, але в Івано-Франківську запроваджується. Практика харчування у ресторанах поїздів використовуваласявже раніше, бо була необхідна для тієї категорії пасажирів, які мають  бізнес-справи, часто їздять і не готують собі бутерброди, не купляють фаст-фуди в магазинах.

Мушу відзначити:  ми плануємо відкрити ще один зал очікування для пасажирів на станції Яремче, а також ведемо ремонтні роботи платформи на станції Ворохта через певні технічні труднощі висаджування великої кількості пасажирів  на перон.

  • Які проблеми, на Вашу думку, гальмують розвиток галузі?

Корупція, неефективне використання коштів і недостатнє фінансування галузі.

Укрзалізниця–дотаційна структура. Кошти, отримані від вантажних перевезень,  ми перенаправляємо на пасажирські. В нас низькі тарифи на пасажирські перевезення, вартість не відповідає рентабельності. У 2018 році планується  двоетапне підняття тарифів, тобто, реформи відбуваються, хочаі не такими швидкими темпами, як би нам хотілося.

  • Ви говорите про неефективне використання коштів. А як би мало виглядати правильно? Куди мали бути б спрямовані кошти для ефективності?

Оновлення рухомого складу та поїздів майже не відбувається, завантаженість поїздів невисока, поганий стан колій - через це і швидкість поїздів повільніша.Ось від цих факторів і втрачаються кошти на обороті вагона.

  • Найактуальніша проблема зараз це справді брак квитків до Одеси? Цю проблему навіть додатковий потяг не вирішив. Як можна все-таки вирішити цей дефіцит квитків ?

Відсутність квитків можна врегулювати двома шляхами: або дати додатковий поїзд або збільшити кількість вагонів у вже діючих поїздах. Але розумієте - збільшити його неможливо -  він і так більший від граничного розміру згідно з технологічними вимогами залізниці, а  додаткових або вільних колій нема. Якщо поїзд поїде від нас, бо в нас є вільні колії, то він все-одно поїде через Львів, а там завантаженість велика: він не зможе об’їхати чи почекати, це ж не автомобільна дорога, де автівки можуть обігнати чи об’їхати одна одну.

 

Мар’яна ЦИМБАЛЮК
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.