MEGA

11.12.2019 18:05
Про базові принципи ефективних комунікацій і їхню відмінність від SMM розповідає директорка


25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.
06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
10.12.2019 18:32
Ігор Бартків, заступник президента ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів, яка перспектива та можливості відкриваються перед виробниками меблів, одягу, кондитерських виробів та меду на ринках ЄС та Канади і чому Карпати - пріоритетний регіон для «балуваних» іноземних туристів.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
Do not read: Інтерв'ю з Тарасом Прохаськом про те, чому письменник не рекомендує бізнесменам читати мотиваційні книги і відвідувати тренінги

Do not read: Інтерв'ю з  Тарасом Прохаськом про те, чому письменник не рекомендує бізнесменам читати мотиваційні книги і відвідувати тренінги

Чому найцінніші поради зібрані в Біблії , а особистий досвід ефективніший для досягнення успіху ніж використовувати рекомендації інших людей?

-Ми пишемо про історії успіху місцевих компаній та підприємців. Розповідаємо про їхні фінансові показники, рейтинги і досягнення. А що уВашому розумінні успіх та успішна  людина?

Для мене успіх- це відчуття гармонії зі собою і світом.Багато підприємців не перебувають  у такій гармонії, їхні бажання перевищують те, що вони можуть заробити. Багато людей не задоволені підсумком життя чи тим чим вони займаються. Успіх у моєму розумінні це отримання радості від того, що робиш,результатів роботи. Відчуття того, що ти є творцем. Успіх дуже часто разом з творчістю. Творчістю в тому розумінні, яке не пов’язане з мистецтвом,літературою,наукою, як прийнято вважати. А в тому розумінні, що створювати щось нове, давати життя чомусь.Бо якщо людина сидить на одному місці і їй дають гроші за це, то це не історія успіху.Успіх- це бути собою  ірадість, що створюєш щось нове.

-Зараз надзвичайно широкий вибір книг, які радять як стати успішним.Які книги ви зарекомендуєте читати підприємцям?

Підприємцямя рекомендую читати якнайменше книг мотиваційного характеру, типу  «як стати мільярдером» і т. д. Бо насправді, це історії успіху тих людей,які їх написали. Рекомендації не передаються автоматично підприємцям, бо це не їхні «сторіс». Це історії тих тренерів, тих коучів, це історії їх успіху. Поради є піною,яку важко сприйняти самому. Будь–які поради, які не пропущені крізь себе, які залишаються набором порад. Зрештою,найосновніш поради написані в Біблії.

Ще рекомендую читати два види чтива:  різні наукові книги і літературу. Книги, які не пов’язані ні з бізнесом, ні з економікою.

-Згодна з Вами відносно книг «як стати успішним за короткий час» іт.д.  Від цих книг і тренінгів більше шкоди, ніж користі. Багато є світових бестселлерів для бізнесу, є, наприклад, той же Карнегі чи  Кіосакі.  На цих книгах росте не одне покоління, їхні поради дуже часто переплітаються з біблійними.

Я рекомендую читати художню літературу для того, щоб зрозуміти, що є інший спосіб життя, є інші люди, які інше думають, інакше живуть. Це є необхідністю для бізнесмена - відчуття емпатії. Не конче бути милосердним чи меценатом, треба мати розуміння, що не я є центром світу,  і не всі мають думати так, як я. Другий вид літератури- це наукові праці,систему пізнання світу, генетику…Хоча б трохи читати ці теорії…

Видавнича літературна справа взагалі неприбуткова діяльність. Але для того, щоб продати книгу, чи будь-який літературний інформаційний продукт,  автори навчилися їх продавати завдяки написанню, по-перше, тих творів, які є затребуваними з комерційної точки зору. Багато авторів пишуть те,  що люди хочуть почути, а не те, що йде від серця. Багато книг продається тільки завдяки скандальним темам і заголовкам

- Чому ви не використовували досі такі методи щоб ваші твори краще продавалися?

Я писати так не хочу. У мене своє уявлення, я намагаюся ускладнити читачеві роботу. Моя література не є літертурою для розваги. Мене цікавлять інші речі.Я хочу підтягувати читача, щоб він докладав зусиль до читання, обдумував. Завжди легше людину вниз тягнути.Якщо говорити грубо, йдеться про рівень моралізації. Хтось говорив, що люди заради 10% прибутку готові на все, заради 200% прибутку готові навіть розпочати війну.Якщо розпочинаєш справу, то треба зрозуміти для себе що ти робиш і з якою метою.Усунути конфлікт пріоритетів. Якщо я хочу писати складну літературу, то маю розуміти, що це не буде давати мені шаленої популярності і широку аудиторію, тисячі «лайків» і високих гонорарів, я не зможу купити елітні апартаменти і їздити на дорогих авто.Тому не треба сидіти на двох стільцях, це не є гармонія і успіх.Успіх не може бути пов'язаний з незадоволенням від того, чого не маєш.

-Який зараз рівень прибутковості  у видавничій сфері?

Малий.Приблизно до 10%.Стабільний. Звісно, не такий як торгівля нафтою чи зброєю. Тепер, після 20-ти років хаосу підприємці зрозуміли, що користуватися таким методом як «все й одразу» -виловити за раз рік рибу, щоб на цілий рік вистачило- не працює вже.Такими методами бізнес користувався раніше. Тепер зрозуміли, що стабільний  ізростаючий прибуток - це теж успіх.

-Пане Тарасе, Ви говорили що видавнича справа відроджується  інабуває ринкових світових ознак бізнес. Чому це відбулося, як Ви думаєте?

Ми живемо в переломній епосі, це перехід до інформаційної цивілізації. Інформаційні тексти чи будь-який інформаційний матеріал почав бути теж товаром.Будь-яке слово стає важливішим і має матеріальну вартість. Ми не знаємо як розвиватиметься далі інформаційний світ і куди він піде, бо живемо в перехідний час. Зараз у цивілізованих розвинених країнах готові платити людям, які стоврюють тексти.

- Які ключові переломні тенденції чи проблеми про які вже зараз варто писати і висвітлювати?

Це готовність людства до двох варіантів розвитку глобальних подій...В тому числі і українських подій.Тепер доля нашої країни залежить від долі світу,  і ми включені  вглобальні процеси. Те, що відбувається на містечковому рівні, це вже не процес  всередині, а відголос світових процесів. Найближчим часом світ розвиватиметься за двома стратегічними напрямками. Перший варіант - буде більше людських прав, задоволення людських потреб. Разом з тим, життя буде переміщене у віртуальний світ ів інформаційне суспільство. Другий варіант- відбудеться гуманітарна, екологічна, техногенна катастрофа.Ми всі опинимся у часах нового варварства.Україна є файною державою, бо готова до двох сценаріїв.

 

Маряна ЦИМБАЛЮК26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.