IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Do not read: Інтерв'ю з Тарасом Прохаськом про те, чому письменник не рекомендує бізнесменам читати мотиваційні книги і відвідувати тренінги

Do not read: Інтерв'ю з  Тарасом Прохаськом про те, чому письменник не рекомендує бізнесменам читати мотиваційні книги і відвідувати тренінги

Чому найцінніші поради зібрані в Біблії , а особистий досвід ефективніший для досягнення успіху ніж використовувати рекомендації інших людей?

-Ми пишемо про історії успіху місцевих компаній та підприємців. Розповідаємо про їхні фінансові показники, рейтинги і досягнення. А що уВашому розумінні успіх та успішна  людина?

Для мене успіх- це відчуття гармонії зі собою і світом.Багато підприємців не перебувають  у такій гармонії, їхні бажання перевищують те, що вони можуть заробити. Багато людей не задоволені підсумком життя чи тим чим вони займаються. Успіх у моєму розумінні це отримання радості від того, що робиш,результатів роботи. Відчуття того, що ти є творцем. Успіх дуже часто разом з творчістю. Творчістю в тому розумінні, яке не пов’язане з мистецтвом,літературою,наукою, як прийнято вважати. А в тому розумінні, що створювати щось нове, давати життя чомусь.Бо якщо людина сидить на одному місці і їй дають гроші за це, то це не історія успіху.Успіх- це бути собою  ірадість, що створюєш щось нове.

-Зараз надзвичайно широкий вибір книг, які радять як стати успішним.Які книги ви зарекомендуєте читати підприємцям?

Підприємцямя рекомендую читати якнайменше книг мотиваційного характеру, типу  «як стати мільярдером» і т. д. Бо насправді, це історії успіху тих людей,які їх написали. Рекомендації не передаються автоматично підприємцям, бо це не їхні «сторіс». Це історії тих тренерів, тих коучів, це історії їх успіху. Поради є піною,яку важко сприйняти самому. Будь–які поради, які не пропущені крізь себе, які залишаються набором порад. Зрештою,найосновніш поради написані в Біблії.

Ще рекомендую читати два види чтива:  різні наукові книги і літературу. Книги, які не пов’язані ні з бізнесом, ні з економікою.

-Згодна з Вами відносно книг «як стати успішним за короткий час» іт.д.  Від цих книг і тренінгів більше шкоди, ніж користі. Багато є світових бестселлерів для бізнесу, є, наприклад, той же Карнегі чи  Кіосакі.  На цих книгах росте не одне покоління, їхні поради дуже часто переплітаються з біблійними.

Я рекомендую читати художню літературу для того, щоб зрозуміти, що є інший спосіб життя, є інші люди, які інше думають, інакше живуть. Це є необхідністю для бізнесмена - відчуття емпатії. Не конче бути милосердним чи меценатом, треба мати розуміння, що не я є центром світу,  і не всі мають думати так, як я. Другий вид літератури- це наукові праці,систему пізнання світу, генетику…Хоча б трохи читати ці теорії…

Видавнича літературна справа взагалі неприбуткова діяльність. Але для того, щоб продати книгу, чи будь-який літературний інформаційний продукт,  автори навчилися їх продавати завдяки написанню, по-перше, тих творів, які є затребуваними з комерційної точки зору. Багато авторів пишуть те,  що люди хочуть почути, а не те, що йде від серця. Багато книг продається тільки завдяки скандальним темам і заголовкам

- Чому ви не використовували досі такі методи щоб ваші твори краще продавалися?

Я писати так не хочу. У мене своє уявлення, я намагаюся ускладнити читачеві роботу. Моя література не є літертурою для розваги. Мене цікавлять інші речі.Я хочу підтягувати читача, щоб він докладав зусиль до читання, обдумував. Завжди легше людину вниз тягнути.Якщо говорити грубо, йдеться про рівень моралізації. Хтось говорив, що люди заради 10% прибутку готові на все, заради 200% прибутку готові навіть розпочати війну.Якщо розпочинаєш справу, то треба зрозуміти для себе що ти робиш і з якою метою.Усунути конфлікт пріоритетів. Якщо я хочу писати складну літературу, то маю розуміти, що це не буде давати мені шаленої популярності і широку аудиторію, тисячі «лайків» і високих гонорарів, я не зможу купити елітні апартаменти і їздити на дорогих авто.Тому не треба сидіти на двох стільцях, це не є гармонія і успіх.Успіх не може бути пов'язаний з незадоволенням від того, чого не маєш.

-Який зараз рівень прибутковості  у видавничій сфері?

Малий.Приблизно до 10%.Стабільний. Звісно, не такий як торгівля нафтою чи зброєю. Тепер, після 20-ти років хаосу підприємці зрозуміли, що користуватися таким методом як «все й одразу» -виловити за раз рік рибу, щоб на цілий рік вистачило- не працює вже.Такими методами бізнес користувався раніше. Тепер зрозуміли, що стабільний  ізростаючий прибуток - це теж успіх.

-Пане Тарасе, Ви говорили що видавнича справа відроджується  інабуває ринкових світових ознак бізнес. Чому це відбулося, як Ви думаєте?

Ми живемо в переломній епосі, це перехід до інформаційної цивілізації. Інформаційні тексти чи будь-який інформаційний матеріал почав бути теж товаром.Будь-яке слово стає важливішим і має матеріальну вартість. Ми не знаємо як розвиватиметься далі інформаційний світ і куди він піде, бо живемо в перехідний час. Зараз у цивілізованих розвинених країнах готові платити людям, які стоврюють тексти.

- Які ключові переломні тенденції чи проблеми про які вже зараз варто писати і висвітлювати?

Це готовність людства до двох варіантів розвитку глобальних подій...В тому числі і українських подій.Тепер доля нашої країни залежить від долі світу,  і ми включені  вглобальні процеси. Те, що відбувається на містечковому рівні, це вже не процес  всередині, а відголос світових процесів. Найближчим часом світ розвиватиметься за двома стратегічними напрямками. Перший варіант - буде більше людських прав, задоволення людських потреб. Разом з тим, життя буде переміщене у віртуальний світ ів інформаційне суспільство. Другий варіант- відбудеться гуманітарна, екологічна, техногенна катастрофа.Ми всі опинимся у часах нового варварства.Україна є файною державою, бо готова до двох сценаріїв.

 

Маряна ЦИМБАЛЮК
ПОШУК ПО ДАТІ