IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

Готельний бізнес Прикарпаття: готуємо сани влітку! Принципи роботи RIBAS HOTELS GROUP

Готельний бізнес Прикарпаття: готуємо сани влітку! Принципи роботи RIBAS HOTELS GROUP

АНДРІЙ МАРЕНЧУК, виконавчий директор керуючої готельно-ресторанними комплексами компанії Ribas Hotels Group.

— Андрію, у численних інтерв'ю для українських ЗМІ ви говорите про те, що до зими готуєтеся влітку. Розкажіть про підготовку зимових об'єктів мережі Ribas Hotels Group.

— Готельний ринок Західної України для нас відносно новий. Ми не можемо дозволити собі зробити помилку у цій області. Про нас зараз багато згадок у ЗМІ і ми розглядаємо це, як відмінну можливість показати себе. Я впевнений, що багато хто зараз стежить за нами. Тому ми наполегливо працюємо: комплексно займаємося маркетинговими дослідженнями, аналізом ціноутворення і ринку праці, опрацьовуємо рекламну кампанію на рік.

Але найбільша проблема — зовсім не завантаження готелів. Воно якраз залишається на високому рівні. Найбільше труднощів пов'язано з пошуком персоналу. Ми вийшли на рівень конкуренції стосовно заробітньої плати з Польщею, Болгарією, Чехією та іншими країнами. І в цій площині, на жаль, Україна поки програє.

Не секрет, що зарплати у лінійного персоналу за один сезон піднімаються в кілька разів. Ціна на ринку за покоївку або кухаря може змінюватися протягом тижня.

Ми намагаємося вивести ці цифри в структуру і отримати для себе відповіді на питання: звідки брати персонал, за яку ціну, якого рівня кваліфікації? Завдяки цьому ми будемо вибудовувати процес пошуку, набору та адаптації співробітників.

Також плануємо наступного сезону запустити віддалену систему навчання та адаптації. Для чого це потрібно? Ми набираємо персонал з усієї країни. У співробітника з будь-якого куточка з'являється можливість засвоїти теоретичну базу, не виходячи з дому. В результаті, він приїжджає на об'єкт більш підкованим в теоретичних знаннях. І вже в перші дні може практикувати.

— Це вже випробувана практика?

— Ми цікавилися досвідом компаній, структура яких не дозволяє проводити навчання face to face. Зазначу, що дану практику не використовують повсюдно. Тільки одні з найавторитетніших компаній, такі як «Нова пошта», ОККО і деякі великі IT-компанії.

Вони зустрічються з аналогічними проблемами, які полягають в тому, що потрібно набрати велику кількість персоналу і швидко його навчити. Суть в тому, що персонал може перебувати в різних точках світу, країни, міста. Елементи віддаленого навчання ми використовували в цьому сезоні в літніх готелям. Відправляли відео, проводили тести, знайшли відповідну для себе IT-платформу, яка дозволяє ефективно навчати: слідкувати за тим, чи слухає людина запропоновану йому лекцію, проводити після кожного теоретичного базису тестове завдання. Ми вже частково використовуємо цей інструмент, не застосовуючи IT-рішення. До кінця року плануємо почати використовувати і їх.

Як наслідок, у нас з'явилися супутні питання: скільки ж буде тривати період адаптації, хто ці люди, які приїжджають на роботу, що вони засвоїли найкраще, як виявити прогалини в навчанні. Крім того, ми дотепербачимо те, що у людей може не бути комп'ютера, інтернету та месенджерів. Зрозуміло, це породжує новий спектр труднощів, з якими необхідно розбиратися.
Регулярно збираємо і детально вивчаємо статистику плинності кадрів для того, щоб максимально точно налаштувати роботу відділу рекрутингу на різні сезони.

Зауважу, що в цьому році ротація персоналу в регіоні була колосальною. Я навіть жартував, що на початку сезону покоївка могла влаштуватися на роботу в готель в одному кінці міста, а в кінці сезону — могла б закінчити роботу на протилежному, почергово переходячи з готелю в готель.

З навчанням зрозуміло. А як ставитеся до загальної тенденції переходу на віддалені офіси?

— Я вважаю так: якщо існуюча система приносить результат, який прогресує в різних KPI: підвищення чистого прибутку, збільшення персоналу, валового доходу, — то вона заслуговує на життя.

У деяких випадках ми звертаємося на аутсорсинг і багато наших співробітників в векторі маркетингу працюють віддалено. Однак, деякі позиції, наприклад, відділ бронювання і продажу не можуть працювати віддалено. Вони тісно пов'язані з дисципліною: зі швидкістю прийому дзвінка, коректно прийнятого вхідного.

Зимові курорти різних країн світу активно готуються до холодів: в Австрії роблять найшвидший крісельний підйомник, в Італії відкривають нову канатну дорогу, в Болгарії організовують джип-тури. Чим будуть дивувати українські зимові рекреації?

Наші курорти не винаходжують велосипед. Вони прагнуть розвитку, використовуючи досвід престижних зимових зон відпочинку. Українські гірськолижні курорти ще 5-7 років тому були на дуже низькому рівні і особливо ніде не цінувалися. Зараз же вони вийшли на конкурентний рівень з багатьма європейськими рекреаціями.

Якщо ми розглядаємо зимові курорти в ракурсі гірськолижного відпочинку, то це, однозначно, — Буковель. Готельєри цієї зони розуміють, що секрет успіху бізнесу побудований тут за принципом аквапарку.

Цікаве порівняння.

— Зараз ви зі мною погодитеся. Уявіть людину, яка одного разу побувала в аквапарку. Щоб вона знову повернулась туди, в наступному році, там повинна з'явитися нова гірка. А ще краще кілька гірок. Адже якщо піти на ту ж гірку, що в минулому році, то людина не отримає торішньої дози адреналіну.

В аквапарк і на гірськолижні курорти їдуть за емоціями. Тому Буковель щороку відкриває нові кілометри трас, з'єднує вже існуючі маршрути, подовжуючи їхню загальну площу, активно працює з інфраструктурою і розважальною програмою.

Наприклад, в 2005 році загальна протяжність трас в Буковелі становила 15 км. В цьому році ця цифра досягла позначки 50 км. Це дозволяє курорту знову і знову залучати нових гостей.

Можливо, тому багато готельєрів регіону досить розслаблені і вважають, що туристи і так приїдуть до них. Справа в тому, що маркетингова служба Буковеля попрацювала на «відмінно» і тепер люди їдуть не в конкретний готель, а на саму назву. По суті, цей зимовий курорт розвивається сам по собі, а не за допомогою окремих готельєрів.

Ми проаналізували багато готелів регіону. Виявилося, що у тих локацій і ресторанів, які розташовані біля підйомників, навіть немає свого сайту. І в них немає необхідності, тому що ці готелі і так завантажені. Їм досить бути присутніми на ресурсі Booking.com. Багато готелів Одеси та інших міст могли б позаздрити такій самовпевненості. Тому що буковельські готелі забезпечують собі 100% завантаження готелю фактично «без нічого». І демпінгують ціною, тому що поруч функціонують готелі, у яких є сайт, і все інше.

Курорт розвивається семимильними кроками, вкладаючи в рекламну кампанію мільйонні бюджети. Кожне місце відпочинку від Паляниці до Яремчі утримується тільки за рахунок маркетингової компанії Буковеля. Активно просувається оксамитовий, зимовий і низький літній сезони. Якщо це просування коли-небудь «не вистрілить», то місцевим готельєрам доведеться діяти самим. Це буде у той момент, коли у цього курорту з'явиться конкурент.

Якщо ми вже заговорили про туристичну привабливість Західної України, не можу не торкнутися теми Львова. Річ у тім, що за даними Центру розвитку туризму, близько 91% туристів, що відвідали місто Лева, висловили бажання повернутися туди знову. Як ви вважаєте, які складові цього успіху могли б взяти для себе інші міста і курортні зони України?

— Знаєте, це як обговорювати принцип успіху в футболі. Припустимо, гравець один раз дуже ефектно потрапляє в ворота в якийсь певний кут. В дев'ятку, наприклад. Це красива випадковість. Її не можна виміряти і повторити. Судячи з розвитку Львова, здається, для самих львів'ян успіх міста залишається якоюсь загадкою. Тому чіткої дорожньої карти, що можна робити будь-якого іншого міста або курорту, — немає. Адже для різних готелів і міст важливі локації і ще багато індивідуальних факторів.

Чи можна з Полтави зробити другий Львів? Напевно, можна. З Одеси чи можна зробити? Можливо так. Але чи треба робити? Це велике питання.

Андрію, а до чиїх рекомендацій ви би дослухалися?

Сучасний готельний бізнес настільки прихований, що його проекти можна проаналізувати лише візуально. Ніхто не ділиться дійсно цінними порадами. Якщо пам'ятаєте, раніше процвітав обмін досвідом між підприємствами, коли одна людина могла допомогти всій компанії не повторювати помилок колег, просто поглянувши як ці колеги працюють. Зараз цей підхід знищено. Готельєри та ресторатори не діляться скілами, не запрошують до себе представників інших організацій.

 Заходячи на ринок Західної України, я хотів зв'язатися з деякими готельерами, щоб не наробити помилок: просив контакти надійних постачальників, підрядників та інших людей. Але зрозумів, що доведеться самому набивати «шишки», робити помилки.

Повертаючись до вашого запитання: повторити те, що зробив Львів, можна. Але я вважаю, що важливо робити свою історію, продумувати свою рекреацію.

—  Але ж Одесу і Львів теж порівнюють.

— За кількістю туристів — можливо. Але самі туристи розуміють, що ці міста між собою ніяк не можна порівнювати, так як цілі у гостей діаметрально протилежні.

Готельєри ж порівнюють, хто і де відпочивав, скільки витратив, яка вартість номера, який середній чек в ресторанах. І всі вони борються здебільшого за київського гостя. Якщо приїхати в серпні в столицю, можна застати порожнє місто. Питання тільки: куди саме поїхали кияни?

Не секрет, що готелі використовують динамічні тарифи. Коли ця динаміка гнучкіша: влітку чи взимку?

— Високий сезон в Одесі починається 20 травня, в курортних готелях — 20 червня. Низький сезон в курортних готелях стартує з 1 вересня, а в міських — з 20 вересня. Також в теплий період ми піднімаємо ціни до Дня Конституції України та Дня Незалежності, як на ряд вихідних днів, на які люди виїжджають за місто на відпочинок.

Буковель використовує динаміку цін постійно. Наприклад, з 28 грудня до 8 січня вони змінюються 4 рази: ростуть, знижуються і знову ростуть. З 28.12 до 03.01 —найвища ціна, яку можна побачити за сезон. Після цього йде потужний спад: курорт стає напівпорожнім і знову наповнюється під Різдвяні свята.

Кажуть, досвідчені готельєри визначають різну цільову аудиторію вже по датах бронювання. Це правда?

Так. Поясню, як це відбувається.

Завзятий лижник ніколи не поїде в гори на Новий рік. Він покажеться тільки на початку грудня, в його середині чи в лютому або в березні. Тоді траси вільні, немає новачків або тих, хто приїхав пофотографуватися. Люди, які горять екстримом і спортом, приїжджають в низький сезон. Це, в основному, молодіжна аудиторія, яка вкурсі, що в грудні і лютому - найоптимальніша ціна на підйомники, проживання та харчування.

Це як у футболі. Є фан-сектор із затятими вболівальниками, і є трибуни з любителями посмітити насінням і поговорити про футбол. Ось Буковель на початку грудня — це вболівальники в фан-зоні. А в січні — це любителі насіння. Другі дуже мало часу проводять на підйомниках і трасах. Вони відпочивають в ресторанах і барах.

Це зовсім різні аудиторії. Як і затяті фанати, ультрас, вони не дуже люблять звичайних уболівальників, так і лижники в захваті від тих, хто приїжджає випити і закусити, вигуляти дружин, дітей і інших людей.

— Кого з них готельєри люблять більше?

— Готельєринадають однаково високий сервіс всім. Але, зрозуміло їм більше подобаються ті, хто приїжджає в січні, тому що вони залишають більше грошей.

Якщо порівнювати зимовий і літній відпочинки, то влітку людина більше часу проводить в готелі. Тому такою високою популярністю користуються місця в першій лінії від моря. Адже гість воліє, щоб шлях від спекотного пляжу до кондиційованого номеру був максимально коротким.

А ось лижний відпочинок робить акцент на активності людей і мінімальному перебуванні в номері. Люди рано встають, снідають і поспішають на підйомник, щоб уникнути черги. Повертаються пізно ввечері, коли підйомники відключаються.

Багато січневих туристів навіть не хочуть виходити за територію готелю. Для таких гостей на зимових курортах з'явилися SPA. Тобто чоловіки можуть цілий день кататися на лижах, а дружини проводять час на розслаблюючих процедурах. Але ця інфраструктура навіть не запускається в низький сезон, тому що у аудиторій діаметрально протилежні цілі.

Наскільки я знаю, компанія Ribas Hotels Group добудовує новий інста-готельу Кароліно-Бугазі, в номерах якого будуть панелі, що передають найпопулярніші фільтри популярної соцмережі. Чи планується впровадження інших готельних «фішок» на зимових курортах?

— Треба сказати, що лижний спорт дуже тісно пов'язаний з локацією. Зараз ми якраз добудовуємо готель в Буковелі. Перед тим, як проектувати його, ми спілкувалися з різними представниками лижного спорту, сноубордингу. Запитували у них, як краще спроектувати дорогу від вулиці до номера і навпаки, де повинен знаходитися автомобіль, хто повинен допомагати з обмундируванням, де зберігати спорядження, як правильно його сушити, де зручніше переодягнутися, як зайти в готель, щоб не забруднити все на своєму шляху.

В результаті цієї нашої роботи з'явився готель Lodge. Плануємо урочисто відкрити його цієї зими. Я сподіваюся, прихильникам зимових видів спорту буде дуже комфортно у нас. Тому що при проектуванні цього об'єкта ми враховували їхні інтереси, а не свої.

У минулому році в Буковелі компанія проводила навчальний семінар «100 днів зі 100% завантаженням». Влітку успішно провели семінари у Коблево та Затоці. Цього року плануєте подібні заходи?

Ми працюємо над тим, щоб переробити формат заходів. Подивившись наші семінари, я подумав: «Як же у нас все добре!».
Насправді ми проводимо величезну роботу з виявлення проблем і рішень. Стикаємося зі 101 проблемою. Наші співробітники — це не ті, хто роблять ідеально, а ті, хто робить помилки і знаходить шляхи вирішення. Мені хотілося б, щоб наша компанія проводила більше заходів в форматі відвертої розмови.

Я задоволений тим, що під час семінарів наші спікери дали дорожню карту для багатьох готельєрів прибережних зон.

 Але хто їм скаже, що, наприклад, SEO-шники можуть обдурити навіть найдосвідченішого готельера? Як побачити, що кількість дзвінків впала, і правильно відреагувати на це? Для мене була б цінною відповідь на питання: «що робити, якщо звільняються всі кухарі?», «що робити, якщо протягом трьох тижнів не вдається найняти покоївку?». Коли знаю відповіді на подібні питання, я ділюся ними з колегами. Вважаю так: якщо у мене є цінна інформація, чому б мені не стати комусь другом і поділитися нею?

Це і є 101 проблема, яка не була озвучена. Я вважаю, що ми повинні бути відкриті на 100%.

Ми — не чарівники. Ми також робимо свою роботу, але на 1% краще, ніж інші. Ось весь секрет.

 

Христина ВІЄР

 

Головний офіс компанії:

м. Одеса, вул.Гагаріна, 25

(048) 788-78-78

ribashotelsgroup.com
ПОШУК ПО ДАТІ