IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

11.12.2018 14:03

-Маю гріх – продаю дитячі речі своєї дочки на OLХ. Чого ж викидати? Та переживаю, що колеги в інституті будуть вважати мене спекулянткою – червоніє кандидат наук.

- Ви не подумайте, що я вам щось хочу продати, я просто розказую про нашу конференцію – мнеться дівчина-адміністратор,

- Та я просто підробляю на канікулах, а так я вчуся на економіста, ви не подумайте, що я торгаш якісь – виправдовується працівник лижного прокату.

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

«Місія компанії BIOsens - це надання людям впевненості в тому, що вони виготовляють чи споживають безпечну їжу», - засновник проекту Андрій Карп'юк

«Місія компанії BIOsens - це надання людям впевненості в тому, що вони виготовляють чи споживають безпечну їжу», - засновник проекту Андрій Карп'юк

У рейтингу NewEurope – 100 новаторівза версією FinancialTimesчислитьсяавтор стартапу BIOsens LTD прикарпатець з міста НадвірнаАндрій Карп’юк. Рейтинг охоплює 100 людей з Центральної та Східної Європи, котрі «змінюють суспільство, політичну ситуацію та бізнес-середовище регіону». Туди потрапили сім  українців.Інноваційна розробка молодого винахідника - унікальний тестер для визначення безпечності їжі.

1.                  Пане Андрію, розкажіть будь ласка в чому унікальність вашого винаходу? Чим пристрій корисний для людства?

Зміна клімату впливає на виробництво продуктів харчування у всьому світі, зокрема, більш теплі та вологіші погодні умови призводять до збільшення кількості грибків у продовольчих культурах, що зумовлює появу і розвиток мікотоксинів, які потрапляють до їжі.  Забруднені продукти можуть завдати серйозної шкоди худобі та людям, особливо дітям.

За даними FAO, понад 25% насіннєвої продукції уражаються мікотоксинами, що призводить до щорічних втрат близько 1,000,000,000 тонн продуктів харчування. Ця кількість достатня для годування цілого континенту.

Відровідно до даних зі США та ЄС, мікотоксини, насамперед, є економічною проблемою. Дані Університету Вісконсін-Медісон показують, що американська кукурудзяна промисловість щорічно втрачає близько 52,1 мільйонів до 1,68 мільярда доларів через лише забруднення афлатоксинами, а США та Канада разом втрачають близько 5 мільярдів доларів щорічно через зараження їжі та кормів з різними мікотоксинами. І головна проблема полягає в тому, що щорічно поширюється близько 155 000 захворювань на рак печінки, переважно в Азії та Африці, через споживання продукції контамінованої мікотоксинами.

Компанія BIOsens розробила прототип «BIOsensMyco» - інноваційний прилад для швидкої кількісної діагностики харчових токсинів.

За допомогою нашого рішення можна буде провести польовий тест на мікотоксини (хвороби рослин) у кукурудзі, пшениці, арахісі, кормах та інших культурах, і результати будуть отримані швидко і дешево. Сьогодні такі аналізи проводяться лише в лабораторіях. Зразок легко готується навіть непрофесіоналом, інформація отримується лише протягом 15 хвилин і зберігається у хмарному сховищі (IoT). Таким чином, рішення приймається безпосередньо в “полі”. Крім того, дані, які зберігаються в хмарі можна використовувати надалі для моніторингу безпечності сільськогосподарських культур. Це дозволяє оператору (наприклад, фермеру) приймати важливі господарські рішення на місці: купляти, не купляти, по якій ціні, чи відправити в лабораторію на більш детальний аналіз. Хмарні технології нашого продукту також забезпечують якість, цілісність та конфіденційність даних.

Тобто, рішення компанії BIOsens є інноваційним способом проведення вимірювань наявності мікотоксинів: біосенсор може бути використаний безпосередньо в полі і забезпечує кількісні результати протягом 15 хвилин, що виключає необхідність проведення великої кількості дорогих і трудомістких лабораторних аналізів. Зниження витрат та оптимізація процесу випробувань є особливо важливим для країн, що розвиваються, та країн з низьким рівнем доходу.

2.                  Крім пересічних покупців, хто  ваші потенційні клієнти?

Місія компанії BIOsens - це надання людям впевненості в тому, що вони виготовляють чи споживають безпечну їжу шляхом виведення на ринок кількісних та простих у користуванні методів експрес-діагностики показників безпечності продуктів харчування.

Відповідно, сфера нашої діяльності - це безпека продуктів харчування, яка останніми роками надзвичайно важлива з огляду на рівень їх забруднення.

Ми зосереджені на роботі з сімейними фермами та сільськогосподарськими компаніями, посередниками та споживачами продуктів харчування. Наша цільова аудиторія - це впливові та відповідальні особи, які беруть участь у агробізнесі. Від маленьких фермерських сімей до великих міжнародних компаній. Наприклад, коли фермер купує або продає сировину (зерно, кукурудза, пшениця та арахіс, молоко тощо) дуже важливо мати точний аналіз і прийняти правильне рішення про безпечність врожаю в полі.

Далі ми будемо розширяти показники аналізу на пестициди та антибіотики.

Після цього кроку плануємо зробити прилад для простих користувачів, таких як ми з вами. Адже на сьогоднішній день технології ще поки не дозволяють зробити дешевий прилад з високою точністю, який можна використовувати простим людям, як ми з вами. Такі, як моя мама з Надвірної, не будуть платити 10$ за аналіз кілограму гречки, а такі агрокомпанії, які зобов'язані перевіряти кожні 20 тон куплятимуть, бо це економить їм час, а час це гроші.

3.                  Яка вартість приладу?

Очікувана вартість приладу приблизно 1000$, а це порівняно з іншими приладами, які є на ринку, в 4-20 разів дешевше.

4.                  Чи налагоджували з вами контакти великі агрохолдинги? З ким ведете переговори про купівлю пристрою?

Так, зараз ведемо переговори з певною кількістю компаній про пілотні тестування. Назви компаній поки розголошувати не можемо, але територіально до кінця цього року плануємо зробити пілотні тестування в Україні, Швейцарії та Франції.

5.                  Чому агрокомпаніям вигідно купляти ваш винахід?

Існуючі способи аналізів безпеки продукції можуть проводитись тільки в лабораторії, це вимагає кваліфікованих фахівців, займає принаймні 4 дні і не може бути використаний у полі. Лабораторні умови вимагають доставку зразка у лабораторію, потребують проходження трьох складних етапів його підготовки до аналізу і здійснюється тільки кваліфікованим фахівцем. Для порівняння, аналіз наявності мікотоксинів за допомогою пристрою «BIOsensMyco» швидкий та надійний. Зокрема, збір зразків і пробопідготовка відбувається безпосередньо в полі, не потребує високих кваліфікаційних здібностей і може проводитися непрофесіоналом, а звичайним фермером за лічені хвилини. Аналіз здійснюється лише за допомогою мобільного додатку, зі збереженням результатів у «хмарі», може бути інтегрований у комплект підготовки зразків і не вимагає додаткових витрат. Ще однією безперечною перевагою використання нашого пристрою є автоматизованість і неупередженість результатів, неможливість впливати на процес аналізу. Порівняно з лабораторними умовами, де, враховуючи людський фактор, аналізатор міг допустити помилку і отримати хибний результат.

6.                  Вас «переманюють» на роботу іноземні компанії? Ви не плануєте переїхати і працювати за кордоном? Якщо ні,  то чому?? Якщо, так, то куди і чим ви плануєте займатися?

Поки не переманюють :) Зараз світ дуже швидко змінюється, тому я б не прив’язувався до якогось конкретного місця, міста, країни в роботі. Якщо сьогодні потрібно бути в Україні, щоб досягти довгострокових цілей, значить буду тут. Якщо завтра потрібно поїхати на рік в Німеччину, щоб налагодити виробництво, значить треба їхати. Найголовніше  для мене - мати конкретні цілі на 5-10 років, і тоді буде легше приймати рішення: їхати чи залишатися?

Щодо моїх довгострокових цілей, то маю за мету створити компанію BIOsensInc. - лідера на міжнародному ринку експрес діагностики з оцінкою в 20 000 000 доларів до 2023 року.

Зараз, крім розробки приладу для експрес діагностики мікотоксинів, ми розробляємо рішення з розробки мобільних та веб-додатків агрокомпаніям та агростартапам, розробці та імплементації різних агроприладів.

Також поспілкувавшись з фермерами та агрокомпаніями ми прийшли до висновку, що мало хто з них знає про законодавче регулювання показників безпечності в Україні та світі. Тому ми вирішили провести курси, на яких і висвітлити ці всі питання.

Ще аналізуємо зараз законодавчу базу для того, щоб мати можливість надавати сертифікати “Органік” та сертифікати якості та безпечності продуктів харчування агрокомпаніям для експорту.

7.                  Ви працюєте  в агросекторі. Як охарактеризуєте галузь загалом? Яких змін необхідно агробізнесу в Україні?

Сьогодні сільське господарство залишається найменш оцифрованим у всіх основних галузях промисловості, повідомляє McKinsey, тому зараз в Україні та в світі відбувається процес діджиталізації.

Як і у всіх галузях промисловості, технологія відіграє ключову роль у роботі агропромислового сектору. Це ринок, який оцінюється в 7,8 трлн. доларів і відповідає за годування планети та працевлаштування понад 40% населення світу.
На промисловий сектор сільського господарства постійно зростає кількість вимог та обмежень. Ці тиски включають збільшення світового населення до 2050 року до 9 мільярдів, а також зміна клімату та глобальне потепління, деградація навколишнього середовища, зміна споживчих вимог, обмежені природні ресурси, харчові відходи, питання здоров'я споживачів та хронічні захворювання.
Тому необхідність технологічних інновацій у агропромисловому комплексі є більшою, ніж будь-коли. Це створює багато можливостей для підприємців та технологів створювати нові ефективні рішення в різних точках ланцюга поставок. Загалом, нові технологічні новинки аграрної галузі спрямовані, перш за все, на вирішення таких завдань як утилізація харчових відходів, викиди CО2, хімічні відходи, посуха, дефіцит робочої сили, споживання цукру, непрозорі ланцюги постачання та неефективність розподілу, безпека харчових продуктів та простежуваність, ефективність ферми і рентабельність, а також нестабільне виробництво м'яса.

Ми зараз бачимо багато різних стартап-проектів, які працюють в цьому напрямі, створюючи хороші продукти як в Україні, так і за її межами. Шкода, але державна підтримка таких рішень - дуже незначна, хоча за останній рік і є напрацьовані позитивні плани. Подивимося, як вони реалізуються з часом.

У зв'язку з імплементацією європейського законодавства в Україні все більше і більше відбувається посилення законодавчої бази з питань регуляції безпечності продуктів харчування. Хоча для цього в нас відсутня інфраструктура, але я думаю, що це тільки питання часу.

Одним із них є впровадження системи аналізу небезпек і контролю (регулювання) в критичних точках (HazardAnalysisandCriticalControlPoints - HACCP), що дозволяє ідентифікувати, оцінити та контролювати небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.
Починаючи з 20 вересня 2018 року, Держспоживслужба, як основний регулятор, здійснюватиме державний контроль за впровадженням постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.

8.                  Над яким проектами працюєте зараз?

Основний мій проект зараз - це BIOsens MYCO (прилад для експрес-діагностики мікотоксинів). Ми з командою вклали вже багато часу в його розробку, тому це для мене пріоритет №1.

Але також нашу компанію цікавлять проекти, які пов’язані якимось чином з безпечністю продуктів харчування, починаючи з наукової співпраці та розробки приладів, закінчуючи представництвом міжнародних компаній лідерів на міжнародному ринку та в Україні.

9.                  Яку суму гонорару ви отримали за винахід?

0! Так як ми з командою створили свою компанію.

10.              Розкажіть, будь ласка, про сам процес. З якими труднощами стикалися під час роботи над проектом?

Труднощів було багато :) Позаяк це мій перший міжнародний проект, з багатьма питаннями стикаюся вперше, то інколи важко приймати правильні рішення. В цьому мені зараз дуже допомагають консультанти, які дають правильні поради.

На початку челенджемдля мене було формування команди однодумців навколо однієї ідеї з нульовим бюджетом. Для цього довелося визначити, що таке кліф, вестінг та ін. питання.

Зараз для нас челендж  - це залучення «смарт»-інвестицій в розмірі $ 470 000. Що таке СМАРТ? Тут мається на увазі отримання коштів від венчурного фонду компанії, яка стане клієнтом виготовленої нами продукції. Тобто, це не просто гроші, як банківський ресурс, а й експертиза на ринку.

 

 
ПОШУК ПО ДАТІ