Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.05.2019 15:41
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її співзасновниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Історії успіху, які надихають

Історії успіху, які надихають

     Як створити найпопулярніший готель у регіоні та повернути інвестиції за тридцять днів? Вадим ГЕЛЬО, засновник та власник готелю «ВЕДМЕЖА ГОРА»,  знає, як це зробити і розповідає про стратегію та принципи успіху  в готельному бізнесі.     

 • Легенда

     Як розповідають старі гуцули, на місці, де зараз знаходиться готель «Ведмежа гора», колись було величезне грибовище, непрохідні хащі, де часто блукали лісовики. На цьому ж місці водилося багато звірів, серед них і ведмеді. Тому така назва готелю «Ведмежа гора». Зберегти тісний контакт людини і природи - це стратегія нашого готелю.Тому зараз у нас живе багато звірів, навколо насаджено безліч дерев, усе продумано так, щоб туристи відчули себе, немов посеред лісу.

 • Із чого все починалося

     Я займаюся дотичним до готельного ринку бізнесом - продажем та встановленням ковроліну. За цей час відвідав багато готелів, зрозумів масштаби розбудови Буковелю, Поляниці , Яремче і їхній величезний потенціал для регіону зокрема. Ми вирішили побудувати для себе і гостей маленький будиночок для відпочинку в Яремче. З кожним роком будиночок обростав новими необхідними об’єктами: парковка, додаткове приміщення, пізніше кухня, колиба і т.д. Коли ми зрозуміли, що набудували будиночків на 30 номерів, ми зупинилися, щоб обдумати, що робити далі…

 • Як вибирали місце...

     Основа для будь-якого готелю - це трафік. Масштабний готель у нецікавому місці, а ще зі слабенькою інфраструктурою ніколи не припаде до душі туристам. Навіть п’ятизірковий готель світового рівня серед поля не заманить до себе відвідувачів. Оглядаючи навколо територію, ми побачили сумну картину: поруч розташоване вольєрне господарство з кількома оленями і кабанчиками. Біля готелю дороги немає, поруч невеличке озеро зі зміями, та ще й сміття...

Перший принцип – вибрати цікаве місце для розташування готелю: не економити на облаштуванні території біля закладу, інвестувати в соціальні проекти.

 • Ризик

     Я звернувся до керівництва Національного Природнього Парку, щоб нам дозволили цю всю територію облагородити. На щастя, вони з прогресивними поглядами і зрозуміли нашу ідею та яку користь для парку та міста це рішення принесе. Ми зіткнулися з нерозумінням місцевого населення: вони боялися, що не зможуть вільно прогулюватися цією територією. Нам говорили, що ми божевільні, бо вкладаємо величезні гроші в розбудову державної території. Ми вирішили ризикнути й уклали договір про спільну рекреаційну діяльність, у якому зазначалося, що ми за свої кошти облаштовуємо, облагороджуємо територію і передаємо державі. Ідеться про те, що ми все ремонтуємо за власні кошти. Інтуїція нас не підвела, вкладені кошти нам повернулися за один місяць! Готель став взірцем успішної спільної роботи бізнесу і держави. До нас часто приїжджають посли різних держав, чиновники, депутати, яким спеціально показують, як співпрацюють держава та бізнес.

 • Що ми зробили?

Перш за все, поприбирали територію навколо себе, вивезли багато сміття, розбитого скла. Почистили, спустили воду і наповнили новою водою озеро. Поклали навколо бруківку і зробили освітлення. Змайстрували лавочки і альтанки. Запустили птахів, лебедів, качок, різні види риби, черепах… Потім зробили пташники, вольєри. Сюди масово почали ходити туристи і місцеві жителі, сім’ї з дітьми, закохані пари і наречені приходили фотографуватися. Ми самі не очікували такого швидкого напливу людей. А ще допомогли у створенні реабілітаційного центру для хворихтварин на базі вольєрного господарства.

 • Принципи сімейного відпочинку

Існує багато видів туристів: дехто шукає екстрім, хтось їде за статусним відпочинком, хтось прагне спокійного відпочинку, хтось - нових вражень і т. д. Спочатку ми орієнтувалися на всі типи клієнтів: це і спа-відпочинок, і бізнес-туризм. Але пізніше передумали. Ми зробили ставку на таких головних цінностях: здоров’я і сім’я! Ми вибрали дуже ризиковану стратегію, адже відпочинок з дітьми можливий тільки під час шкільних канікул. На щастя, інтуїція вкотре нас не підвела – кілька років підряд усі номери «Ведмежої гори» в міжсезоння зайняті!!! Так ми розібрали конференц-зал і облаштували дитячу ігровукімнату. До речі, літом до нас приїжджала величезна сім’я з Арабських Еміратів: чоловік з трьома жінками, з тещею і з ними восьмеро дітей! Ось яким має бути сімейний відпочинок. Якщо в номері відпочиває сім’я з дітьми, то там має бути все, починаючи від горщика і підгузників. Усі гості люблять подарунки, а особливо діти. Ми дарували нашим маленьким відвідувачам баночку меду. Це смачний подарунок, його смак запам’ятовується і потім асоціюється зі спогадами про наш готель. Це прояв турботи, який закохує гостей назавжди.

Другий принцип – вузьке позиціонування: потрібно знайти свого цільового клієнта. Необхідно дати відповідь на питання: «Хто твій клієнт-гість і що ти можеш йому запропонувати?»
Ми пропонуємо сімейний відпочинок.

 • Принцип чесності

Я дуже багато подорожую, щоб бути в курсі трендів готельної сфери. Новинки часто впроваджую в себе у готелі. Зробив висновок: найважливіше – це тренд чесності. У жодній країні не обманюють туристів, так як це роблять в Україні. Якщо за кордоном у ресторані ви замовляєте національну страву, то вам її приготують, не економлячи на продуктах. Якщо в нас клієнт замовляє бограч, то там має бути чотири види м’яса, а не ковбаса салямі. Якщо салат із кролика, то в салаті має бути саме кролик, а не 50% кролика, а 50% курки. Гості привозять гроші, не треба обманювати їхні очікування.

Бути чесним з клієнтом – це третій принцип. 

 • Принцип краси і лайків

Цей принцип використовували ресторатори і готельєри Львова. Якщо пригадати, наприклад, будь-який, тематичний ресторан, то спочатку ми натрапляємо на цікавого переодягненого консьєржа - нам подобається і вже ставимо лайк! Потім бачимо оригінальний інтер’єр, який вражає, - ставимо лайк, за туалет з музикою знову ставимо лайк, меню цікаве - лайк!!! Таких «лайкабельних» речей може бути багато. І тоді, коли нам подадуть замовлену страву, нам уже байдуже, смачна їжа чи ні.
Правило «10 лайків» ефективне для одноденного туриста. Гарно - це не завжди смачно! Зараз Львів повернувся до стратегії «смачна їжа». Спочатку ми теж пішли «за лайками». Ми спеціально спроектували колибу так, щоб клієнти сиділи за столиком і з вікна бачили озеро і природу навколо. Фотографуватися біля « Ведмежої гори» їздять і туристи, і жителі області. Але довго такий принцип не працює…

 • Принцип смаку

Лайки лайками, а туристи хочуть смачно поїсти. Незважаючи на велику кількість ресторанів , усе ж таки хороших закладів мало. Смачна їжа - це те, за чим готелю клієнти, залежить від однієї людини - шеф-кухаря. Професійний шеф-кухар, який вкладає душу у свою кулінарну роботу - ось секрет успіху.

Секрет постійних клієнтів і четвертий принцип – це смачна кухня і хороший шеф-кухар. 

 • Колектив і працівники

Це базовий принцип. Людям має бути комфортно працювати. Важливо, щоб вони мали хороший настрій на роботі. Бо чим щасливіший шеф-кухар, тим смачніша їжа, яку від готує.

 • Розширення та поповнення сімейства «Ведмежої гори»

Ми вирішили вийти на вищий рівень готельного бізнесу і працювати в дорожчому сегменті.

Площа території відпочинкового комплексу «Ведмежа гора» становитиме близько два гектари. Своїм клієнтам ми пропонуємо розкішний спа-відпочинок, шість видів саун, хамам, критий басейн, соляну та сінну кімнати, конференц-зал на 200 людей. Зараз розширюємо свій бізнес і будуємо новий корпус готелю «Ведмежа гора» на 70 номерів (площа готелю становитиме 5500 м.кв.). Спеціально для наших гостей ми відкриємо окремий ресторан з оновленим меню. До речі, у меню пропонуємо не тільки гуцульську кухню, а й європейську та середземноморську. Незважаючи на різноманітність місцевої кухні, клієнту запропонуємо страви з морепродуктами, червону рибу, креветки, суші. Ще ми підготували нашим гостям тематичний ресторан «Свято грибів і форелі». Ми маємо ще дуже багато пропозицій, щоб нашим гостям було цікаво!

 • Конкуренція

Я вважаю, що  готельєри не повинні вважати себе конкурентами. Бо зараз назріла серйозніша конкуренція - між областями. Поруч сильні гравці, які на туристичній мапі вже давно відомі, -  Львів і Закарпаття. Останнє, до речі, динамічніше розвивається, ніж Яремче. Чому в Закарпатті цього року було більше туристів? Або візьмем, наприклад, Трускавець. Колись там відпочивали в основному росіяни, а тепер поляки. Поляки - це багаті туристи, які платять в євро. Чомусь  у нас поляків не так багато, як хотілося б.

Причина в тому, що Львів і Закарпаття займаються промоцією свого регіону. Тому нам в Яремчанщині треба об'єднуватися і конкурувати не між собою, а працювати над промоцією спільного туристичного проекту- "Яремчанщина". Так працюють світові туристичні гравці, наприклад , Туреччина. Їхні  туристи  не сидять на одному місці, а замовляють автобусні екскурсії по всій країні, бо  хочуть оглянути  цікаві місця країни: і гори, печери,  й історичні пам'ятки,  музеї і т.д. За таким же принципом нам треба теж працювати й об'єднюватися: наприклад, три дні в Яремче, потім на екскурсію  до Львова, потім у Закарпаття. Якщо ми не будемо об'єднуватися і разом робити промоцію, ми багато втратимо.Наступним кроком має бути об’єднання між областями, щоб конкурувати за туриста уже з іноземними курортами чи готелями.

 • Проблеми

Найбільшою проблемою туристичного регіону, яка залишається невирішеною, є логістика, дороги, відсутність туристичних автобусних маршрутів, інфраструктура і промоція регіону. Має бути стандартизація рівня готелів- категорії кількості «зірок». Туристи  мають розуміти чітко, куди вони їдуть і  який рівень сервісу на них чекає  в готелі. Чому в нас немає п'ятизіркових готелів? Інфраструктури відповідної нема. Якщо, наприклад,  приходить великий інвестор і йому  місцева влада не йде назустріч, а ще й навпаки, створюються  якісь перешкоди, то жоден інвестор не ризикне вкласти гроші. Інфраструктура- важливий аргумент, бо зараз у нашому місті немає нічого цікавого, ні великих супермаркетів, ні дитячих атракцій, каруселей,  кінотеатру. Якщо хоча б встановити санну гірку чи оглядове колесо, то це вже би сприяло розвитку міста і  збільшенню туристів!

 • Прогнози

Побудували багато готелів і обійде конкуренцію найцікавіший заклад у своєму цільовому сегменті. Найближчим часом у нашому регіоні будуть будуватися великі і сучасні готельні комплекси,які своєю ціновою політикою  і високим рівнем сервісу  витіснять дрібних гравців. Так, як колись в Польщі трапилось.У курортне польське містечко, таке ж, як Яремче, зайшов готель світового рівня і встановив ціну за проживання нижчу, ніж у місцевих готелях. Відповідно місцеві готелі втратили своїх клієнтів і змушені були закрити свій бізнес. Після цього готель підняв ціни. Ось у такий спосіб ведеться боротьба за клієнтів. Прихід великих інвесторів - це виклик  місцевому туристичному бізнесу.

 

Журналіст: Мар’яна Цимбалюк

Фото: Сергій  Горічок

Локація: готель «Ведмежа Гора»


23.04.2019 08:07
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
17.05.2019 16:55
15.05.2019 21:34
Робота у колективі часом може бути затьмарена конфліктами та сварками, адже усі люди різні і об'єднання за професійною ознакою не гарантує схожість з іншими переконаннями. Для того, щоб у колективі панувала дружня атмосфера, пропонуємо Вам топ-5 цікавих ідей для тімбілдінгу.
13.05.2019 15:54
Один із найбільших кам’яних мостів світу в гірському селі Ворохта. Карпати – це не тільки гори, смачна гуцульська їжа, лижі та санчата. Карпати – це неймовірна захоплююча історія…