Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Історії успіху, які надихають

Історії успіху, які надихають

     Як створити найпопулярніший готель у регіоні та повернути інвестиції за тридцять днів? Вадим ГЕЛЬО, засновник та власник готелю «ВЕДМЕЖА ГОРА»,  знає, як це зробити і розповідає про стратегію та принципи успіху  в готельному бізнесі.     

 • Легенда

     Як розповідають старі гуцули, на місці, де зараз знаходиться готель «Ведмежа гора», колись було величезне грибовище, непрохідні хащі, де часто блукали лісовики. На цьому ж місці водилося багато звірів, серед них і ведмеді. Тому така назва готелю «Ведмежа гора». Зберегти тісний контакт людини і природи - це стратегія нашого готелю.Тому зараз у нас живе багато звірів, навколо насаджено безліч дерев, усе продумано так, щоб туристи відчули себе, немов посеред лісу.

 • Із чого все починалося

     Я займаюся дотичним до готельного ринку бізнесом - продажем та встановленням ковроліну. За цей час відвідав багато готелів, зрозумів масштаби розбудови Буковелю, Поляниці , Яремче і їхній величезний потенціал для регіону зокрема. Ми вирішили побудувати для себе і гостей маленький будиночок для відпочинку в Яремче. З кожним роком будиночок обростав новими необхідними об’єктами: парковка, додаткове приміщення, пізніше кухня, колиба і т.д. Коли ми зрозуміли, що набудували будиночків на 30 номерів, ми зупинилися, щоб обдумати, що робити далі…

 • Як вибирали місце...

     Основа для будь-якого готелю - це трафік. Масштабний готель у нецікавому місці, а ще зі слабенькою інфраструктурою ніколи не припаде до душі туристам. Навіть п’ятизірковий готель світового рівня серед поля не заманить до себе відвідувачів. Оглядаючи навколо територію, ми побачили сумну картину: поруч розташоване вольєрне господарство з кількома оленями і кабанчиками. Біля готелю дороги немає, поруч невеличке озеро зі зміями, та ще й сміття...

Перший принцип – вибрати цікаве місце для розташування готелю: не економити на облаштуванні території біля закладу, інвестувати в соціальні проекти.

 • Ризик

     Я звернувся до керівництва Національного Природнього Парку, щоб нам дозволили цю всю територію облагородити. На щастя, вони з прогресивними поглядами і зрозуміли нашу ідею та яку користь для парку та міста це рішення принесе. Ми зіткнулися з нерозумінням місцевого населення: вони боялися, що не зможуть вільно прогулюватися цією територією. Нам говорили, що ми божевільні, бо вкладаємо величезні гроші в розбудову державної території. Ми вирішили ризикнути й уклали договір про спільну рекреаційну діяльність, у якому зазначалося, що ми за свої кошти облаштовуємо, облагороджуємо територію і передаємо державі. Ідеться про те, що ми все ремонтуємо за власні кошти. Інтуїція нас не підвела, вкладені кошти нам повернулися за один місяць! Готель став взірцем успішної спільної роботи бізнесу і держави. До нас часто приїжджають посли різних держав, чиновники, депутати, яким спеціально показують, як співпрацюють держава та бізнес.

 • Що ми зробили?

Перш за все, поприбирали територію навколо себе, вивезли багато сміття, розбитого скла. Почистили, спустили воду і наповнили новою водою озеро. Поклали навколо бруківку і зробили освітлення. Змайстрували лавочки і альтанки. Запустили птахів, лебедів, качок, різні види риби, черепах… Потім зробили пташники, вольєри. Сюди масово почали ходити туристи і місцеві жителі, сім’ї з дітьми, закохані пари і наречені приходили фотографуватися. Ми самі не очікували такого швидкого напливу людей. А ще допомогли у створенні реабілітаційного центру для хворихтварин на базі вольєрного господарства.

 • Принципи сімейного відпочинку

Існує багато видів туристів: дехто шукає екстрім, хтось їде за статусним відпочинком, хтось прагне спокійного відпочинку, хтось - нових вражень і т. д. Спочатку ми орієнтувалися на всі типи клієнтів: це і спа-відпочинок, і бізнес-туризм. Але пізніше передумали. Ми зробили ставку на таких головних цінностях: здоров’я і сім’я! Ми вибрали дуже ризиковану стратегію, адже відпочинок з дітьми можливий тільки під час шкільних канікул. На щастя, інтуїція вкотре нас не підвела – кілька років підряд усі номери «Ведмежої гори» в міжсезоння зайняті!!! Так ми розібрали конференц-зал і облаштували дитячу ігровукімнату. До речі, літом до нас приїжджала величезна сім’я з Арабських Еміратів: чоловік з трьома жінками, з тещею і з ними восьмеро дітей! Ось яким має бути сімейний відпочинок. Якщо в номері відпочиває сім’я з дітьми, то там має бути все, починаючи від горщика і підгузників. Усі гості люблять подарунки, а особливо діти. Ми дарували нашим маленьким відвідувачам баночку меду. Це смачний подарунок, його смак запам’ятовується і потім асоціюється зі спогадами про наш готель. Це прояв турботи, який закохує гостей назавжди.

Другий принцип – вузьке позиціонування: потрібно знайти свого цільового клієнта. Необхідно дати відповідь на питання: «Хто твій клієнт-гість і що ти можеш йому запропонувати?»
Ми пропонуємо сімейний відпочинок.

 • Принцип чесності

Я дуже багато подорожую, щоб бути в курсі трендів готельної сфери. Новинки часто впроваджую в себе у готелі. Зробив висновок: найважливіше – це тренд чесності. У жодній країні не обманюють туристів, так як це роблять в Україні. Якщо за кордоном у ресторані ви замовляєте національну страву, то вам її приготують, не економлячи на продуктах. Якщо в нас клієнт замовляє бограч, то там має бути чотири види м’яса, а не ковбаса салямі. Якщо салат із кролика, то в салаті має бути саме кролик, а не 50% кролика, а 50% курки. Гості привозять гроші, не треба обманювати їхні очікування.

Бути чесним з клієнтом – це третій принцип. 

 • Принцип краси і лайків

Цей принцип використовували ресторатори і готельєри Львова. Якщо пригадати, наприклад, будь-який, тематичний ресторан, то спочатку ми натрапляємо на цікавого переодягненого консьєржа - нам подобається і вже ставимо лайк! Потім бачимо оригінальний інтер’єр, який вражає, - ставимо лайк, за туалет з музикою знову ставимо лайк, меню цікаве - лайк!!! Таких «лайкабельних» речей може бути багато. І тоді, коли нам подадуть замовлену страву, нам уже байдуже, смачна їжа чи ні.
Правило «10 лайків» ефективне для одноденного туриста. Гарно - це не завжди смачно! Зараз Львів повернувся до стратегії «смачна їжа». Спочатку ми теж пішли «за лайками». Ми спеціально спроектували колибу так, щоб клієнти сиділи за столиком і з вікна бачили озеро і природу навколо. Фотографуватися біля « Ведмежої гори» їздять і туристи, і жителі області. Але довго такий принцип не працює…

 • Принцип смаку

Лайки лайками, а туристи хочуть смачно поїсти. Незважаючи на велику кількість ресторанів , усе ж таки хороших закладів мало. Смачна їжа - це те, за чим готелю клієнти, залежить від однієї людини - шеф-кухаря. Професійний шеф-кухар, який вкладає душу у свою кулінарну роботу - ось секрет успіху.

Секрет постійних клієнтів і четвертий принцип – це смачна кухня і хороший шеф-кухар. 

 • Колектив і працівники

Це базовий принцип. Людям має бути комфортно працювати. Важливо, щоб вони мали хороший настрій на роботі. Бо чим щасливіший шеф-кухар, тим смачніша їжа, яку від готує.

 • Розширення та поповнення сімейства «Ведмежої гори»

Ми вирішили вийти на вищий рівень готельного бізнесу і працювати в дорожчому сегменті.

Площа території відпочинкового комплексу «Ведмежа гора» становитиме близько два гектари. Своїм клієнтам ми пропонуємо розкішний спа-відпочинок, шість видів саун, хамам, критий басейн, соляну та сінну кімнати, конференц-зал на 200 людей. Зараз розширюємо свій бізнес і будуємо новий корпус готелю «Ведмежа гора» на 70 номерів (площа готелю становитиме 5500 м.кв.). Спеціально для наших гостей ми відкриємо окремий ресторан з оновленим меню. До речі, у меню пропонуємо не тільки гуцульську кухню, а й європейську та середземноморську. Незважаючи на різноманітність місцевої кухні, клієнту запропонуємо страви з морепродуктами, червону рибу, креветки, суші. Ще ми підготували нашим гостям тематичний ресторан «Свято грибів і форелі». Ми маємо ще дуже багато пропозицій, щоб нашим гостям було цікаво!

 • Конкуренція

Я вважаю, що  готельєри не повинні вважати себе конкурентами. Бо зараз назріла серйозніша конкуренція - між областями. Поруч сильні гравці, які на туристичній мапі вже давно відомі, -  Львів і Закарпаття. Останнє, до речі, динамічніше розвивається, ніж Яремче. Чому в Закарпатті цього року було більше туристів? Або візьмем, наприклад, Трускавець. Колись там відпочивали в основному росіяни, а тепер поляки. Поляки - це багаті туристи, які платять в євро. Чомусь  у нас поляків не так багато, як хотілося б.

Причина в тому, що Львів і Закарпаття займаються промоцією свого регіону. Тому нам в Яремчанщині треба об'єднуватися і конкурувати не між собою, а працювати над промоцією спільного туристичного проекту- "Яремчанщина". Так працюють світові туристичні гравці, наприклад , Туреччина. Їхні  туристи  не сидять на одному місці, а замовляють автобусні екскурсії по всій країні, бо  хочуть оглянути  цікаві місця країни: і гори, печери,  й історичні пам'ятки,  музеї і т.д. За таким же принципом нам треба теж працювати й об'єднюватися: наприклад, три дні в Яремче, потім на екскурсію  до Львова, потім у Закарпаття. Якщо ми не будемо об'єднуватися і разом робити промоцію, ми багато втратимо.Наступним кроком має бути об’єднання між областями, щоб конкурувати за туриста уже з іноземними курортами чи готелями.

 • Проблеми

Найбільшою проблемою туристичного регіону, яка залишається невирішеною, є логістика, дороги, відсутність туристичних автобусних маршрутів, інфраструктура і промоція регіону. Має бути стандартизація рівня готелів- категорії кількості «зірок». Туристи  мають розуміти чітко, куди вони їдуть і  який рівень сервісу на них чекає  в готелі. Чому в нас немає п'ятизіркових готелів? Інфраструктури відповідної нема. Якщо, наприклад,  приходить великий інвестор і йому  місцева влада не йде назустріч, а ще й навпаки, створюються  якісь перешкоди, то жоден інвестор не ризикне вкласти гроші. Інфраструктура- важливий аргумент, бо зараз у нашому місті немає нічого цікавого, ні великих супермаркетів, ні дитячих атракцій, каруселей,  кінотеатру. Якщо хоча б встановити санну гірку чи оглядове колесо, то це вже би сприяло розвитку міста і  збільшенню туристів!

 • Прогнози

Побудували багато готелів і обійде конкуренцію найцікавіший заклад у своєму цільовому сегменті. Найближчим часом у нашому регіоні будуть будуватися великі і сучасні готельні комплекси,які своєю ціновою політикою  і високим рівнем сервісу  витіснять дрібних гравців. Так, як колись в Польщі трапилось.У курортне польське містечко, таке ж, як Яремче, зайшов готель світового рівня і встановив ціну за проживання нижчу, ніж у місцевих готелях. Відповідно місцеві готелі втратили своїх клієнтів і змушені були закрити свій бізнес. Після цього готель підняв ціни. Ось у такий спосіб ведеться боротьба за клієнтів. Прихід великих інвесторів - це виклик  місцевому туристичному бізнесу.

 

Журналіст: Мар’яна Цимбалюк

Фото: Сергій  Горічок

Локація: готель «Ведмежа Гора»


26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.
23.05.2019 17:46
23.05.2019 11:26
7 лютого вводиться в дію Закон України про «Про валюту і валютні операції», що має на меті подальшу лібералізацію валютних відносин. Бізнес-спільнота позитивно оцінює зміни і очікує коли нові правила запрацюють в повній мірі.