MEGA

11.12.2019 18:05
Про базові принципи ефективних комунікацій і їхню відмінність від SMM розповідає директорка


25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.
06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
10.12.2019 18:32
Ігор Бартків, заступник президента ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів, яка перспектива та можливості відкриваються перед виробниками меблів, одягу, кондитерських виробів та меду на ринках ЄС та Канади і чому Карпати - пріоритетний регіон для «балуваних» іноземних туристів.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
Туристична Яремчанщина: динаміка розвитку за п’ять років

Туристична Яремчанщина:  динаміка розвитку за п’ять років

Начальник Головного управління статистики в Івано-Франківській області Бліннікова Олена Володимирівна про розвиток туристичної галузі на Яремчанщині як стратегічний напрям соціально-економічного розвитку регіону.

Олено Володимирівно! Загальновідомо, що центром туризму на Прикарпатті є Яремчанщина. Це і широковідомий курорт Буковель, і багато інших закладів оздоровлення та відпочинку туристів. Якою інформацією володіє Головне управління статистики щодо розвитку туризму у м.Яремче?

Туристична галузь є стратегічним напрямком соціально-економічного розвитку не лише м.Яремче та сільських територій, підпорядкованих Яремчанській міськраді, а й області загалом.

В області є десять курортних місцевостей, серед яких – Татарів, Яремче і Микуличин Яремчанської міськради, Мислівка і Новий Мізунь Долинського району, Шешори Косівського району та м.Косів, високогірні Ворохта і Яблуниця Яремчанської міськради і бальнео-грязевий передгірний курорт Черче Рогатинського району.

Особливе місце серед туристичних місцевостей в області посідає Яремчанщина, де туризм стрімко розвивається.

За результатами проведення державного статистичного спостереження діяльності колективних засобів розміщення, можна зазначити, що існуюча на Яремчанщині база таких закладів дає можливість нарощувати лікувально-оздоровчі, туристичні, спортивні послуги, зокрема й для іноземних туристів. Крім цього, є заклади, в яких можна організовувати різноманітні ділові заходи (форуми, конференції, семінари, круглі столи тощо).

У 2017 році на території Яремчанської міськради місця для тимчасового проживання пропонували 123 колективні засоби розміщення. Із них готелі та аналогічні засоби розміщення склали 87,8% (108 закладів, з яких 56 – готелі,  48 – туристські бази, а також мотелі, хостели  та  кемпінги),   спеціалізовані засоби розміщення – 12,2% (15 закладів, з яких 3 – санаторії, 2 – дитячі санаторії, по 1 пансіонату відпочинку та пансіонату з лікуванням та 8 баз відпочинку). Кількість місць у готелях та аналогічних засобах  розміщення становила 6,8 тис.,  у спеціалізованих закладах – 2 тис.

 Олено Володимирівно, чи розширилася  мережа закладів відпочинку та оздоровлення туристів, як порівняти, до прикладу, з 2012 роком, тобто за останні 5 років?

За кількістю колективних засобів розміщення та осіб, що в них перебували, м.Яремче традиційно посідає перше місце серед міст обласного значення та районів області. У 2017 році, як порівняти з 2012 роком, кількість таких закладів збільшилася на 27, а осіб, що в них перебували, – більше, як на чверть. Упродовж 2017 року в усіх колективних засобах розміщення Яремчанської міської ради перебувало 177,3 тис. осіб, з них  26,5 тис. дітей у віці 0–17 років (15% від загальної кількості туристів) та 7,2 тис. іноземних громадян (4,1%).  Разом з тим, порівнюючи з 2012 роком, на третину збільшилась і тривалість перебування приїжджих у колективних засобах розміщення.

Cума доходів від наданих послуг колективними засобами розміщення, які знаходяться на території Яремчанської міськради, за 2017 рік склала 438 млн.грн, що становить три чверті загальної суми доходів таких закладів області, і є в 4,1 раза більшою, ніж у 2012 році. У структурі доходів 63,3% склав дохід від плати за проживання, 18,4% – від додаткових послуг, що не входять у вартість туристичної путівки, 1,7% – від реалізації таких путівок.

Олено Володимирівно! Який рівень обслуговування забезпечують заклади розміщення туристів Яремчанщини?

Із загальної кількості готелів та аналогічних засобів розміщення 10 мають категорію «3 зірки», 3 – «4 зірки», один – «5 зірок», 94 – "без категорії». У номерному фонді готельних закладів, який нараховує 2,6 тис. номерів, половину складають номери першої категорії, майже 40% –  номери  вищої категорії.

Олено Володимирівно, за наведеними вами даними, розширюється і мережа колективних закладів розміщення, і кількість туристів, що в них перебувають. Як зросла кількість працівників, що забезпечують функціонування цих закладів, чи з’явилися нові робочі місця?

Середньооблікова кількість штатних працівників у колективних засобах розміщення склала 1,6 тис. осіб (у 2012 році – 1,4 тис.), з них у готелях та аналогічних засобах розміщення – 0,7 тис. осіб, у спеціалізованих закладах – 0,9 тис. осіб. Три чверті всіх працівників цих закладів складають жінки.  Як порівняти з 2012 роком, кількість штатних працівників колективних засобів розміщення збільшилась на 15%.

Олено Володимирівно! Останніми роками в області стрімко розвивається сільський (зелений) туризм. Якою є динаміка цього явища на Яремчанщині?

Так, справді сільський (зелений) туризм стає дедалі популярнішим у нашій області і на Яремчанщині зокрема. У 2017 році функціонували та прозвітували про свою діяльність 270 садиб сільського (зеленого) туризму, зареєстрованих на території Яремчанської міської ради, або 88% від загальної кількості в області. Упродовж минулого року в сільських садибах на території Яремчанщини відпочивали майже 50 тис. туристів. За кількістю садиб сільського (зеленого) туризму та осіб, що в них перебували, міськрада є лідером не тільки в області, а й у державі в цілому. Порівнюючи з 2012 роком, кількість діючих садиб сільського зеленого туризму збільшилася у 2,2 раза, а кількість осіб, що в них перебували, – в 3,8 раза.

Доходи від наданих садибами сільського (зеленого) туризму послуг у 2017 році склали 35,8 млн. грн проти 2,8 млн. грн у 2012 році.

Олено Володимирівно, важливою складовою туристичної індустрії є діяльність туристичних операторів та агентів. Якими є показники роботи цих суб’єктів господарювання на Яремчанщині?

Туристичні послуги у 2017 році надавали 12 туристичних операторів та агентів  (5 юридичних осіб та 7 фізичних осіб-підприємців), які зареєстровані на території Яремчанської міської ради, і надали ці послуги для 53,9 тис. осіб. Метою поїздки для всіх категорій  туристів, які обслуговувались, були дозвілля та відпочинок.

Крім того, туристичні оператори та агенти, які діяли на Яремчанщині, обслужили 1,4 млн. екскурсантів  та  одноденних  відвідувачів  проти  337,2 тис. осіб у 2012 році. За кількістю осіб, які отримали послуги туроператорів та турагентів,  Яремчанська міськрада посідає перше місце серед міст обласного значення та районів області.

Дохід суб’єктів туристичної діяльності від надання туристичних послуг (без ПДВ, акцизного податку й аналогічних обов’язкових платежів) склав 250 млн. грн, зокрема від екскурсійної діяльності – 102,8 тис. грн.

Як свідчать наведені дані, заклади туризму Яремчанської міськради, реалізуючи свій потенціал, вносять найбільш вагомий вклад у розвиток туристичної галузі області. Розвивається мережа колективних засобів розміщення, збільшується кількість осіб, які їх відвідують, дедалі популярнішим стає сільський (зелений) туризм. Зростає також кількість екскурсантів та одноденних відвідувачів Яремчанської курортної  зони.

Ця туристична зона стала привабливою як для українських, так і для іноземних туристів не тільки взимку, а й у літній період, реалізовуючи як комфортабельний елітний відпочинок, так і екстремальний, спортивний і автентичний туризм.

 

 Фото: готель «Ведмежа гора»

 26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.