Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Правила бізнесу від митрополита Андрея Шептицького

Правила бізнесу від митрополита Андрея Шептицького

Легендарну особистість Андрея Шептицького і його роль в історії держави важко пере-оцінити. Він поєднював багато ролей: глава УГКЦ, монах, меценат та громадський діяч.  Будучи одним із найзаможніших графів Галичини, свої кошти вкладав у освіту, новації та благодійність. Та мало хто знає, що він був успішним інвестором, підприємцем та  банкіром. Його принципи управління та ведення бізнесу сьогодні все частіше  викладають і цитують у бізнес-школах та на тренінгах. Ми теж підготували матеріал  і зібрали з різних джерел добірку цікавих фактів про життя та діяльність монаха-під-приємця Андрея Шептицького.

1. Митрополит був одним із найбагатших людей Галичини. У 1910 році лише на банківських рахунках Шептицького знаходилось біля 40 млн. крон (за тогочасним курсом це 10 млн. доларів), а загальна вартість його капіталів оцінювалась у 611 млн. крон (152 млн.). На сьогодні це становить біля 1,8 млрд. доларів.

2. Переважну частину своїх доходів митрополит витрачав на благодійність.

3. Митрополит Андрей Шептицький вкладав капітал у нерухомість, землю, будівлі за кордоном. У Німеччині митрополит купував землю, вкладав гроші у будівельні компанії і нерухомість, а гроші йшли на різні потреби українського народу.  Він вклав гроші у два ресторани в Амстердамі. За прибуток купив кілька будинків у Парижі, зокрема для інвалідів Української галицької армії. Нерухомість у Галичині дарував мистецьким і науковим організаціям. У 1917 році купив будинок для проживання у Львові 120 дівчат-сиріт, які навчалися в гімназії.

4. Далекоглядний і підприємницький   митрополит Андрей  інвестував у сотні проектів, у бізнес та в людей. Митрополит підтримував  українські кооперативні спілки «Хлібосоюз», «Маслосоюз», «Центросоюз». Останні два  контролювали до 50% усього експорту Польщі. «Маслосоюз» видавав купони на молоко, і митрополія їх роздавала малозабезпеченим людям. Андрей Шептицький інвестував гроші і в цукерню «Фортуна".

5. Звертав увагу і на лісове господарство, завдяки йому в Карпатах з’явились форельні розплідники і заповідники. Тоді УГКЦ належали понад 30 тисяч гектарів землі в горах. Лісові угіддя митрополита славились на всю Європу,  тому що там найкраще було організоване полювання і діяли чіткі правила. Полювати приїжджали відомі люди з Європи, зокрема дипломати. Втім, турбувався Андрей Шептицький і про екологію - відразу створив в угіддях товариство «Охорона природи».

6. Митрополит у 1912 році запросив європейських фахівців, щоб вони дослідили територію для нафтовидобування в селі Перегінську (Дрогобицько-Бориславський нафтовий басейн). І через кілька років став співзасновником нафтових спілок «Унія», «Радова», розпочав видобуток промислової нафти після Першої світової війни. Продаж деревини з нафтовидобутком становив 65% усіх фінансових надходжень Галичини.

7. Андрей Шептицький заснував перший український банк (Земельний банк), якому довіряли міжнародні партнери. Заснував українське страхове товариство «Дністер». Закон був простий – усі релігійні товариства, парохії страхувались в українській установі. У 1917 році 96% акціонерів були українцями. Коли зібрались усі рахунки релігійних товариств і установ, моментально утворився капітал і стало зрозуміло – потрібен банк. Так митрополит створив банк «Дністер». За 6 років Андрею Шептицькому вдалося збільшити капітал фінансової установи у 22 рази завдяки залученню кредитів і організаційній роботі.

8. Після Першої світової війни в Галичині сиротами залишилося дуже багато дітей, у 1920 р. їх налічувалось близько 20 тис. Тоді Шептицький заснував фонд допомоги сиротам, звертався по допомогу до папи Бенедикта XV, збирав гроші по всьому світу, щоб допомогти цим діткам вижити.

9. У 1903 році митрополит Андрей домовився з австрійським урядом про виділення 4 мільйонів австрійських крон для розвитку сільського господарства під пільговий кредит – 2% річних.

10. Митрополит  інвестував великі гроші в господарську освіту. Протягом 20 років він створив 240 садівничо-городницьких центрів, тобто установ народної освіти. Вчителям виплачувались стипендії, церква утримувала близько 1600 шкіл. А в 1908 році митрополит заснував кооперативний ліцей.

11. Андрей Шептицький підтримував Українську господарську академію в Подебрадах (Чехія), лобіюючи створення українського університету, де одним із пріоритетів мали бути господарські, соціальні, архітектурні науки, щоб заповнити вакуум творчих професій. Здібним студентам допомагав стипендіями і відправляв на навчання за кордон.

12. Він не лише відчував ринок, а й розумівся на людях, знав, з ким працювати. Зустрічався з багатьма людьми і вмів визначити осіб, співпрацівників, з якими можна реалізовувати різні справи.

13. Митрополит узяв під контроль мас-медіа, створив багато журналів, періодичних видань. Шептицький багато читав ділової літератури мовою оригіналу і це допомагало йому відчувати дух часу, він був прихильником інновацій та науки.

14. У 1901 році Андрей Шептицький очолив УГКЦ, яка переживала занепад і мала численні фінансові та майнові проблеми. І вже перед Першою світовою війною щороку прибутки церкви становили близько півмільйона австрійських крон, які витрачались на розвиток церкви, для потреб громади.

15. Митрополит розумів, що тримати весь капітал у Галичині не варто, до того ж знав, що не можна зосереджувати весь капітал і бізнес на одній території. Майже всі церковні кошти перевів у швейцарські франки. Швейцарія була нейтральною державою. Гроші в австрійських кронах чи німецьких марках згодом були знецінені, а церква фінанси зберегла і ще й збагатилась у десять разів. Таким чином митрополит врятував церковний капітал.

16. У веденні бізнесу митрополит вчив українців розумно й ощадливо витрачати гроші, але водночас не скупитись на благодійні справи. Він був обережним у підприємництві і старався уникати ризиків, а радше їх вираховувати наперед. Так до 1939 року весь бізнес у Німеччині продав, знаючи про небезпеку війни.

17. Митрополит вимагав належно платити робітникам, створювати їм добрі умови для праці, страхувати від нещасних випадків, таким чином запровадив вже у ті часи «соціальний пакет». Бо найважливіше для провідника церкви було дотримання і у бізнесі християнських чеснот і Божих законів. Він перший у Галичині запровадив соціальний пакет, зокрема страхування життя для робітників, домагався від власників бізнесу, з якими вів справи, створення належних умов та чесну оплату праці.
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.