MEGA

11.12.2019 18:05
Про базові принципи ефективних комунікацій і їхню відмінність від SMM розповідає директорка


25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.
06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
10.12.2019 18:32
Ігор Бартків, заступник президента ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів, яка перспектива та можливості відкриваються перед виробниками меблів, одягу, кондитерських виробів та меду на ринках ЄС та Канади і чому Карпати - пріоритетний регіон для «балуваних» іноземних туристів.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
Брендинг міста: яким чином маркетинг населеного пункту залучає інвесторів та збільшує потік туристів?

Брендинг міста:  яким чином маркетинг населеного пункту  залучає інвесторів та збільшує потік туристів?

Як цей метод працює, розповідає в ексклюзивному інтерв’ю керівний партнер  маркетингової агенції «Aimbulance» Роман ГАВРИШ.  Ви дізнаєтесь, як рекламні «трюки» впливають на потенційну аудиторію  та чому розробка логотипа має бути комплексною роботою.

Останніми роками спостерігаємо, що майже кожне місто розробляє свій логотип. Як можете пояснити таку тенденцію, раніше ж ніхто над цим питанням не задумувався?

Колись більшість міст не розглядала  туризм як джерело надходжень або ставилась до туризму  так - «просто  він є». Але успіх Львова показав, що туризм - досить серйозне джерело надходжень у бюджет, місто стало привабливим не тільки для туристів та  інвесторів, а й навіть для  ІТ-компаній, які туди перенесли свої офіси. Бо брендинг - це така комплексна річ, яка складається не тільки з візуального стилю, а й з того, як місто говорить про себе назовні. Брендинг дозволяє про це говорити системно, коректно і  з хорошим підходом. Через це почали звертати увагу на брендинг і зрозуміли: якимось чином треба про себе заявляти назовні. Інвестори  і туристи - це важлива аудиторія, з ними треба спілкуватися, і брендинг є основним способом спілкування.

Як впливає брендинг на туристів, можна частково зрозуміти. Але ж яким чином  брендинг може залучити інвесторів? Інвестора цікавлять перш за все інфраструктура, людські та природні ресурси.

Насправді, якщо ви запитаєтеся туристів, то вони вам теж спершу не скажуть, що приїхали  через привабливий бренд. Вони скажуть про смачну кухню, музеї. Бренд насправді рідко хто називає. Як споживачі  "Coca-Cola" не скажуть, що п’ють її через бренд. Скажуть, що через смак, бо їм подобається. Це важливо - цільова аудиторія брендингу рідко називає брендинг причиною того, що  вони споживають той чи інший продукт чи роблять  ті чи інші дії. Тим паче інвестори, вони теж, як споживачі,  є дуже емоційними, для них ця емоційна картинка  у вигляді бренда (не тільки логотип,  я маю на увазі імідж) виступає першочерговою. Коли інвестори купують акції «Apple» чи  «Tesla» (останній взгалі мінусовий бізнес-проект), то вони купують бренд, інвестують, а потім уже дивляться на фінансові показники. Купують якесь майбутнє, яке їм обіцяє саме бренд. Люди недооцінюють роль бренда, але насправді - це велика роль при прийнятті рішень.

Як ви вважаєте,  який імідж має ваше рідне місто Івано-Франківськ в Україні серед туристів чи інвесторів?

Якщо серйозно підійти до відповіді, то  потрібно зробити соціологічні дослідження. Але скажу, тут, у Києві, про Франківськ говорять, що це другий Львів. Туристи стараються  хоча б раз його відвідати. Кажуть, що вже є непогана кухня, вже відбуваються цікаві події, щось можна подивитися і т.д.

Поділіться професійним рецептом- як правильно створити бренд?

Спочатку бренд-  це якась назва, а потім він наповнюється змістом. Якщо ви, наприклад,  уявите бренд  «Apple»  без комп’ютерів,  телефонів і їхньої роботи, то... ми уявимо просто яблуко. До чого тут яблоко? Якщо б ви не знали нічого  про історію «Apple»,  то ви б подумали про яблуко. Коли ви знаєте історію і їхню продукцію, тоді ви це поєднуєте, і бренд починає жити. Поки що бренд Франківська не розвивається систематично. Ми зробили візуальний стиль, але   він не використовується самим містом,  а тільки кількома підприємцями,  а це не дає того потрібного масштабу. Влада не працює систематично над брендом.  Це дає незрозуміле ставлення. Якщо ви щось продаєте і не наповнюєте продукт історією, то люди самі допридумують і свою історію, і свою  інтерпретацію. Бренд будуть сприймати так, як  ми подаємо,  а не так,  як люди придумають.

Можливо, місто не визначилося, яку історію хоче розповісти світові?

Перед інтерв'ю ви  мені розповідали, що логотип міста Луцьк - це замок Любарта. Але я, наприклад, не знаю, про який замок йдеться, і більшість в Україні теж не знає. Це знають жителі сусідніх областей чи  Західної України. Бренд не має прив’язуватися до  якогось атрибута,  на кшталт ратуші чи замка, річки, мосту.  В  основу брендингу повинно лягти те, що ви  хочете говорити. Візуальний стиль - це ще третя річ. Бо відрізняється від бренда.  Візуальний стиль- це як транспорт, який перевезе зміст. Люди стараються знайти зміст в одному візуальному виразі. Подумайте про логотип, наприклад, це якась «галочка». Якщо сприймати її окремо, самостійно, то  немає якогось особливого  змісту. Кожен знаходить у цьому логотипі, що йому завгодно: хтось клюшку,  хтось значок «рух уперед» і т.д. Ви можете наділити цей знак будь-яким змістом, так відбувається з усім. Якщо знак доволі абстрактний, то його можна наділити тим змістом, яким ви хочете.  Коли ви бачите цю галочку як логотип бренда «Nike»,  то відразу знаєте, що це таке, і у вас виринають спогади про спортивний одяг, їхні кросівки – ось це роль бренда. Роль візульного стилю- викликати  в голові спогади про бренд,  а вже бренд і що це таке, то це окрема історія. Без бренда ця галочка змісту не має. І що б Луцьк не вклав у логотип чи візуальний стиль, це не має особливого значення. Замок, як на мене,  це не те, що люди знають і на що будуть орієнтуватися - їхати чи не їхати. Це не одним замочком на логотипі буде досягнуто. Вам треба якусь історію зробити і вже через дію і комунікацію донести.  Це довша робота. Яким не був би значок логотипа, то цю історію можна буде зв'язати з цією історією.  Не залежить, яким буде цей значок - чи ключка, чи галочка, чи квадратик -значення великого немає. Головне, щоб він був. Але щоб був розроблений грамотно. Люди дуже емоційно зв'язують логотип між собою . Як у Франківську кажуть на логотип: «Ми не хрестик».У Львові неграмотний логотип, якщо чесно говорити. Але бренд сильніший за логотип і цей логотип  не заважає, бо бренд працює краще. З погляду графіки логотип Львова є доволі безтолковий, і для людей працює через силу бренда.

Як вам логотип Івано-Франківська? Грамотно зроблений, подобається?

Не можу сказати, що подобається. Бо з погляду графіки там  теж є багато запитань. Як на мене,  графічна робота зроблена не на дуже хорошому рівні. З погляду бренда, якщо її використовувати грамотно і з нею працювати , то це дасть результат.  Така ж ситуація у Львові. Загалом, катастрофи немає. Це питання самої роботи  брендингу. Проблема  в тому, що ніхто системно не буде займатися розбудовою бренда. Кожного року будуть робити якісь конкурси, але смислу це не додає.

Можете навести приклад професійного брендингу міст в Україні?

Професійного брендингу в Україні немає. Львів і Одеса старалися трохи, хоча Одеса не доробила свою роботу. Сьогодні Львів  більш-менш системно робить цю роботу.  Логотипи  створили практично всі,  але бренд- це складніше завдання.  Є велика різниця між логотипом міста і гербом. Логотип покликаний слугувати як ідентифікатор бренду. Якщо ми беремо герб, то в сучасному середовищі він буде конфліктувати практично з усім- це геральдика, яка погано поєднюється з іншими комунікаційними матеріалами.  Наприклад, якщо розмістити герб на афіші музичного фестивалю, то він буде на ній дуже вирізнятись. З ним складно працювати. Ось чому не використовують герби міст, якщо ви помітили. Задача логотипа, щоб із ним було легко працювати. Люди думают ь, що там має бути вкладено багато змісту. Насправді зміст з’являється потім. Логотип - це тільки  якась форма. Львів зараз дуже добре працює над наповненням і змістом. Усі інші міста ніяк не працюють. Особливо Івано-Франківськ. Місто не займається наповненням змістом, що  таке Івано-Франківськ. Львів  зараз розповідає:  "Ми місто для айтішників і туристів".  Два повідомлення, які системно транслюють. Наша компанія, наприклад, бере участь у розробленні порталу «Смарт-сіті»  для  Львова. Мудро думають,  бо якщо місто  наповнюватиметься  айтішниками,  то всі захочуть мати місто з нетрадиційною моделлю осблуговування- якусь смартову онлайнову модель обслуговування громадян. Вони звернулися до нас,  щоб ми сторили цю модель.

Ви родом з  Івано-Франківська, знаєте історію міста зі середини. Яким  змістом має бути наповнений бренд міста, на вашу думку?

Зміст має бути наповнений стратегією міста. Питання, чим дійсно хоче бути місто через 5-10 років?  Які плани у міста? Куди рухатися? Це треба запитати місцеву владу і громадян. Я, як турист, сприйму будь-який зміст.

 

Мар'яна Цимбалюк26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.