Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.05.2019 15:41
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її співзасновниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Благодійна кав’ярня: як працюють разом бізнес і християнство ?

Благодійна кав’ярня: як працюють разом  бізнес і християнство ?

В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають,  чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін»,  який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?

За два місяці існування вашої  кавярні «Небо» про вас розповіли  не тільки  місцеві ЗМІ,   а й  провідні центральні телеканали, серед них і BBC. Очікували такого резонансу  в суспільстві?

Олеся: "Це був несвідомий маркетинговий хід. Ми не думали, що журналісти так зацікавляться нашою концепцією «вільних цін»".

Тарас: "Ми не очікували такого резонансу в суспільстві. Бо ми навіть рекламних  листівок не надрукували, ні копійки не вклали в рекламу".

Чому ви вибрали таку ризиковану цінову концепцію, яка суперечить усім  економічним  законам?

Олеся: "Ми християни,   і не хотіли робити  щось нове. Ми хотіли відкрити  місце затишку, щоб людям було комфортно. Ідея закладу: "Люди, які можуть оплатити більше, - платять більше, люди, які можуть платити менше, -платять менше". Люди з різними фінансовими можливостями могли прийти і в нас поїсти- це основна концепція. З економічного погляду це дуже ризикований хід.  До речі, співвласниця кафе Наталя Сливоцька- кандидат економічних наук . Ми хотіли підійти до справи з християнської позиції. Ми дві сім'ї, які  є християнами,  і  хотіли перенести свій спосіб життя на свою роботу. Тому що ми обмежуємо Бога тільки тим, що ходимо до церкви.  Ми вирішили перенести християнські принципи   у повсякденне  звичайне життя. Бог має бути  в нашому житті постійно,  а не тільки в  церкві. У нас прийнято вважати, що християнство  і бізнес - речі, які не поєднюються, але це не правда. Бог не хоче, щоб ми страждали,   а навпаки-  хоче, щоб ми були щасливі. Я знаю, що Богові важливо, щоб ми мали змогу  прогодувати своїх дітей, щоб ми заробляли   нормально".

Тарас: "Звісно, кав'ярня  є комерційним проектом і надіємось, що будемо заробляти.  Хто сказав, що якщо людина живе з Богом,   вона обов’язково має бути бідною? Ми хочемо показати, що можна жити з Богом  і бути багатими".

Які фінансові показники кав'ярні за цей час? Ви працюєте «в мінус» чи вже є чистий дохід?

Олеся: "Ми хотіли спочатку відкритися тихенько і  доробляти все потроху. Так не вийшло, бо увага до кафе за два місяці була надто великою і клієнти відразу почали до нас приходити. Ми не можем сказати,  що в плюсі,  але, що  в мінусі, теж не скажемо. Перший  місяць був прибутковим . Дохід ми інвестували в розвиток".

Тарас: "У будь-яких компаніях  є три напрямки: прибуток, ріст, розширення. Над розширенням ми зараз працюємо-  за отримані кошти оновлюємо  матеріальну базу,  докупили холодильники, кондиціонери, облаштували дитячу зону. І зараз тестуємо цю концепцію і вивчаємо. Бо якщо кафе буде збитковим , ми  не зможемо далі працювати. Наш заклад не меценатство чи спонсорство, і ніхто не дофінансовує наш заклад. Це комерційний проект, і ми аналізуємо, чи зможемо далі працювати в такому форматі, чи ні.

Яких клієнтів кав'ярні більше -тих, що переплачують, чи навпаки, тих, які платять менше?

"На даний момент уже якась золота середина. Раніше було більше клієнтів, які  переплачували".

Чи зловживають клієнти вашою добротою і концепцією «без цін»?

Тарас: "У Львові  нещодавно  кафе «без цін» закрилось за один день. У більшості випадків зловживають підлітки, які через свій вік не можуть об’єктивно оцінити вартість. Були випадки, що вони приходили, робили замовлення і йшли, не заплативши. Тільки з такими випадками ми стикалися. Але багато людей платить більше . Тому концепція працює, і завдяки цьому ми працюємо далі".

Олеся: "Те, що ми не "прогоріли", як кафе з такою ж концепцією у Львові , це, напевне, лише дякуючи Богу  і його благословінню. Ми зі самого початку  говорили, що це тестовий режим концепції вільних цін. Якщо б на початку бачили, що люди зловживають цим, і ми йдемо у мінус, то зрозуміло, що довелось би поставити ціни".

Хто є вашими клієнтами?

Тарас: "Наші клієнти - це дуже різні люди, багато є постійних клієнтів. Нам байдуже, якої віри ці люди. Буває, що приходять і кажуть: «Ой, забув гаманець  і хочу кави, можна попити каву, оплачу  іншим  разом?» Приходять і оплачують іншим разом".

Олеся: "До нас приходять священики попити каву.  До нас приходять і запитують,  якої ми конфесії, віросповідання. Особливо цікавляться, чи ми  протестанти чи свідки Єгови? Ми розповідаємо, що ми греко-католики,  але двері нашої кав'ярні відкриті для людей будь-якої  конфесії".

Як у вас виникла ідея заснувати свій бізнес?

Олеся: "Ми поїхали  у Школу християнського життя. Почали питати Бога, що ми маємо робити далі  в житті, що він від нас хоче і куди веде. Відразу після приїзду нам запропонували це приміщення взяти в оренду. Я завжди хотіла займатися кондитерською справою і  подумала,  що непогано було б відкрити свою кав'ярню,  де би продавалася моя власна випічка. Потім подумала,  що це має бути християнська кав'ярня.  До речі, тут і продається моя власна випічка".

Тарас: "Раніше навіть наші друзі  відговорювали нас від цієї ідеї. Говорили, що концепція вільних цін не зможе існувати. Четверо людей-співзасновників, які не мають жодного досвіду ведення ресторанного бізнесу, вирішили йти своїм шляхом.  Ми всі не мали жодного уявлення, як це працює і як взагалі працювати".

Ви ламаєте стереотипи в суспільстві. Важко дається ця місія?

Тарас:  "Цікаво".

Олеся: "Наприклад, протестанти  дуже часто  привертають увагу до Бога. Вони досить активні в цьому. Греко-католики чи православні не настільки афішують. Ми хочемо показати,  що Бог є не тільки в церкві,  а й на роботі".

 

Мар'яна Цимбалюк

 


23.04.2019 08:07
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
17.05.2019 16:55
15.05.2019 21:34
Робота у колективі часом може бути затьмарена конфліктами та сварками, адже усі люди різні і об'єднання за професійною ознакою не гарантує схожість з іншими переконаннями. Для того, щоб у колективі панувала дружня атмосфера, пропонуємо Вам топ-5 цікавих ідей для тімбілдінгу.
13.05.2019 15:54
Один із найбільших кам’яних мостів світу в гірському селі Ворохта. Карпати – це не тільки гори, смачна гуцульська їжа, лижі та санчата. Карпати – це неймовірна захоплююча історія…