Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Благодійна кав’ярня: як працюють разом бізнес і християнство ?

Благодійна кав’ярня: як працюють разом  бізнес і християнство ?

В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають,  чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін»,  який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?

За два місяці існування вашої  кавярні «Небо» про вас розповіли  не тільки  місцеві ЗМІ,   а й  провідні центральні телеканали, серед них і BBC. Очікували такого резонансу  в суспільстві?

Олеся: "Це був несвідомий маркетинговий хід. Ми не думали, що журналісти так зацікавляться нашою концепцією «вільних цін»".

Тарас: "Ми не очікували такого резонансу в суспільстві. Бо ми навіть рекламних  листівок не надрукували, ні копійки не вклали в рекламу".

Чому ви вибрали таку ризиковану цінову концепцію, яка суперечить усім  економічним  законам?

Олеся: "Ми християни,   і не хотіли робити  щось нове. Ми хотіли відкрити  місце затишку, щоб людям було комфортно. Ідея закладу: "Люди, які можуть оплатити більше, - платять більше, люди, які можуть платити менше, -платять менше". Люди з різними фінансовими можливостями могли прийти і в нас поїсти- це основна концепція. З економічного погляду це дуже ризикований хід.  До речі, співвласниця кафе Наталя Сливоцька- кандидат економічних наук . Ми хотіли підійти до справи з християнської позиції. Ми дві сім'ї, які  є християнами,  і  хотіли перенести свій спосіб життя на свою роботу. Тому що ми обмежуємо Бога тільки тим, що ходимо до церкви.  Ми вирішили перенести християнські принципи   у повсякденне  звичайне життя. Бог має бути  в нашому житті постійно,  а не тільки в  церкві. У нас прийнято вважати, що християнство  і бізнес - речі, які не поєднюються, але це не правда. Бог не хоче, щоб ми страждали,   а навпаки-  хоче, щоб ми були щасливі. Я знаю, що Богові важливо, щоб ми мали змогу  прогодувати своїх дітей, щоб ми заробляли   нормально".

Тарас: "Звісно, кав'ярня  є комерційним проектом і надіємось, що будемо заробляти.  Хто сказав, що якщо людина живе з Богом,   вона обов’язково має бути бідною? Ми хочемо показати, що можна жити з Богом  і бути багатими".

Які фінансові показники кав'ярні за цей час? Ви працюєте «в мінус» чи вже є чистий дохід?

Олеся: "Ми хотіли спочатку відкритися тихенько і  доробляти все потроху. Так не вийшло, бо увага до кафе за два місяці була надто великою і клієнти відразу почали до нас приходити. Ми не можем сказати,  що в плюсі,  але, що  в мінусі, теж не скажемо. Перший  місяць був прибутковим . Дохід ми інвестували в розвиток".

Тарас: "У будь-яких компаніях  є три напрямки: прибуток, ріст, розширення. Над розширенням ми зараз працюємо-  за отримані кошти оновлюємо  матеріальну базу,  докупили холодильники, кондиціонери, облаштували дитячу зону. І зараз тестуємо цю концепцію і вивчаємо. Бо якщо кафе буде збитковим , ми  не зможемо далі працювати. Наш заклад не меценатство чи спонсорство, і ніхто не дофінансовує наш заклад. Це комерційний проект, і ми аналізуємо, чи зможемо далі працювати в такому форматі, чи ні.

Яких клієнтів кав'ярні більше -тих, що переплачують, чи навпаки, тих, які платять менше?

"На даний момент уже якась золота середина. Раніше було більше клієнтів, які  переплачували".

Чи зловживають клієнти вашою добротою і концепцією «без цін»?

Тарас: "У Львові  нещодавно  кафе «без цін» закрилось за один день. У більшості випадків зловживають підлітки, які через свій вік не можуть об’єктивно оцінити вартість. Були випадки, що вони приходили, робили замовлення і йшли, не заплативши. Тільки з такими випадками ми стикалися. Але багато людей платить більше . Тому концепція працює, і завдяки цьому ми працюємо далі".

Олеся: "Те, що ми не "прогоріли", як кафе з такою ж концепцією у Львові , це, напевне, лише дякуючи Богу  і його благословінню. Ми зі самого початку  говорили, що це тестовий режим концепції вільних цін. Якщо б на початку бачили, що люди зловживають цим, і ми йдемо у мінус, то зрозуміло, що довелось би поставити ціни".

Хто є вашими клієнтами?

Тарас: "Наші клієнти - це дуже різні люди, багато є постійних клієнтів. Нам байдуже, якої віри ці люди. Буває, що приходять і кажуть: «Ой, забув гаманець  і хочу кави, можна попити каву, оплачу  іншим  разом?» Приходять і оплачують іншим разом".

Олеся: "До нас приходять священики попити каву.  До нас приходять і запитують,  якої ми конфесії, віросповідання. Особливо цікавляться, чи ми  протестанти чи свідки Єгови? Ми розповідаємо, що ми греко-католики,  але двері нашої кав'ярні відкриті для людей будь-якої  конфесії".

Як у вас виникла ідея заснувати свій бізнес?

Олеся: "Ми поїхали  у Школу християнського життя. Почали питати Бога, що ми маємо робити далі  в житті, що він від нас хоче і куди веде. Відразу після приїзду нам запропонували це приміщення взяти в оренду. Я завжди хотіла займатися кондитерською справою і  подумала,  що непогано було б відкрити свою кав'ярню,  де би продавалася моя власна випічка. Потім подумала,  що це має бути християнська кав'ярня.  До речі, тут і продається моя власна випічка".

Тарас: "Раніше навіть наші друзі  відговорювали нас від цієї ідеї. Говорили, що концепція вільних цін не зможе існувати. Четверо людей-співзасновників, які не мають жодного досвіду ведення ресторанного бізнесу, вирішили йти своїм шляхом.  Ми всі не мали жодного уявлення, як це працює і як взагалі працювати".

Ви ламаєте стереотипи в суспільстві. Важко дається ця місія?

Тарас:  "Цікаво".

Олеся: "Наприклад, протестанти  дуже часто  привертають увагу до Бога. Вони досить активні в цьому. Греко-католики чи православні не настільки афішують. Ми хочемо показати,  що Бог є не тільки в церкві,  а й на роботі".

 

Мар'яна Цимбалюк

 


26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.
23.05.2019 17:46
23.05.2019 11:26
7 лютого вводиться в дію Закон України про «Про валюту і валютні операції», що має на меті подальшу лібералізацію валютних відносин. Бізнес-спільнота позитивно оцінює зміни і очікує коли нові правила запрацюють в повній мірі.