Читайте нас в соціальних мережах

MEGA

02.01.2019 14:24

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, експерт ЗМІ, автор першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua.

Книга бізнес-тренера зі Львова Людмили Калабухи “Почніть говорити “Ні" – бестселер, який просто розмітають з полиць, справжня подія української сучасної бізнес-літератури! Без копійки на рекламу і без просування книга 6 тижнів трималася в топ-продажах у всіх книгарнях України, увійшла в топ-10 кращих книг 2017 року та номінована на кращу книгу-2018 у категорії “Бестселер”. 

02.01.2019 13:34

Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

02.01.2019 13:33

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, експерт ЗМІ, автор першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua.

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
28.12.2018 08:59
Як цей метод працює, розповідає в ексклюзивному інтерв’ю керівний партнер маркетингової агенції «Aimbulance» Роман ГАВРИШ. Ви дізнаєтесь, як рекламні «трюки» впливають на потенційну аудиторію та чому розробка логотипа має бути комплексною роботою.
28.12.2018 08:58
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
Благодійна кав’ярня: як працюють разом бізнес і християнство?

Благодійна кав’ярня: як працюють разом  бізнес і християнство?

В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають,  чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін»,  який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?

За два місяці існування вашої  кавярні «Небо» про вас розповіли  не тільки  місцеві ЗМІ,   а й  провідні центральні телеканали, серед них і BBC. Очікували такого резонансу  в суспільстві?

Олеся: "Це був несвідомий маркетинговий хід. Ми не думали, що журналісти так зацікавляться нашою концепцією «вільних цін»".

Тарас: "Ми не очікували такого резонансу в суспільстві. Бо ми навіть рекламних  листівок не надрукували, ні копійки не вклали в рекламу".

Чому ви вибрали таку ризиковану цінову концепцію, яка суперечить усім  економічним  законам?

Олеся: "Ми християни,   і не хотіли робити  щось нове. Ми хотіли відкрити  місце затишку, щоб людям було комфортно. Ідея закладу: "Люди, які можуть оплатити більше, - платять більше, люди, які можуть платити менше, -платять менше". Люди з різними фінансовими можливостями могли прийти і в нас поїсти- це основна концепція. З економічного погляду це дуже ризикований хід.  До речі, співвласниця кафе Наталя Сливоцька- кандидат економічних наук . Ми хотіли підійти до справи з християнської позиції. Ми дві сім'ї, які  є християнами,  і  хотіли перенести свій спосіб життя на свою роботу. Тому що ми обмежуємо Бога тільки тим, що ходимо до церкви.  Ми вирішили перенести християнські принципи   у повсякденне  звичайне життя. Бог має бути  в нашому житті постійно,  а не тільки в  церкві. У нас прийнято вважати, що християнство  і бізнес - речі, які не поєднюються, але це не правда. Бог не хоче, щоб ми страждали,   а навпаки-  хоче, щоб ми були щасливі. Я знаю, що Богові важливо, щоб ми мали змогу  прогодувати своїх дітей, щоб ми заробляли   нормально".

Тарас: "Звісно, кав'ярня  є комерційним проектом і надіємось, що будемо заробляти.  Хто сказав, що якщо людина живе з Богом,   вона обов’язково має бути бідною? Ми хочемо показати, що можна жити з Богом  і бути багатими".

Які фінансові показники кав'ярні за цей час? Ви працюєте «в мінус» чи вже є чистий дохід?

Олеся: "Ми хотіли спочатку відкритися тихенько і  доробляти все потроху. Так не вийшло, бо увага до кафе за два місяці була надто великою і клієнти відразу почали до нас приходити. Ми не можем сказати,  що в плюсі,  але, що  в мінусі, теж не скажемо. Перший  місяць був прибутковим . Дохід ми інвестували в розвиток".

Тарас: "У будь-яких компаніях  є три напрямки: прибуток, ріст, розширення. Над розширенням ми зараз працюємо-  за отримані кошти оновлюємо  матеріальну базу,  докупили холодильники, кондиціонери, облаштували дитячу зону. І зараз тестуємо цю концепцію і вивчаємо. Бо якщо кафе буде збитковим , ми  не зможемо далі працювати. Наш заклад не меценатство чи спонсорство, і ніхто не дофінансовує наш заклад. Це комерційний проект, і ми аналізуємо, чи зможемо далі працювати в такому форматі, чи ні.

Яких клієнтів кав'ярні більше -тих, що переплачують, чи навпаки, тих, які платять менше?

"На даний момент уже якась золота середина. Раніше було більше клієнтів, які  переплачували".

Чи зловживають клієнти вашою добротою і концепцією «без цін»?

Тарас: "У Львові  нещодавно  кафе «без цін» закрилось за один день. У більшості випадків зловживають підлітки, які через свій вік не можуть об’єктивно оцінити вартість. Були випадки, що вони приходили, робили замовлення і йшли, не заплативши. Тільки з такими випадками ми стикалися. Але багато людей платить більше . Тому концепція працює, і завдяки цьому ми працюємо далі".

Олеся: "Те, що ми не "прогоріли", як кафе з такою ж концепцією у Львові , це, напевне, лише дякуючи Богу  і його благословінню. Ми зі самого початку  говорили, що це тестовий режим концепції вільних цін. Якщо б на початку бачили, що люди зловживають цим, і ми йдемо у мінус, то зрозуміло, що довелось би поставити ціни".

Хто є вашими клієнтами?

Тарас: "Наші клієнти - це дуже різні люди, багато є постійних клієнтів. Нам байдуже, якої віри ці люди. Буває, що приходять і кажуть: «Ой, забув гаманець  і хочу кави, можна попити каву, оплачу  іншим  разом?» Приходять і оплачують іншим разом".

Олеся: "До нас приходять священики попити каву.  До нас приходять і запитують,  якої ми конфесії, віросповідання. Особливо цікавляться, чи ми  протестанти чи свідки Єгови? Ми розповідаємо, що ми греко-католики,  але двері нашої кав'ярні відкриті для людей будь-якої  конфесії".

Як у вас виникла ідея заснувати свій бізнес?

Олеся: "Ми поїхали  у Школу християнського життя. Почали питати Бога, що ми маємо робити далі  в житті, що він від нас хоче і куди веде. Відразу після приїзду нам запропонували це приміщення взяти в оренду. Я завжди хотіла займатися кондитерською справою і  подумала,  що непогано було б відкрити свою кав'ярню,  де би продавалася моя власна випічка. Потім подумала,  що це має бути християнська кав'ярня.  До речі, тут і продається моя власна випічка".

Тарас: "Раніше навіть наші друзі  відговорювали нас від цієї ідеї. Говорили, що концепція вільних цін не зможе існувати. Четверо людей-співзасновників, які не мають жодного досвіду ведення ресторанного бізнесу, вирішили йти своїм шляхом.  Ми всі не мали жодного уявлення, як це працює і як взагалі працювати".

Ви ламаєте стереотипи в суспільстві. Важко дається ця місія?

Тарас:  "Цікаво".

Олеся: "Наприклад, протестанти  дуже часто  привертають увагу до Бога. Вони досить активні в цьому. Греко-католики чи православні не настільки афішують. Ми хочемо показати,  що Бог є не тільки в церкві,  а й на роботі".

 

Мар'яна Цимбалюк

 


16.01.2019 15:43
Уже другий рік поспіль протягом новорічно-різдвяних свят у місті Надвірна відбувається фестиваль «Файне Різдво». Участь у мистецькому проекті беруть участь понад тисяча учасників різноманітних хорових і танцювальних колективів з усього району.
11.01.2019 12:05
Печеніжинська ОТГ стала переможцем 9 обласного Конкурсу програм та проектів розвитку місцевого самоврядування і отримає фінансову підтримку у розмірі 500 тисяч гривень на реалізацію проекту
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році:
03.01.2019 10:36
23 листопада Українська асоціація меблевиків спільно з "Теплим містом" на базі Promprylad.Renovation провела панельну дискусію між представниками готельно-ресторанної та меблевої сфер. Проблемним питанням стало умеблювання закладів загального користування.
29.12.2018 08:54
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру "Промприлад. Реновація". В Україні проект є піонером у сфері імпакт-інвестування. Імпакт-інвестування – це фінансова стратегія, яка передбачає бізнес та інвестиції як важливу рушійну силу для трансформації суспільства у більш інклюзивне та екологічно грамотне. Проект має на меті продемонструвати, що інвестиції можуть забезпечити як позитивний соціальний ефект, так і фінансовий дохід.