MEGA

11.12.2019 18:05
Про базові принципи ефективних комунікацій і їхню відмінність від SMM розповідає директорка


25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.
06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
10.12.2019 18:32
Ігор Бартків, заступник президента ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів, яка перспектива та можливості відкриваються перед виробниками меблів, одягу, кондитерських виробів та меду на ринках ЄС та Канади і чому Карпати - пріоритетний регіон для «балуваних» іноземних туристів.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
ПРОМПРИЛАД. РЕНОВАЦІЯ – CHALLENGE ACCEPTED

ПРОМПРИЛАД. РЕНОВАЦІЯ – CHALLENGE ACCEPTED

2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру "Промприлад. Реновація".

В Україні проект є піонером у сфері імпакт-інвестування.

Імпакт-інвестування – це фінансова стратегія, яка передбачає бізнес та інвестиції як важливу рушійну силу для трансформації суспільства у більш інклюзивне та екологічно грамотне. Проект має на меті продемонструвати, що інвестиції можуть забезпечити як позитивний соціальний ефект, так і фінансовий дохід.

"Промприлад. Реновація" впевнено реалізовує амбітний план - викуп та реконструкція близько 2 га території та будівель заводу площею 37 тис. кв. м. Cума інвестицій до кінця 2019 року має скласти 4,5 млн дол.

Сьогодні на повну функціонує пілотний проект – третій поверх площею 1800 квадратних метрів. Це ревіталізовані приміщення постіндустріального заводу “Промприлад”, на реконструкцію яких залучили понад $1,2 млн дол., що надійшли від 11 компаній і 21 приватного інвестора.

Тут уже працюють 12 операторів та 16 функцій: від бару PromBar, галереї “Асортиментна кімната”, дитячого освітнього середовища "РобоклубІФ" та освітнього експериментального цеху "Дрібнота" до сімейної мануфактури Shuflia, творчої майстерні "Арт-цех" і навіть урбаністичної лабораторії MetaLab.
Цікаво, що одним із перших тут оселилось Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради. Участь у проекті органів місцевого самоврядування виявилась неабияким прецедентом. Та ні для кого не секрет, що "Промприлад. Реновація" працює у трикутнику - бізнес, громадськість та міська адміністрація. Це новий рівень синергії та вибудовування довіри між усіма гравцями на ринку.«Ревіталізація колишніх промпідприємств – апробований досвід у Європі. Це проект  розвитку соціальної, культурної та економічної сфер, чого дуже не вистачає для розвитку людського потенціалу в місті. Це фактично шлях до революції середнього класу, коли відбувається об’єднання дуже різних співінвесторів, – пояснює генеральний директор проекту Юрій Филюк. - Наше базове завдання – перезавантажити місто з пострадянських контекстів на сучасні за логікою знизу вверх. Тому інвестором у нас може стати кожен. На питання “Хто стане наступним власником  "Промприладу?” відповідь має бути – власне громада регіону або навіть прогресивна частина країни.  Разом із тим ми прагнемо створити взаємне поле безпеки між бізнесом та екосистемою в проекті».

Пілотний третій поверх – це лише 5% від усієї території «Промприладу». Проте навіть тут чимало можливостей для розвитку, креативу та взаємодії, і це вже близько півсотні робочих місць у перших орендарів. Крім того, запити щодо вільних площ надходять чи не щодня – наразі потенційний попит на оренду перекриває 89% майбутніх площ. Надалі обирати орендарів команда планує вже на конкурсній основі – за планом до 2024 року проект доєднає ще близько півсотні організацій.

Проект містить як комерційну, так і соціальну складову в рівному співвідношенні. 50% прибутку центру витрачатиметься на суспільні проекти, а близько третини всіх площ здаватиметься за пільговими ставками для суспільно-важливих орендарів. Також передбачено окупність інвестицій та доходи у вигляді дивідендів.

Протягом п’яти років проект залучить у формі імпакт-інвестицій понад 700 млн грн від приватних інвесторів та організацій, аби поетапно запустити сім будівель та парк. Тут розмістяться офісні простори, лабораторії, майстерні, виставковий та розважальний центри, готель та хостел, фермерський ринок, ресторани та багато іншого.

Факт-лист:

▲ Проект втілює консорціум організацій-стратегічних партнерів: "Тепле місто", "Інша освіта", Pact Ukraine, MitOst та Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS).
▲ Архітектурна концепція «Промприлад. Реновація» передбачає викуп та реконструкцію території площею близько 2 га з чотирма корпусами заводу «Промприлад».
▲Генеральний директор та ініціатор проекту «Промприлад. Реновація» – Юрій Филюк.
▲ $1,2 млн проінвестовано у пілотний проект.
▲ 11 компаній-інвесторів.
▲ 21 приватний інвестор.
▲ 9 місяців тривала реконструкція.
▲ $4,5 млн потрібно для викупу заводу.
▲ 37 тис кв. м - загальна площа.
▲ $25 млн - загальна вартість проекту.
▲ 2024 рік - завершення всіх реконструкцій.Досягнення 2018 року:

▲ 1789 кв. м введено в експлуатацію.
▲ 12 операторів.
▲ 16 функціональних просторів.
▲ 13 000 кв. м - наявний попит на оренду.
▲ $412533 - сума залучених інвестицій.
▲ 30%  - ріст інвестиційного портфеля.
▲ $1000 - поріг входу.
▲ 860033 грн - сума виручки від операційної діяльності.
▲ 16 людей - операційна команда (за рік команда виросла в чотири рази).
▲Запуск нового простору Multimedia Lab.

Це простір для створення мультимедійного контенту та розвитку кіноіндустрії. Тут ви знайдете для себе студію звукозапису, фотостудію та коворкінг. Обладнаний усім необхідним технічним обладнанням для створення аудіо-, відео та анімаційного продукту.
▲ Спецномінація конкурсу Stalo від delo.ua –  за першість у масштабності колаборацій - імпакт-інвестиційний проект. Панукраїнський трендсеттер.

Довідка:

СТАЛО – конкурс стійких бізнес-рішень.
Організатори: ekonomika + і delo.ua, у партнерстві з "Філіп Морріс Україна"

Учасники конкурсу СТАЛО - це підприємці, бізнес яких змінює життя людей на краще, незалежно від того, де він ведеться - у мегаполісах, містах чи селах. Це активні люди, які готові поділитися своїми реалізованими бізнес-ідеями, щоб надихнути інших вирішувати екологічні та соціальні проблеми.

Дитяче освітнє середовище "РобоклубІФ"

Це безпечне освітнє середовище для розвитку креативних дитячих особистостей. Тут діти навчаються конструювати і програмувати роботів та дізнаються про професії майбутнього.
▲7 спеціалізованих курсів для дітей віком від  6 до 15 років.
▲ 20 організованих заходів.

Освітній експериментальний цех
"Дрібнота"

Це простір, в якому діти дізнаються щось нове, навчаються працювати в команді та критично мислити, в цілому гармонійно розвиваються. У цій дворівневій дерев’яній кімнаті зі сіткою-батутом та стінами, по яких можна малювати, вчитися легко та цікаво.

▲ 1 дитячі велоперегони.
▲4 літні табори.
▲12 воркшопів для дітей.
▲1 осінній табір.
▲1 воркшоп для батьків і викладачів.
▲4 навчальні курси.
▲Тематичне свято Animals day.
▲Акція "Таємний Миколай".
▲Новорічна вечірка.
▲1 зимовий табір   - "Добрий табір. Школа вертепу".

"Інша освіта"

▲10 виставок у галереї “Асортиментна кімната”.
Виставковий простір для колаборативних художніх проектів, які переосмислюють місцевий контекст та синхронізують його зі світовими дискурсами. Виставки сучасного мистецтва тут змінюються приблизно раз на місяць, а восени галерея працює у музейному форматі.
▲9 концертів (з них 5 у парасольковому цеху, 4  у "ПромБарі").
▲17 освітніх подій в арт-цеху.
▲ 6 лекцій з мистецтва.
▲9 великих форумів у конференц-залі.
▲3 відкриті події в рамках великих форумів.
▲2 презентації книжок у зоні PromBar.

Урбаністична лабораторія MetaLab

▲69 проведених подій.

Конференц-зал центру "Промприлад. Реновація"

▲147 проведених подій.

 26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.