MEGA

11.12.2019 18:05
Про базові принципи ефективних комунікацій і їхню відмінність від SMM розповідає директорка


25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.
06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
10.12.2019 18:32
Ігор Бартків, заступник президента ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів, яка перспектива та можливості відкриваються перед виробниками меблів, одягу, кондитерських виробів та меду на ринках ЄС та Канади і чому Карпати - пріоритетний регіон для «балуваних» іноземних туристів.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
Почніть говорити “Ні”: коли, чому і як це зробити

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, експерт ЗМІ, автор першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua.

Книга бізнес-тренера зі Львова Людмили Калабухи “Почніть говорити “Ні" – бестселер, який просто розмітають з полиць, справжня подія української сучасної бізнес-літератури! Без копійки на рекламу і без просування книга 6 тижнів трималася в топ-продажах у всіх книгарнях України, увійшла в топ-10 кращих книг 2017 року та номінована на кращу книгу-2018 у категорії “Бестселер”. 

Як сказати "Ні"? Як наважитися? Як відмовити і не тільки зберегти добрі стосунки, а ще й викликати повагу, навіть захоплення?

Людмила Калабуха - наш постійний автор матеріалів на бізнес-тематику –  спеціально для читачів "МЕГА" розповідає, як навчитися мистецтву відмов.

Чому так складно говорити “Ні”?

-   Нам шкода людей! Через почуття жалості ми відмовляємося від власних мрій та бажань. А насправді не дозволяємо тим, хто паразитує на нас, подорослішати і взяти відповідальність за своє життя.

  • Ми хочемо подобатися. Боїмося,“що скажуть люди?”. Нам важливо, щоб усі вважали нас приємними людьми.

-   У нас моментально виникає почуття провини: ми ж такі погані, як можемо комусь у чомусь відмовити, а якщо людям треба? Вони ж без нас пропадуть!

Ось 3 методи, які відразу полегшать вам життя, якщо з відмовами у вас поки туго.

  1. “ У мене є правило”.

Ваше “Ні” – це спосіб позначати межі та кордони, які ви встановили. Це правила вашого життя, які поважають інші. Ви відмовляєте не конкретній людині на її запит чи прохання, ви окреслюєте вашу життєву позицію. Ви так чините завжди і стосовно всіх.

«У мене є правило – не брати на роботу друзів».

«У мене є правило – ніколи нікому не позичати гроші і ні в кого гроші не позичати».

«У мене є правило - не брати ні в кого нічого безкоштовно, щоб потім не бути винною. Бо моє правило – я ніколи нікому нічого не винна».

Можна ще сказати, що те, що від вас просять, а інколи просто вимагають ,не входить у ваші плани і не відповідає вашому баченню. Ви цінуєте цю людину, і саме тому чесно і прямо про це повідомляєте. Тоді у майбутньому жодна зі  сторін не буде розчарована у своїх очікуваннях.

  1. “Поганий і добрий поліцейський”.

Ну хто ж не знає, що і у поганого і в доброго поліцейського одна мета – “розколоти” підозрюваного. Тільки один залякує і погрожує, а другий співчуває і захищає від нападів та агресії свого напарника.

Так батьки дитини працюють на контрасті – як правило, лякають санкціями грізного тата.

А підприємливі клієнти працюють також у парі: один погрожує піти до конкурентів або взагалі поскаржитися, а інший вибачається за нього і домовляється про покупку на своїх умовах.

Суть методу в тому, що ви – “добрий поліцейський”, але змушені під тиском третьої сторони чи певних обставин відмовити.

Пише мені одна читачка моєї книги “Почніть говорити “Ні” з Києва. Її запросив на роботу приятель і дуже вмовляє, щоб вона погодилася. А їй ні сама робота не подобається, ні зарплатня не надихає. Але ж це приятель, друг сім’ї. Як відмовити, щоб не розсваритися?

Тоді ми застосували метод 2-х поліцейських:

«Я б із задоволенням попрацювала з тобою, але в мене зараз напружений період в особистому житті – чоловік постійно нарікає, що я мало часу приділяю йому і дітям, постійно працюю, він мене практично не бачить. Тому не можу брати на себе ще одну роботу, яка вимагає уважного і відповідального ставлення. А як інакше працювати над таким цікавим проектом, тим більше, коли до мене звернувся мій друг, тобто ти? Тому, як би я не хотіла, як би мені цей проект не подобався, сам розумієш, зараз головне  - залагодити тріщину у стосунках з чоловіком. А він невблаганний, не дозволяє мені і все».

Метод спрацював на відмінно.

І коли у вас просять гроші чи знижку, цей метод не раз виручає у бізнесі та в житті:

“Я б тобі позичила гроші / надала знижку, але мій діловий партнер / мама / чоловік / начальник не дозволяє. Уже його просила, але він відмовив. Я б  із радістю, та, сам розумієш, ніяк”.

  1. 3. Як сказати “Ні” клієнту, щоби він купив!

На кожному тренінгу з продажів, які я проводжу в компаніях, мені ставлять запитання:

- Чи можна сказати “Ні” клієнту? Адже він “завжди правий”!

- Ще й як! – відповідаю я.

Уявіть, ви все показали, розказали, вибили у керівництва всі можливі знижки, розглянули такий і такий пакети, а все не те, не так, не сюди, не туди.

Ви вже схуднули перед цим клієнтом, та зненавиділи ту годину, коли він зайшов до вашого офісу.

Вам уже все одно – купить він чи не купить, тільки щоб швидше пішов і дав вам спокій. Знайома картина?

Тільки найскладніше в тому, що клієнт не йде. Сидить перед вами, щось говорить, та ще й дратується.

Що робити в такій ситуації?

А насправді все так: ви непродуктивно витрачаєте свій робочий час, нерви, гроші, які ви могли би заробити, опрацьовуючи інших клієнтів. Тільки ви натягнуто посміхаєтесь, свято пам’ятаючи сумнівну істину про завжди правого клієнта.

Люди – це істоти, які люблять правила.

Вони прагнуть їх несвідомо, як діти. Усі книжки про виховання дітей пишуть, що нашим малюкам просто необхідні рамки. Їм  необхідне тверде батьківське слово,  а також чітке окреслення, що можна, що ні, а що – ні в якому разі. І якщо ви дитину не «построїли» після якоїсь забороненої витівки, в неї можуть початися психологічні проблеми через розгубленість і відсутність орієнтирів.

Так ось, такі клієнти – це діти, яке не змогли вирости. Їм потрібні правила, якщо ви їх не озвучуєте, вони вам не довіряють і нервуються.

Найкращий спосіб роботи із такими проблемними клієнтами – так звана «імітація відмови від клієнта».

  • "Іване Івановичу! Ми з вами розглянули всі можливі варіанти нашої співпраці. І ні один із них для вас, на жаль, не підійшов. Тому, знаючи, наскільки ви зайнята людина, я вас більше не затримую. Можливо, вам варто подивитися в інших місцях".

Я цю техніку дуже активно практикую. І як ви думаєте, що відповідають 90% складних клієнтів?

  • "Та ви що!  Та чого ви зразу так! Та я тільки запитався! Та мені все підходить, не хочу я нікуди йди. Якщо ви зайняті, то так і скажіть, давайте угоду, я все підписую".

Грамотно сказавши “Ні”, яких «зайців ви вбиваєте»?

  • Значно економите свій час.
  • Економите нерви.
  • Професійно підштовхуєте клієнта до покупки, стимулюючи тим, що ви не тримаєтесь за нього зубами. Ваше послання: «Якщо вам не підходить у нас, ми від цього не помремо».

Демонструєте досвід умілого перемовника, підвищуючи як свою цінність в очах клієнта, так і цінність продукції, яку він купляє.

Отже, друзі! Грамотно і вчасно сказане “Ні” робить стосунки щирими. У них немає недомовок, марних сподівань та розчарувань. У кожного учасника діалогу – як у вас, так і в тих, кому ви відмовили, з’являється більше можливостей у всіх сферах життя.

Вміння сказати “Ні” – ознака зрілої та вільної особистості, яка приймає потрібні рішення і несе відповідальність за  їхні наслідки.

 26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.