Читайте нас в соціальних мережах

MEGA

02.01.2019 14:24

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, експерт ЗМІ, автор першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua.

Книга бізнес-тренера зі Львова Людмили Калабухи “Почніть говорити “Ні" – бестселер, який просто розмітають з полиць, справжня подія української сучасної бізнес-літератури! Без копійки на рекламу і без просування книга 6 тижнів трималася в топ-продажах у всіх книгарнях України, увійшла в топ-10 кращих книг 2017 року та номінована на кращу книгу-2018 у категорії “Бестселер”. 

02.01.2019 13:34

Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

02.01.2019 13:33

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, експерт ЗМІ, автор першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua.

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
28.12.2018 08:59
Як цей метод працює, розповідає в ексклюзивному інтерв’ю керівний партнер маркетингової агенції «Aimbulance» Роман ГАВРИШ. Ви дізнаєтесь, як рекламні «трюки» впливають на потенційну аудиторію та чому розробка логотипа має бути комплексною роботою.
28.12.2018 08:58
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
Почніть говорити “Ні”: коли, чому і як це зробити

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, експерт ЗМІ, автор першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua.

Книга бізнес-тренера зі Львова Людмили Калабухи “Почніть говорити “Ні" – бестселер, який просто розмітають з полиць, справжня подія української сучасної бізнес-літератури! Без копійки на рекламу і без просування книга 6 тижнів трималася в топ-продажах у всіх книгарнях України, увійшла в топ-10 кращих книг 2017 року та номінована на кращу книгу-2018 у категорії “Бестселер”. 

Як сказати "Ні"? Як наважитися? Як відмовити і не тільки зберегти добрі стосунки, а ще й викликати повагу, навіть захоплення?

Людмила Калабуха - наш постійний автор матеріалів на бізнес-тематику –  спеціально для читачів "МЕГА" розповідає, як навчитися мистецтву відмов.

Чому так складно говорити “Ні”?

-   Нам шкода людей! Через почуття жалості ми відмовляємося від власних мрій та бажань. А насправді не дозволяємо тим, хто паразитує на нас, подорослішати і взяти відповідальність за своє життя.

  • Ми хочемо подобатися. Боїмося,“що скажуть люди?”. Нам важливо, щоб усі вважали нас приємними людьми.

-   У нас моментально виникає почуття провини: ми ж такі погані, як можемо комусь у чомусь відмовити, а якщо людям треба? Вони ж без нас пропадуть!

Ось 3 методи, які відразу полегшать вам життя, якщо з відмовами у вас поки туго.

  1. “ У мене є правило”.

Ваше “Ні” – це спосіб позначати межі та кордони, які ви встановили. Це правила вашого життя, які поважають інші. Ви відмовляєте не конкретній людині на її запит чи прохання, ви окреслюєте вашу життєву позицію. Ви так чините завжди і стосовно всіх.

«У мене є правило – не брати на роботу друзів».

«У мене є правило – ніколи нікому не позичати гроші і ні в кого гроші не позичати».

«У мене є правило - не брати ні в кого нічого безкоштовно, щоб потім не бути винною. Бо моє правило – я ніколи нікому нічого не винна».

Можна ще сказати, що те, що від вас просять, а інколи просто вимагають ,не входить у ваші плани і не відповідає вашому баченню. Ви цінуєте цю людину, і саме тому чесно і прямо про це повідомляєте. Тоді у майбутньому жодна зі  сторін не буде розчарована у своїх очікуваннях.

  1. “Поганий і добрий поліцейський”.

Ну хто ж не знає, що і у поганого і в доброго поліцейського одна мета – “розколоти” підозрюваного. Тільки один залякує і погрожує, а другий співчуває і захищає від нападів та агресії свого напарника.

Так батьки дитини працюють на контрасті – як правило, лякають санкціями грізного тата.

А підприємливі клієнти працюють також у парі: один погрожує піти до конкурентів або взагалі поскаржитися, а інший вибачається за нього і домовляється про покупку на своїх умовах.

Суть методу в тому, що ви – “добрий поліцейський”, але змушені під тиском третьої сторони чи певних обставин відмовити.

Пише мені одна читачка моєї книги “Почніть говорити “Ні” з Києва. Її запросив на роботу приятель і дуже вмовляє, щоб вона погодилася. А їй ні сама робота не подобається, ні зарплатня не надихає. Але ж це приятель, друг сім’ї. Як відмовити, щоб не розсваритися?

Тоді ми застосували метод 2-х поліцейських:

«Я б із задоволенням попрацювала з тобою, але в мене зараз напружений період в особистому житті – чоловік постійно нарікає, що я мало часу приділяю йому і дітям, постійно працюю, він мене практично не бачить. Тому не можу брати на себе ще одну роботу, яка вимагає уважного і відповідального ставлення. А як інакше працювати над таким цікавим проектом, тим більше, коли до мене звернувся мій друг, тобто ти? Тому, як би я не хотіла, як би мені цей проект не подобався, сам розумієш, зараз головне  - залагодити тріщину у стосунках з чоловіком. А він невблаганний, не дозволяє мені і все».

Метод спрацював на відмінно.

І коли у вас просять гроші чи знижку, цей метод не раз виручає у бізнесі та в житті:

“Я б тобі позичила гроші / надала знижку, але мій діловий партнер / мама / чоловік / начальник не дозволяє. Уже його просила, але він відмовив. Я б  із радістю, та, сам розумієш, ніяк”.

  1. 3. Як сказати “Ні” клієнту, щоби він купив!

На кожному тренінгу з продажів, які я проводжу в компаніях, мені ставлять запитання:

- Чи можна сказати “Ні” клієнту? Адже він “завжди правий”!

- Ще й як! – відповідаю я.

Уявіть, ви все показали, розказали, вибили у керівництва всі можливі знижки, розглянули такий і такий пакети, а все не те, не так, не сюди, не туди.

Ви вже схуднули перед цим клієнтом, та зненавиділи ту годину, коли він зайшов до вашого офісу.

Вам уже все одно – купить він чи не купить, тільки щоб швидше пішов і дав вам спокій. Знайома картина?

Тільки найскладніше в тому, що клієнт не йде. Сидить перед вами, щось говорить, та ще й дратується.

Що робити в такій ситуації?

А насправді все так: ви непродуктивно витрачаєте свій робочий час, нерви, гроші, які ви могли би заробити, опрацьовуючи інших клієнтів. Тільки ви натягнуто посміхаєтесь, свято пам’ятаючи сумнівну істину про завжди правого клієнта.

Люди – це істоти, які люблять правила.

Вони прагнуть їх несвідомо, як діти. Усі книжки про виховання дітей пишуть, що нашим малюкам просто необхідні рамки. Їм  необхідне тверде батьківське слово,  а також чітке окреслення, що можна, що ні, а що – ні в якому разі. І якщо ви дитину не «построїли» після якоїсь забороненої витівки, в неї можуть початися психологічні проблеми через розгубленість і відсутність орієнтирів.

Так ось, такі клієнти – це діти, яке не змогли вирости. Їм потрібні правила, якщо ви їх не озвучуєте, вони вам не довіряють і нервуються.

Найкращий спосіб роботи із такими проблемними клієнтами – так звана «імітація відмови від клієнта».

  • "Іване Івановичу! Ми з вами розглянули всі можливі варіанти нашої співпраці. І ні один із них для вас, на жаль, не підійшов. Тому, знаючи, наскільки ви зайнята людина, я вас більше не затримую. Можливо, вам варто подивитися в інших місцях".

Я цю техніку дуже активно практикую. І як ви думаєте, що відповідають 90% складних клієнтів?

  • "Та ви що!  Та чого ви зразу так! Та я тільки запитався! Та мені все підходить, не хочу я нікуди йди. Якщо ви зайняті, то так і скажіть, давайте угоду, я все підписую".

Грамотно сказавши “Ні”, яких «зайців ви вбиваєте»?

  • Значно економите свій час.
  • Економите нерви.
  • Професійно підштовхуєте клієнта до покупки, стимулюючи тим, що ви не тримаєтесь за нього зубами. Ваше послання: «Якщо вам не підходить у нас, ми від цього не помремо».

Демонструєте досвід умілого перемовника, підвищуючи як свою цінність в очах клієнта, так і цінність продукції, яку він купляє.

Отже, друзі! Грамотно і вчасно сказане “Ні” робить стосунки щирими. У них немає недомовок, марних сподівань та розчарувань. У кожного учасника діалогу – як у вас, так і в тих, кому ви відмовили, з’являється більше можливостей у всіх сферах життя.

Вміння сказати “Ні” – ознака зрілої та вільної особистості, яка приймає потрібні рішення і несе відповідальність за  їхні наслідки.

 


16.01.2019 15:43
Уже другий рік поспіль протягом новорічно-різдвяних свят у місті Надвірна відбувається фестиваль «Файне Різдво». Участь у мистецькому проекті беруть участь понад тисяча учасників різноманітних хорових і танцювальних колективів з усього району.
11.01.2019 12:05
Печеніжинська ОТГ стала переможцем 9 обласного Конкурсу програм та проектів розвитку місцевого самоврядування і отримає фінансову підтримку у розмірі 500 тисяч гривень на реалізацію проекту
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році:
03.01.2019 10:36
23 листопада Українська асоціація меблевиків спільно з "Теплим містом" на базі Promprylad.Renovation провела панельну дискусію між представниками готельно-ресторанної та меблевої сфер. Проблемним питанням стало умеблювання закладів загального користування.
29.12.2018 08:54
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру "Промприлад. Реновація". В Україні проект є піонером у сфері імпакт-інвестування. Імпакт-інвестування – це фінансова стратегія, яка передбачає бізнес та інвестиції як важливу рушійну силу для трансформації суспільства у більш інклюзивне та екологічно грамотне. Проект має на меті продемонструвати, що інвестиції можуть забезпечити як позитивний соціальний ефект, так і фінансовий дохід.