Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.


14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
Стефан Терлецький

Стефан  Терлецький

Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч  бізнесмен, меценат. Народився в селі  Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).

  • Біографія

Житєвий шлях Стефана Терлецького розпочався на Івано-Франківщині. Він народився 29 жовтня 1927 року у селі Антонівка Тлумацького району. Першою вчителькою його була українська поетеса Марія Ленерт-Домбровська (відома під псевдонімом Марійка Підгірянка.)

Батько – Олексій Терлецький – допомагав своїм односельцям на будівництві, працював на цегельному заводі. Його дядько разом із родиною був «розкуркулений» і засланий до Сибіру після того, як заплатив сусідам за допомогу у збирані врожаю. Як «українські націоналісти» до східних районів СРСР були вислані також двоюрідні брати Стефана, які навчалися в Івано-Франківську

Після початку німецько-радянської війни й приходу німців 14-річний Стефан змушений був працювати на військових об’єктах –  ремонтував разом з іншими односельцями залізничний міст через Дністер. Після завершення будівництва мосту 14-річний підліток опинився на ринку невільничої праці в Австрії, звідки він потрапив як безкоштовний працівник до одного з фермерів у місті Фойтберґ. У 1945 році місто опинилося в складі британської зони окупації. Деякий час він працював на кухні британської військової бази.

У 1948 р. Стефан легально емігрував до Великобританії, де він улаштувався робітником на вугільну шахту в Уельсі. Він приїхав у цю країну, маючи у кишені один британський фунт. Проте свою роль відіграли його кулінарні здібності, і згодом  Терлецький переходить на легшу роботу – до буфету гуртожитку гірників. Потім  працював в управлінні готелями в уельських містечках Порткоул і Сванеє, а пізніше тримав власні готелі в Аберсвіті й Кардіфі.  Навчаючись тут у середній школі та Кардіфському коледжі харчових технологій і комерції він добре опанував англійську мову. Незабаром одружився з місцевою мешканкою – Мері. У  1958 р. він дізнався про те, що його батько та сестра були заарештовані за «націоналістичну діяльність» і вислані на шість років до Сибіру. Мати померла ще під час Другої світової війни від інфаркту.

  • Політична кар’єра

1964 року С. Терлецькі вступив до Консервативної партії: «Я став консерватором тому, що на власні очі бачив і комунізм, і нацизм. Консерватори ж за демократію і бізнес — те, чого я та моя родина досі не знали».

Політична кар’єра С.Терлецького розпочалася у 1968 р., коли він став членом міської ради Кардіфа (Уельс) від консерваторів. Із самого початку своєї політичної діяльності С.Терлецький багато уваги приділяв міжнародним питанням. Так, у розпал «холодної війни» він наполягав на створені Великобританією міцного військового щита, який би «перешкоджав агресивній політиці Радянського Союзу». «У жодному разі не можна погоджуватися на пропозицію Росії скоротити наші сили в Європі. – зазначав політик у 1973 р. – Це саме тим, чого марксисти і ліві соціалісти хочуть добитися від нас. Як людина, яка народилася в рабстві, я хочу померти вільним».

С.Терлецький був також прихильником тісних зв’язків Великобританії з Європою і багато працював у цьому напрямку. Його політична кар’єра вийшла на новий щабель, коли він очолював (1973–1975 рр.) громадсько-політичну організацію «Залишмо Британію в Європі». Також був представником політичної групи партії британських консерваторів в Європі. У 1975–1980 рр. він, крім того, обіймав посаду віце-президента молодіжної організації консерваторів в Уельсі. Протягом 1980-х рр. С.Терлецький, використовуючи свої зв’язки у Вестмінстері, робив спроби добитися зустрічі зі своїм батьком. Унаслідок цих переговорів у жовтні 1984 р. його батько був звільнений і навіть зміг повернутися до рідної Антонівки. Та з поверненням на Україну його батько був паралізований і не міг розмовляти, а коли вже сам Стефан Терлецький зібрався у 1986 р. відвідати Антонівку, то перед виїздом він дізнався, що його батько помер.

Протягом цілої парламентської каденції С.Терлецький зарекомендував себе як послідовний опонент радянського комуністичного режиму. У своїй діяльності С.Терлецький постійно прагнув виділити в очах британської громадськості Україну як окрему державу, підштовхнути владу Великобританії до формування окремої політики щодо УРСР. Депутатські запити Терлецького можна вважати першою спробою порушити питання про незалежність України на європейському рівні.

Особливо С.Терлецький переймався питаннями відкриття дипломатичного представництва Великобританії у Києві та щиро переймався долею населення України після Чорнобильської катастрофи. Порушував питання  навчання британських студентів у Києві, проблем дотримання прав людини у СРСР, англо-радянських торгівельних відносин тощо.

У 1989 р. він отримав   почесну посаду представника британського уряду в комітеті з прав людини Ради Європи.  На думку керівництва консервативної партії Великобританії, Стефан Терлецький, який багато пережив за своє життя, найкраще підходив для цієї посади, яка передбачала участь у перевірці умов утримання англійців та інших громадян у в'язницях у різних регіонах Європи, у тому числі у колишніх країнах соціалістичного блоку. Він вимагав від європейських урядовців дотримання прав ув'язнених, активно виступав проти тортур у тюрмах.

Коли розпався СРСР С.Терлецький став одним із палких прихильників незалежності України та захисників її політичних інтересів на теренах Європи.

  • Депутат Парламенту

Терлецький став депутатом парламенту у 1983 році, коли до влади прийшла Маргарет Тетчер.  Був радником Маргарет Тетчер.

У 1992 р. королева Великобританії нагородила С.Терлецького Орденом командора Британської імперії – однією з найвищих державних нагород Сполученого Королівства, якою відзначаються особливі заслуги громадянина перед державою. Британський українець користувався повагою колеґ та навіть політичних опонентів із лав лейбористської партії. Як, зокрема, зазначав його суперник на виборах в Уельсі К.Бренан: «Незважаючи на наші розбіжності з політичних питань, я дуже поважаю його чудовий життєвий шлях і те, чого він досяг у житі та під час перебування депутатом парламенту від Західного Кардіфа. Ґ.Ніл, лідер консерваторів у Кардіфській раді, характеризував С.Терлецького як «відвертого і дуже сильного оратора».

Вісім років С.Терлецькі представляв Великобританію в Раді Європи. Колишній остарбайтер ніколи не забував своєї батьківщини та її мови. Він захоплювався історією й всі знахідки, що стосувалися невідомих сторінок нашого краю, передавав до музеїв Івано-Франківська. За його сприяння і допомоги побудований міст через річку Тумачик в с.Антонівка.

В останні роки життя С.Терлецький (член Консервативної партії Великобританії) — почесний член Європарламенту і член Палати общин британського парламенту.

У липні 2005 р. С.Терлецький видав історію свого життя під назвою  «Від війни до Вестмінстера» С.Терлецький щиро вітав демократичні перетворення в Україні. Помер Стефан Терлецький 21 лютого 2006 року.

Загалом постать політичного діяча, члена британського парламенту та Ради Європи Стефана Терлецького має унікальний характер, адже це  етнічний українець, який зробив значний внесок у справу боротьби своєї історичної Батьківщини за незалежність на міжнародному рівні в період «холодної війни», увійшов до політичної історії Європи ХХ ст. як проукраїнський європейський парламентарій, діяч консервативного й антикомуністичного напряму.

 За матеріалами  Вікіпедії.


19.04.2019 11:43
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: