Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.


14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
Експортер ідей. Промприлад. Реновація – CHALLENGE ACCEPTED

Експортер ідей. Промприлад. Реновація – CHALLENGE ACCEPTED

2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру "Промприлад. Реновація".

В Україні проект є піонером у сфері імпакт-інвестування.

Імпакт-інвестування – це фінансова стратегія, яка передбачає бізнес та інвестиції як важливу рушійну силу для трансформації суспільства у більш інклюзивне та екологічно грамотне. Проект має на меті продемонструвати, що інвестиції можуть забезпечити як позитивний соціальний ефект, так і фінансовий дохід. 

"Промприлад. Реновація" впевнено реалізовує амбітний план - викуп та реконструкція близько 2 га території та будівель заводу площею 37 тис. кв. м. Cума інвестицій до кінця 2019 року має скласти 4,5 млн дол.

Сьогодні на повну функціонує пілотний проект – третій поверх площею 1800 квадратних метрів. Це ревіталізовані приміщення постіндустріального заводу “Промприлад”, на реконструкцію яких залучили понад $1,2 млн дол., що надійшли від 11 компаній і 21 приватного інвестора.

Тут уже працюють 12 операторів та 16 функцій: від бару PromBar, галереї “Асортиментна кімната”, дитячого освітнього середовища "РобоклубІФ" та освітнього експериментального цеху "Дрібнота" до сімейної мануфактури Shuflia, творчої майстерні "Арт-цех" і навіть урбаністичної лабораторії MetaLab.

Цікаво, що одним із перших тут оселилось Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради. Участь у проекті органів місцевого самоврядування виявилась неабияким прецедентом. Та ні для кого не секрет, що "Промприлад. Реновація" працює у трикутнику - бізнес, громадськість та міська адміністрація. Це новий рівень синергії та вибудовування довіри між усіма гравцями на ринку.«Ревіталізація колишніх промпідприємств – апробований досвід у Європі. Це проект  розвитку соціальної, культурної та економічної сфер, чого дуже не вистачає для розвитку людського потенціалу в місті. Це фактично шлях до революції середнього класу, коли відбувається об’єднання дуже різних співінвесторів, – пояснює генеральний директор проекту Юрій Филюк. - Наше базове завдання – перезавантажити місто з пострадянських контекстів на сучасні за логікою знизу вверх. Тому інвестором у нас може стати кожен. На питання “Хто стане наступним власником  "Промприладу?” відповідь має бути – власне громада регіону або навіть прогресивна частина країни.  Разом із тим ми прагнемо створити взаємне поле безпеки між бізнесом та екосистемою в проекті». 

Пілотний третій поверх – це лише 5% від усієї території «Промприладу». Проте навіть тут чимало можливостей для розвитку, креативу та взаємодії, і це вже близько півсотні робочих місць у перших орендарів. Крім того, запити щодо вільних площ надходять чи не щодня – наразі потенційний попит на оренду перекриває 89% майбутніх площ. Надалі обирати орендарів команда планує вже на конкурсній основі – за планом до 2024 року проект доєднає ще близько півсотні організацій.

Проект містить як комерційну, так і соціальну складову в рівному співвідношенні. 50% прибутку центру витрачатиметься на суспільні проекти, а близько третини всіх площ здаватиметься за пільговими ставками для суспільно-важливих орендарів. Також передбачено окупність інвестицій та доходи у вигляді дивідендів. 

Протягом п’яти років проект залучить у формі імпакт-інвестицій понад 700 млн грн від приватних інвесторів та організацій, аби поетапно запустити сім будівель та парк. Тут розмістяться офісні простори, лабораторії, майстерні, виставковий та розважальний центри, готель та хостел, фермерський ринок, ресторани та багато іншого.

Факт-лист:

▲ Проект втілює консорціум організацій-стратегічних партнерів: "Тепле місто", "Інша освіта", Pact Ukraine, MitOst та Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS).
▲ Архітектурна концепція «Промприлад. Реновація» передбачає викуп та реконструкцію території площею близько 2 га з чотирма корпусами заводу «Промприлад».
▲Генеральний директор та ініціатор проекту «Промприлад. Реновація» – Юрій Филюк.
▲ $1,2 млн проінвестовано у пілотний проект.
▲ 11 компаній-інвесторів.
▲ 21 приватний інвестор.
▲ 9 місяців тривала реконструкція.
▲ $4,5 млн потрібно для викупу заводу.
▲ 37 тис кв. м - загальна площа.
▲ $25 млн - загальна вартість проекту.
▲ 2024 рік - завершення всіх реконструкцій.Досягнення 2018 року:

▲ 1789 кв. м введено в експлуатацію.
▲ 12 операторів.
▲ 16 функціональних просторів.
▲ 13 000 кв. м - наявний попит на оренду.
▲ $412533 - сума залучених інвестицій.
▲ 30%  - ріст інвестиційного портфеля.
▲ $1000 - поріг входу.
▲ 860033 грн - сума виручки від операційної діяльності.
▲ 16 людей - операційна команда (за рік команда виросла в чотири рази).
▲Запуск нового простору Multimedia Lab.

Це простір для створення мультимедійного контенту та розвитку кіноіндустрії. Тут ви знайдете для себе студію звукозапису, фотостудію та коворкінг. Обладнаний усім необхідним технічним обладнанням для створення аудіо-, відео та анімаційного продукту. 
▲ Спецномінація конкурсу Stalo від delo.ua –  за першість у масштабності колаборацій - імпакт-інвестиційний проект. Панукраїнський трендсеттер.

Довідка:

СТАЛО – конкурс стійких бізнес-рішень.
Організатори: ekonomika + і delo.ua, у партнерстві з "Філіп Морріс Україна" 

Учасники конкурсу СТАЛО - це підприємці, бізнес яких змінює життя людей на краще, незалежно від того, де він ведеться - у мегаполісах, містах чи селах. Це активні люди, які готові поділитися своїми реалізованими бізнес-ідеями, щоб надихнути інших вирішувати екологічні та соціальні проблеми.

Дитяче освітнє середовище "РобоклубІФ"

Це безпечне освітнє середовище для розвитку креативних дитячих особистостей. Тут діти навчаються конструювати і програмувати роботів та дізнаються про професії майбутнього.
▲7 спеціалізованих курсів для дітей віком від  6 до 15 років.
▲ 20 організованих заходів.

Освітній експериментальний цех 
"Дрібнота"

Це простір, в якому діти дізнаються щось нове, навчаються працювати в команді та критично мислити, в цілому гармонійно розвиваються. У цій дворівневій дерев’яній кімнаті зі сіткою-батутом та стінами, по яких можна малювати, вчитися легко та цікаво.

▲ 1 дитячі велоперегони.
▲4 літні табори.
▲12 воркшопів для дітей.
▲1 осінній табір.
▲1 воркшоп для батьків і викладачів.
▲4 навчальні курси.
▲Тематичне свято Animals day.
▲Акція "Таємний Миколай".
▲Новорічна вечірка.
▲1 зимовий табір   - "Добрий табір. Школа вертепу".

"Інша освіта"

▲10 виставок у галереї “Асортиментна кімната”.
Виставковий простір для колаборативних художніх проектів, які переосмислюють місцевий контекст та синхронізують його зі світовими дискурсами. Виставки сучасного мистецтва тут змінюються приблизно раз на місяць, а восени галерея працює у музейному форматі.
▲9 концертів (з них 5 у парасольковому цеху, 4  у "ПромБарі").
▲17 освітніх подій в арт-цеху.
▲ 6 лекцій з мистецтва.
▲9 великих форумів у конференц-залі.
▲3 відкриті події в рамках великих форумів.
▲2 презентації книжок у зоні PromBar.

Урбаністична лабораторія MetaLab

▲69 проведених подій.

Конференц-зал центру "Промприлад. Реновація"

▲147 проведених подій.

 


19.04.2019 11:43
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: