Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.


14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
ТОП-5 фільмів про ефективне управління компанією

1. Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016)


Тема: Управління компанією

Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.

Заслуговують на увагу:

-       Фокус на ефективних рішеннях («отже випустимо легші м’ячі!»);

-        Сфокусовані продажі («від хати до хати», акцент на зіркових постатях ін.);

-        Облаштоване поле для тестування продукту в реальних умовах;

-        Вплив конфліктів в родині на управління бізнесом.

Питання, які піднімає кінострічка, і на які нема однозначної відповіді:

-        Мрії та інновації, ризики і здоровий глузд – як досягати балансу і не «прогоріти»?

-        Яким є правильний вибір: 200 тис. пар типового взуття чи одна ідеальна? Чоботи vs кросівки? Принципи vs виживання?

-        Якою є межа, якої не можна переходити, якщо йде мова про порятунок власного життя / бізнесу?

Різність стилів на початкових етапах може корегувати збої у виробництві чи збуті, допомагати досягати результатів, але якщо люди перестають чути один одного, нема взаєморозуміння, узгоджених критеріїв для прийняття рішень і чіткого розмежування повноважень (та прийняття цього), з часом дисонанс стає відчутнішим і провокує «тріщини у фундаменті».

Поділ компанії між засновниками спровокував у кожному з нових підприємств тимчасовий «збій»: є продажі – нема виробництва, є виробництво – нема продажу. Конфлікт не тільки зумовив жорстку боротьбу за «місце під сонцем», яка триває дотепер, але й розділив маленьке місто на два ворогуючі табори.

2. Фільм: Гра на пониження / The Big Short (2015)

Тема: Стратегічне управління

Сюжет: реальна історія кількох різних людей, які зуміли передбачити іпотечну кризу в США 2008 р. і спробували на ній заробити.

Як далеко готові зайти люди в гонитві за вигодою? Що насправді зумовлює такі кризи? Ким ти є, для інших і для себе, якщо заробляєш тоді, коли інші втрачають? Як часто ми озираємося на інших, не наважуємося відрізнятися в думках, судженнях, рішеннях?

«Про погане ніхто не думає, тому його ймовірність завжди недооцінюють.»

«Зі мною таке не станеться», «Це надто очевидно, щоб бути правдою» - все це про те, як більшість оцінює власну реальність.

Про «несвіжі» облігації на прикладі кухні.

Що робитиме вмілий і безпринципний кухар із рибою, яка не продалася? Викине і зазнає збитків? Ні, зробить з неї рибний суп. І це вже не стара риба, а нова страва!

Про уявне і реальне.

За будь-якими цифрами, гіпотезами тощо – реальний світ, якщо маєш сумніви - спробуй співставити, «помацати», як це зробили герої стрічки з візитами в будинки із заборгованістю по іпотечних кредитах.

3. Фільм: Засновник / The Founder (2016)

Тема: Управління компанією / Впровадження змін

Сюжет: історія про Рея Крока, торгового агента, який масштабував ідею братів McDonald’s.

Кінострічка про ідею і підприємництво, протистояння цінностей і творення міфів, партнерство і «зраду». Про те, що в управлінні бізнесом складно передбачити і врахувати все, будь-яка деталь може мати вирішальне значення, а дрібна невідповідність – знищити справу всього твого життя.

Заслуговують на увагу:
- Впертість і амбітність під маскою наполегливості;
- Доступність і відкритість: власник, який прибирає; власниця, яка пригощає дітлахів льодяниками
- Акцент на ключових позиціях (залишити те, що прибуткове і за чим приходять), забрати зайве (офіціантки) і оптимізувати необхідне (паперовий посуд)
- Стратегічне планування: потреба результату – схема ресторану – власник-диригент
- Впровадження змін і адаптація персоналу: тестування на «муляжах» – оперативне корегування невідповідностей - зміна формату на практиці
- Франшиза для сімейних пар.

4. Фільм: We are Marshall / Ми одна команда! (2006)

Тема: Управління компанією

Сюжет: історія про команду з американського футболу з невеликого містечка Хантінгтон, майже всі гравці і головний тренер якої загинули в авіакатастрофі в 1970 р.

Заслуговують на увагу:

-      віра в справу та власний вибір і бажання йти до кінця;

-      COOPETITION – і тут свідомо всі букви великі; бо мова не просто про «співпрацю конкурентів», а про щиру пошану до суперника та його бажання повернутися в гру.

Коли, здавалося б, все втрачено, яку стратегію вибрати? Зупинитися чи повернути(ся)? Закрити проект чи «перезапустити»? Але якщо те, що ти робиш, більше, ніж просто бізнес?

Це історія про те, як віра і бажання одного гравця відновити команду в пам’ять про загиблих зробила, здавалося б, неможливе. І коли Наглядова Рада готувалася прийняти рішення про згортання футбольної програми, той один привів із собою все місто…

«Якщо чесно, я не знаю, з чого почати. – Починайте з тренера, сер.»

Коли не залишилося нікого, потрібно починати з «голови». Підбір на керівну позицію в команду в кризі – завдання ще те! Хто тут буде найкращим кандидатом? Той, хто ПОВІРИТЬ! Повірить не в успіх, не в перемогу, а в те, що можливо і ВАРТО спробувати! Тут ми бачимо приклад тренера, який змінює місто і роботу не задля комфорту чи більшої винагороди, а тому, що може допомогти.
Другий, не менш важливий, акцент, - виводити з кризи варто довірити людині ззовні; тим, хто "в середині", складно абстрагуватися, приймати рішення без емоційного нашарування. Місія такого "кризового менеджера" - допомогти компанії вижити, "стати на ноги" і піти тоді, коли ситуація стабілізується.

«Усе колись буває вперше!»

Команда потребувала десятки гравців, в той час як практично доступними для рекрутингу були тільки першокурсники. Але (от халепа!) якраз першокурсники і не мали права грати в американський футбол! Голова Ради вирішив спробувати і написав лист до асоціації з проханням зробити виключення для їхньої команди. І отримав відмову. І написав знову. І знову отримав відмову. Не знаю, скільки всього листів він написав, але врешті-решт просто взяв і поїхав. За сотні миль. Щоб особисто пояснити і попросити. І їм дозволили, і це мимоволі стало їхньою «конкурентною перевагою».

«Потрібно все спростити…»

Що робити, коли сезон треба починати, а в тебе практично вся команда – новачки? І їх, цих новачків, не 2, 5 чи 12, а понад півсотні? І коли звичні методи підготовки не дають результату? Тренер поміркував – і поїхав до іншої команди, одного з найсильніших їхніх «конкурентів». І попросив поділитися методикою ведення гри, яка є основою успіху команди. І отримав, що просив! В цьому сюжеті, певно, найсильніші кадри з усього фільму, - символ в пам’ять про команду Marshall на шоломах гравців-конкурентів…

"Починати знову і знову..."
Не кожен бізнес потрібно «реанімувати», інколи просто потрібно «відпустити» і йти далі. Відбудовувати зруйноване, відновлювати втрачене - справа не з простих; це довгий шлях без гарантій на старті. Тому потрібно бути готовими працювати, багато працювати! Команді університету Marshall після трагедії знадобилося понад 10 років, доки кількість перемог почала переважати над кількістю поразок…

5. Фільм: Лашкаво прошимо! / Bienvenue chez les Ch'tis (2008)

Тема: Управління малим (сімейним) бізнесом; управління бізнесом на периферії

Сюжет: пригоди керівника поштового відділення, який замість роботи на омріяному узбережжі отримує переведення на північ Франції.

З чим у вас асоціюється далекі регіони, «провінція»? Обмеженість, «затурканість», відсутність добрих доріг та шкіл, відсталість в усіх можливих аспектах?.. За прикладами не треба багато шукати, маємо досить власних кейсів: десь глузують з галичан і гуцулів, деінде – з мешканців шахтарських поселень і т. п.

Достатньо трохи власних «навіювань», коментарів друзів, колег і зовсім незнайомих людей - і ви готові до зустрічі з тим, що самі собі науявляли! І тоді щирість та відкритість у спілкуванні сприймається як насмішка, кожне «криве» слово нервує, так і хочеться поправити («Не з полудня, а з півдня!»).

Чимало міжнародних / мультинаціональних компаній терплять збитки через неспроможність бути достатньо гнучкими, щоб ефективно працювати в регіонах, в ін. культурних середовищах. Не всі люди створені для того, щоб працювати в системах з єдиним підходом до стандартів, управління, жорстким графіком і т. п., як також системні компанії пасують не всім потенційним клієнтам. І це те, що робить малий бізнес «непереможним» .

Кінострічка легка для сприйняття, з чудовим «домашнім» гумором; навіть якщо це не про вас, варто переглянути! «Коли нема кого гостити, ми не гостинні» - просто шедевр «перефразу»! А чого варті такі прості приклади взаємодопомоги: «з миру по нитці» при облаштуванні помешкання, допомога в імітації «життя на півночі» для дружини шефа.

Свого часу натрапила в мережі на вислів: «Ми слухаємо інших не для того, щоб зрозуміти. Ми слухаємо, щоб відповісти». Слухати і чути, щоб розуміти один одного, бачити в інших передовсім людину з її мріями, страхами. Бути не тільки керівником, але й другом – «рецепт», який підійде не всім, і у якого може бути чимало «побічних ефектів». Але (хто зна?) якщо вам пощастить на добрих працівників, ваше ставлення зробить з них відданих та лояльних, і тоді жодна конкуренція вам не страшна!

 

 


 


19.04.2019 11:43
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: