Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.


14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.

"Ми постійно вчимося, не боїмося складних викликів та відповідальності"- Василь Феценець, співвласник компанії FROP

Як навчання у «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою і покращити свої показники.

Василю, розкажіть, будь ласка, як виникла ідея займатися меблевим бізнесом?

Одного разу до мене надійшла пропозиція від теперішнього вже мого бізнес-партнера інвестувати кошти у меблевий бізнес. Я нічого не знав у цій сфері, оскільки за освітою інженер-геолог і все життя пропрацював за кордоном на нафтових свердловинах – у Дубаї, Норвегії, Саудівській Аравії, Катарі. Але завжди мріяв займатися власним бізнесом і принципово – в Україні, щоб розвивати свою батьківщину. Пропозиція мого майбутнього партнера була якраз дуже доречною. Ми об’єднали наші зусилля і заснували компанію, що займається виготовленням меблів, FROP.

Ваша компанія на ринку меблевої продукції досить молода – вам чотири роки. За цей час меблі вашого виробництва вже опинилися в найпопулярніших ресторанах, готелях, бізнес-центрах у всій Івано-Франківській області. Як вам вдалося за такий короткий для бізнесу термін стати затребуваними й успішними?

Із самого початку ми фокусувалися на тому, щоб створити компанію, з якою клієнти захочуть мати справу. І тут важливе все – від брендингу і до, звісно ж, якості товару. Ми поставилися з великою відповідальністю й обережністю до виконання перших замовлень. А клієнти зазвичай залюбки рекомендують своєму оточенню тих, хто їм сподобався. Наші перші клієнти були задоволені, нас почали рекомендувати друзям, партнерам. Таким чином ми майже відразу уклали договори на довгострокові проекти. Я думаю, що наш успіх – у нашій відповідальності. А ще ми не боїмося складних викликів і постійно вчимося.

В області величезна конкуренція: десятки великих і сотні приватних дрібних виробників. Які конкурентні переваги меблів FROP?

Найголовніше – це технологічно правильно підготовлена сировина. До моменту відвантаження готової продукції клієнту над сировиною відбуваються десятки різних операцій: відстій деревини, сушка, фарбування… Чимало меблевиків пропускають деякі операції із сировиною. Це здешевлює продукцію, але погано впливає на її якість. Ми собі такого не дозволяємо. Бо прагнемо, щоби при експлуатації не виникали мікротріщини, не псувався зовнішній вигляд і щоб наші меблі прослужили людям багато років. У виробництві ми використовуємо вітчизняну довговічну деревину – карпатські дуби. При цьому ніколи не обманюємо очікування клієнтів і завжди вкладаємося в терміни виконання.

А хто є вашими клієнтами?

Ми виготовляємо дизайнерські меблі на замовлення. Це означає, що наші проекти відрізняються, оскільки розробляються для конкретних просторів і мають відповідати потребам користувачів. Проектуємо самі. Підбір матеріалів, контроль якості, робота з клієнтами – це все важливі етапи, які впливають на кінцевий результат. Працюємо для приватних і для комерційних об’єктів. Наприклад, наші меблі є в ресторанах «Йозеф Штрудель», «Фабрика», «Делікація», «Вино і м’ясо», «Фетербуш». У готелях «Стара правда», «Фомич» теж наші меблі. Бізнес-центр «Інтелект Хаб» укомплектований меблями нашої торгової марки. А з «Промприладом», приміром, укладено договір про співпрацю до 2020 року. Поза межами нашого регіону ми працюємо з ресторанами в Одесі. Зараз ведемо перемовини з «Епіцентром» про подальшу співпрацю.

За час своєї роботи вам вдалося вийти на міжнародний ринок. З ким ви співпрацюєте і куди експортуєте меблі?

Нещодавно вісім українських меблевих компаній уклали договори про обмеблювання трьох тисяч квартир в Ізраїлі. Наша компанія теж бере участь у перемовинах з байєрами з Ізраїлю. Готуємося постачати туди меблі серійного виробництва: журнальні столики, стелажі для телевізорів та книжкові полички.

Чи плануєте виходити на ринки ЄС, і якщо так, то що ви для цього робите?

Ми готуємося і працюємо над тим, щоб цього року почати експортувати на ринки ЄС. Загалом бренд “made in Ukraine” нічим не поступається іноземним брендам, і ми досить конкурентноспроможні в цьому сегменті. ЄС має певну кількість вимог до товару, який експортується. Наприклад, йдеться про правильну упаковку, а також про сертифікат якості FSI, який має підтверджувати, що наші вироби виготовлені з ліцензійної деревини. Зараз ми працюємо саме над отриманням такого сертифіката, оскільки це дозволить нам спокійно і впевнено рухатися на ринки ЄС.

Нещодавно ви пройшли курс навчання у «Школі управління меблевим бізнесом». Захід відбувся у межах ініціативи EU4Business за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні. Наскільки таке навчання було для вас корисним і як ви плануєте втілювати отримані знання на своєму виробництві?

Саме постійне навчання та вдосконалення і є одним із основних принципів нашої роботи. Я часто відвідував різні тренінги і семінари. Досить часто мав розчарування, тому що витрачені кошти не відповідали отриманим знанням. Тому навчання у «Школі управління меблевим бізнесом» і стало великим відкриттям. Це справді важливий проект, який дійсно дав необхідні знання. Навчання тривало чотири місяці і було поділено на чотири модулі: маркетинг, менеджмент, продажі, фінанси. Усе мало практичний сенс, було корисним і логічним. Сам формат отримання знань – невимушена та доброзичлива атмосфера, всі учасники були залучені в обговорення, всі ділилися власним досвідом. Зібралася досить сильна команда – гарні спікери з міжнародним досвідом. Сталось навіть те, чого я не очікував: ми всі з конкурентів перетворилися на партнерів. Коли я повернувся на роботу, то був заряджений енергією і хотів змінити практично все. Звісно, все змінювати не потрібно було, але переглянути підходи, зрозуміти свої помилки і налаштуватися на інший рівень мало сенс. Найперше, що я зробив, – змінив свій підхід до спілкування з персоналом, зробивши ставку на командну працю та обговорення наших успіхів, помилок, методів. Потім ми разом переглянули ефективність використання ресурсів, уважніше підійшли до наших, часто необдуманих, витрат. Сучасне, екологічне, ефективне виробництво нашої компанії – це все завдяки отриманим знанням.

Скільки коштувало таке навчання для вас чи вашої компанії?

Більшу частину витрат покривав ЄБРР. Ми оплачували символічну суму – 200 євро.

А як ви дізналися про програму та чи виправдала вона ваші очікування?

Відвідати навчальний курс мені порекомендував голова Асоціації меблевиків України Володимир Патіс. Програма більш ніж виправдала мої очікування. Було дуже професійно та ефективно. Після «Школи управління меблевим бізнесом» я перестав відвідувати будь-які інші навчальні програми.

Ви сказали, що після навчання змінили підходи до персоналу та управління компанією. А як такі зміни позначилися на фінансових показниках компанії FROP?

У нас відбулася повна перебудова компанії, було запроваджене ощадливе виробництво, ми почали правильно використовувати ресурси. Найважливіше – наша ефективність зросла удвічі. Раніше працівники виконували свою роботу механічно – з ранку до ночі. Для прикладу: шліфують дерево і навіть не знають, для чого. Зараз команда залучена у ВСІ процеси й обговорення: ми аналізуємо виконанання, успіхи, невдачі, недоліки, разом розробляємо стратегію і ставимо цілі. Ми почали ламати мислення – от це було найважчим. Але розвиваємося ми швидше, і наші працівники заробляють більше. І такий стан справ нас усіх влаштовує.

Мар'яна Цимбалюк


19.04.2019 11:43
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: