MEGA

11.12.2019 18:05
Про базові принципи ефективних комунікацій і їхню відмінність від SMM розповідає директорка


25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.
06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
10.12.2019 18:32
Ігор Бартків, заступник президента ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів, яка перспектива та можливості відкриваються перед виробниками меблів, одягу, кондитерських виробів та меду на ринках ЄС та Канади і чому Карпати - пріоритетний регіон для «балуваних» іноземних туристів.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.

"Ми постійно вчимося, не боїмося складних викликів та відповідальності"- Василь Феценець, співвласник компанії FROP

Як навчання у «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою і покращити свої показники.

Василю, розкажіть, будь ласка, як виникла ідея займатися меблевим бізнесом?

Одного разу до мене надійшла пропозиція від теперішнього вже мого бізнес-партнера інвестувати кошти у меблевий бізнес. Я нічого не знав у цій сфері, оскільки за освітою інженер-геолог і все життя пропрацював за кордоном на нафтових свердловинах – у Дубаї, Норвегії, Саудівській Аравії, Катарі. Але завжди мріяв займатися власним бізнесом і принципово – в Україні, щоб розвивати свою батьківщину. Пропозиція мого майбутнього партнера була якраз дуже доречною. Ми об’єднали наші зусилля і заснували компанію, що займається виготовленням меблів, FROP.

Ваша компанія на ринку меблевої продукції досить молода – вам чотири роки. За цей час меблі вашого виробництва вже опинилися в найпопулярніших ресторанах, готелях, бізнес-центрах у всій Івано-Франківській області. Як вам вдалося за такий короткий для бізнесу термін стати затребуваними й успішними?

Із самого початку ми фокусувалися на тому, щоб створити компанію, з якою клієнти захочуть мати справу. І тут важливе все – від брендингу і до, звісно ж, якості товару. Ми поставилися з великою відповідальністю й обережністю до виконання перших замовлень. А клієнти зазвичай залюбки рекомендують своєму оточенню тих, хто їм сподобався. Наші перші клієнти були задоволені, нас почали рекомендувати друзям, партнерам. Таким чином ми майже відразу уклали договори на довгострокові проекти. Я думаю, що наш успіх – у нашій відповідальності. А ще ми не боїмося складних викликів і постійно вчимося.

В області величезна конкуренція: десятки великих і сотні приватних дрібних виробників. Які конкурентні переваги меблів FROP?

Найголовніше – це технологічно правильно підготовлена сировина. До моменту відвантаження готової продукції клієнту над сировиною відбуваються десятки різних операцій: відстій деревини, сушка, фарбування… Чимало меблевиків пропускають деякі операції із сировиною. Це здешевлює продукцію, але погано впливає на її якість. Ми собі такого не дозволяємо. Бо прагнемо, щоби при експлуатації не виникали мікротріщини, не псувався зовнішній вигляд і щоб наші меблі прослужили людям багато років. У виробництві ми використовуємо вітчизняну довговічну деревину – карпатські дуби. При цьому ніколи не обманюємо очікування клієнтів і завжди вкладаємося в терміни виконання.

А хто є вашими клієнтами?

Ми виготовляємо дизайнерські меблі на замовлення. Це означає, що наші проекти відрізняються, оскільки розробляються для конкретних просторів і мають відповідати потребам користувачів. Проектуємо самі. Підбір матеріалів, контроль якості, робота з клієнтами – це все важливі етапи, які впливають на кінцевий результат. Працюємо для приватних і для комерційних об’єктів. Наприклад, наші меблі є в ресторанах «Йозеф Штрудель», «Фабрика», «Делікація», «Вино і м’ясо», «Фетербуш». У готелях «Стара правда», «Фомич» теж наші меблі. Бізнес-центр «Інтелект Хаб» укомплектований меблями нашої торгової марки. А з «Промприладом», приміром, укладено договір про співпрацю до 2020 року. Поза межами нашого регіону ми працюємо з ресторанами в Одесі. Зараз ведемо перемовини з «Епіцентром» про подальшу співпрацю.

За час своєї роботи вам вдалося вийти на міжнародний ринок. З ким ви співпрацюєте і куди експортуєте меблі?

Нещодавно вісім українських меблевих компаній уклали договори про обмеблювання трьох тисяч квартир в Ізраїлі. Наша компанія теж бере участь у перемовинах з байєрами з Ізраїлю. Готуємося постачати туди меблі серійного виробництва: журнальні столики, стелажі для телевізорів та книжкові полички.

Чи плануєте виходити на ринки ЄС, і якщо так, то що ви для цього робите?

Ми готуємося і працюємо над тим, щоб цього року почати експортувати на ринки ЄС. Загалом бренд “made in Ukraine” нічим не поступається іноземним брендам, і ми досить конкурентноспроможні в цьому сегменті. ЄС має певну кількість вимог до товару, який експортується. Наприклад, йдеться про правильну упаковку, а також про сертифікат якості FSI, який має підтверджувати, що наші вироби виготовлені з ліцензійної деревини. Зараз ми працюємо саме над отриманням такого сертифіката, оскільки це дозволить нам спокійно і впевнено рухатися на ринки ЄС.

Нещодавно ви пройшли курс навчання у «Школі управління меблевим бізнесом». Захід відбувся у межах ініціативи EU4Business за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні. Наскільки таке навчання було для вас корисним і як ви плануєте втілювати отримані знання на своєму виробництві?

Саме постійне навчання та вдосконалення і є одним із основних принципів нашої роботи. Я часто відвідував різні тренінги і семінари. Досить часто мав розчарування, тому що витрачені кошти не відповідали отриманим знанням. Тому навчання у «Школі управління меблевим бізнесом» і стало великим відкриттям. Це справді важливий проект, який дійсно дав необхідні знання. Навчання тривало чотири місяці і було поділено на чотири модулі: маркетинг, менеджмент, продажі, фінанси. Усе мало практичний сенс, було корисним і логічним. Сам формат отримання знань – невимушена та доброзичлива атмосфера, всі учасники були залучені в обговорення, всі ділилися власним досвідом. Зібралася досить сильна команда – гарні спікери з міжнародним досвідом. Сталось навіть те, чого я не очікував: ми всі з конкурентів перетворилися на партнерів. Коли я повернувся на роботу, то був заряджений енергією і хотів змінити практично все. Звісно, все змінювати не потрібно було, але переглянути підходи, зрозуміти свої помилки і налаштуватися на інший рівень мало сенс. Найперше, що я зробив, – змінив свій підхід до спілкування з персоналом, зробивши ставку на командну працю та обговорення наших успіхів, помилок, методів. Потім ми разом переглянули ефективність використання ресурсів, уважніше підійшли до наших, часто необдуманих, витрат. Сучасне, екологічне, ефективне виробництво нашої компанії – це все завдяки отриманим знанням.

Скільки коштувало таке навчання для вас чи вашої компанії?

Більшу частину витрат покривав ЄБРР. Ми оплачували символічну суму – 200 євро.

А як ви дізналися про програму та чи виправдала вона ваші очікування?

Відвідати навчальний курс мені порекомендував голова Асоціації меблевиків України Володимир Патіс. Програма більш ніж виправдала мої очікування. Було дуже професійно та ефективно. Після «Школи управління меблевим бізнесом» я перестав відвідувати будь-які інші навчальні програми.

Ви сказали, що після навчання змінили підходи до персоналу та управління компанією. А як такі зміни позначилися на фінансових показниках компанії FROP?

У нас відбулася повна перебудова компанії, було запроваджене ощадливе виробництво, ми почали правильно використовувати ресурси. Найважливіше – наша ефективність зросла удвічі. Раніше працівники виконували свою роботу механічно – з ранку до ночі. Для прикладу: шліфують дерево і навіть не знають, для чого. Зараз команда залучена у ВСІ процеси й обговорення: ми аналізуємо виконанання, успіхи, невдачі, недоліки, разом розробляємо стратегію і ставимо цілі. Ми почали ламати мислення – от це було найважчим. Але розвиваємося ми швидше, і наші працівники заробляють більше. І такий стан справ нас усіх влаштовує.

Мар'яна Цимбалюк26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.