Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.


14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
Івано-Франківськ посів 11 місце у рейтингу комфортності міст

Івано-Франківськ посів 11 місце у рейтингу комфортності міст

Чи можна вважати, що комфортно живуть там, де найбільше грошей? Як засвідчує дослідження БЦ, це не завжди так. БізнесЦензор порівняв бюджети найбільших міст України.

Вважається, що гарно живуть ті міста, у яких багато грошей. При всіх інших однакових умовах так і буде. Саме тому Уряд ще з 2015 року заявив про децентралізацію. Вона має привести до того, що багато податків будуть залишатися в регіонах.

Нагадаємо, що за Конституцією Україна – унітарна держава. У фінансах це означає, що більшість податків, які сплачують підприємства в регіонах, йдуть до державного бюджету.

Наприклад, це стосується найбільш наповнюючих статей доходів бюджету – податку на додану вартість (ПДВ), акцизного податку з тютюну, алкоголю та бензину, податку на прибуток підприємств та ренти на використання надр.

Потім в столиці Уряд та Верховна рада розподіляють видатки. І часто так буває, що регіон, який заробляє багато грошей, живе у бідності. В той же час, найбагатшим містом України завжди була і залишається столиця.

Чи можна вважати, що комфортно живуть там, де найбільше грошей? Як засвідчує дослідження БЦ, це не завжди так. Розмір бюджету українського міста не завжди корелюється з комфортним проживанням в ньому.

БізнесЦензор порівняв бюджети найбільших міст України з місцем в рейтингу комфортності міст. Для порівняння було взято рейтинг журналу Фокус за 2018 рік.

Для матеріалу ми відібрали обласні центри та міста, в яких присутні великі об'єкти промисловості, або енергетики. 

Найбагатше місто України - столиця. Минулого року його витрати склали 58 млрд грн. Це як сукупний бюджет Харкова, Дніпра, Одеси, Львова та Запоріжжя разом. На кожного зареєстрованого мешканця Київрада витратила майже 20 тис. грн в рік. Це також найбільший показник по крїні. Але в рейтингу комфортності міст Київ посів лише третє місце. 

Водночас перше місце в рейтингу комфортності обіймає Харків з витратами 15 млрд грн, а друге – Вінниця з витратами 4,7 млрд грн. Тобто, рівень комфортного проживання в місті залежить, в першу чергу, від міської влади. А вже потім - від розміру бюджету.

В той же час розміри бюджетів Дніпра, Одеси та Львова також не корелюються з місцем в рейтингу. Теж саме можна сказати і про Запоріжжя - велике індустріальне місто, яким керує Володимир Буряк, колишній головний інженер "Запоріжсталі" Ріната Ахметова.

Водночас, Чернігів з річними витратами в 3,7 млрд грн – на 7 місці, Луцьк (2,7 млрд грн) – 8-ме, Житомир і Хмельницький (по 3,2 млрд грн) – 9 та 10 місця відповідно.

Така різниця підтверджує гіпотезу про те, що рівень життя залежать не стільки від розміру доходу міста, а від бажання місцевої влади зробити це життя комфортнішим. Для того, щоб тримати місто в чистоті, пдітримувати належний рівень тротуарів та скверів, не потрібні надвеликі гроші.

Яскравий приклад - Київ. Не дивлячись на бюджет в півсотні мільярдів гривень, столиця має серйозні проблеми з дорогами, громадським транспортом, якістю трубопровідної води, утилізацією побутових відходів та новими навчальними закладами.

Так, кожної весни дороги міста, не дивлячись на щорічний ремонт, вкриваються ямами. Потім їх ремонтують протягом весни, літа та осені, але вже наступного року ситуація повторюється.

Громадський транспорт. Система електронного квитка в Києві досі не працює в повноцінному режимі, а на ключових маршрутах поставлено приватних перевізників, які експлуатують аварійні маршрутні автобуси. Вони дублюють комунальні тролейбуси та автобуси, відбираючи у них виручку.

Переробка сміття. В рік Київ генерує 1,2 млн тонн твердих побутових відходів. Це сміття не сортується і не переробляються, а просто захороняється на полігонах. Лише 250 тис тонн відходів спалюється на сміттєспалювальному заводі "Енергія", який входить в коммунальне підприємство "Київтеплоенерго".

Дефіцит місць в дитячих садках та школах. Наразі Києву не вистачає 57 шкіл і 70 дитячих садків. Для цього місту потрібно знайти 8-22 млрд грн. Така ситуація виникла через безконтрольну забудову новими будинками без врахування навантаження на інфраструктуру міста. Водночас влада міста не змушує девелоперів зводити школи та дитсадки поряд зі своїми ЖК.

А тепер візьмемо сусіда Києва - Житомир. Його бюджет майже у 20 разів менше київського в абсолютних цифра і в два рази менший на одного мешканця.

В Житомирі система електронного квитка працює вже кілька років. Місто нещодавно відремонтувало окружну дорогу. А в кінці 2019 року тут планують добудувати найбільший в Україні завод з переробки несортованих твердих побутових відходів.

У Вінниці давно заборонені приватні маршрутки на ключових напрямках. Їх замінили комунальні тролейбуси та трамваї. Приватному транспорту частково заборонено в'їзд до центру міста.

У Львові для маршруток закритий центр міста. Крім того влада міста нещодавно обмежила використання поліетилену в торгових мережах.

Мономіста з підприємствами-годувальнимками

Окрім обласних центрів ми проаналізували витрати на одного мешканця в промислових містах.

Ці міста не потрапляють до рейтингів комфортності міст і нам важко говорити про рівень життя в них. Але цифри показують, що обсяги витрат на одного мешканця в багатьох містах, де великі підприємства є містоутворюючими, не менші, а подекуди і більші, ніж у обласних центрах.

В Енергодарі, де знаходиться найбільша в Європі АЕС (НАЕК "Енергоатом") та одна з найбільших в Україні ТЕС (ДТЕК Ріната Ахметова), на одного мешканця припадає 19,9 тис. грн витрат. Більше, ніж в Києві, та в будь-якому місті, яке досліджував БЦ.

Розподіл бюджетів на одного мешканця в Лозовій, Вараші, Сєверодонецьку, Кременчуку та Южноукраїнську знаходиться на рівні Львова, Вінниці та Івано-Франківська.

У Краматорську обсяг витрат на мешканця становив 15,2 тис. грн, а в Горішніх плавнях (колишній Комсомольськ) – 14 тис. грн. Це більше, ніж у Дніпрі і Львові. Кривий Ріг має один з найбільших бюджетів, який перевищує бюджети багатьох областних центрів.

Головним містоутворюючим підприємством Горішніх Плавнів є Полтавський ЗГК Костянтина Жеваго. Підприємство з видобутої місцевої залізної руди спікає окатиші і відправляє на експорт.

У Краматорську знаходиться промисловий гігант Новокраматорський машинобудівний завод Георгія Скударя та метзавод Енергомашспецсталь Максима Єфімова.

У Кривому Розі знаходяться найбільші гірничо-збагачувальні комбінати Ріната Ахметова і найбільший метзавод України Лакшмі Міттала.

Ці гіганти генерують мільярди гривень прибутку власникам, одночасно сильно погіршуючи екологію міста. При цьому місцева влада - на стороні олігарха. Багаторічний мер Кривого рогу Юрій Вілкул, який входить в орбіту впливу Ахметова.

Чи є Краматорськ та Кривий Ріг комфортними для житя їх мешканців? В цьому є сумніви.


19.04.2019 11:43
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: