Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.


14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
Ваша продукція має відповідати вимогам безпечності. Інакше з вами в Європі навіть не будуть говорити

Ваша продукція має відповідати вимогам безпечності. Інакше з вами в Європі навіть не будуть говорити

Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.

«Cади Прикарпаття» – виробник соку преміум-сегменту. Виробничі потужності знаходяться у місті Снятин, що на Івано-Франківщині. Компанія розпочала свою діяльність понад 10 років тому, і це був невеликий сімейний бізнес з вирощування яблук. Зараз у підприємства 150 га яблуневих садів, на кожному гектарі 3 тисячі дерев. Щороку компанія збирає майже 2,7 тисячітонн яблук, з яких 30% експортує, а 70% реалізує на внутрішньому ринку та використовує для виготовлення соку.


Яблука вирощують багато хто в Україні. Велика кількість підприємств виготовляють соки. А в чому унікальність саме ваших соків? 

У нас одна, але найважливіша перевага – ми випускаємо натуральні соки. Жодних добавок наші соки не містять, ми не додаємо до них ані води, ані цукру, ані аскорбінової кислоти. Тому наші соки ще й безпечні для дітей. Правда, на цій ідеології багато не заробиш. Відомо, що невигідно продавати натуральні соки без додавання води або цукру, наприклад. Тому інші виробники соків займаються виключно бізнесом, а ми ще й ідеологією. Варто сказати ще про одну нашу перевагу – всі яблуні ростуть на екологічно чистій території. До найближчого хімічного заводу – 300 кілометрів. Здорова нація– така в нас ідеологія, з якою ми і пішли до українських та іноземних споживачів.

Натуральність продукції, яка впливає на здоров’я нації,– це чудово. А наскільки ваша продукція і виробництво відповідають європейським нормам і вимогам?

В Європі з вами навіть не будуть говорити, якщо у вас немає сертифікатів, що підтверджують безпечність виробництва. Вєвропейців дуже високі вимоги. І це правильно. Ми працюємо в харчовій галузі і через це маємо велику відповідальність перед споживачами. Якщо не дотримуватися відповідних норм, то можемо мати погані наслідки для здоров’я покупців. Тому ми й отримали всі необхідні сертифікати: сертифікати ІSО, НАССР,ІССІ. Коли ви збираєтесь щось виробляти в харчовій галузі, то відразу треба все робити правильно. Хоча б для того, щоб потім спати спокійно.

Яким вимогам потрібно відповідати, щоб отримати перелічені вами сертифікати? Наскільки важко їх отримати? Скільки коштів ви витратили, щоб переобладнати все виробництво згідно з європейськими нормами?

Імпортери яблук вимагають наявність сертифіката GlobalG.A.P. – це означає, що підприємець застосовує правильні засоби захисту рослин, добрива, дотримується всіх правил збирання врожаю та вимог до якості води, яка використовується під час виробництва.

Отримати сертифікат взагалі не є проблемою. То все робиться швидко. Але на це потрібні бажання і ресурси. Мене от запитують: «Ой, як це тобі вдалося отримати сертифікати?» Я відповідаю: «Переобладнати приміщення обійшлося у 800 тисяч гривень, усі сертифікати нам обходяться у 5 тисяч доларів щорічно».

Що саме ви робили, щоб змінити своє підприємство відповідно до міжнародних вимог?

Ми виграли конкурс в одній з програм підтримки бізнесу. І до нас на виробництво приїздили консультанти з Німеччини та Голландії, які мали досвід вирощування яблук ізапуску виробництва соків. Вони нам розповіли про всі тонкощі виробництва, про особливості збору фруктів та хімічного захисту, про деякі моменти у логістиці. Наприклад, консультанти з Німеччини порекомендували нам замінити скляні вікна, бо є ймовірність попадання скла у продукцію. Європейці до таких питань дуже уважні. Правила безпеки – прості речі, але ми ще не навчилися акцентувати на цьому увагу. Ми переобладнали приміщення згідно з їхніми порадами: встановили вентиляційні системи, душові кабінки, підготовчі та гігієнічні зони, облаштували їдальні. Але переобладнати приміщення було легко, найважчим виявилосязмінитипсихологію працівників. Було дуже важко! Ми їх вчили, як малих дітей, і говорили: «Ви працюєте в харчовій сфері, необхідно сувородотримуватися всіх санітарних норм і вимог». Тут, на виробництві, потрібно дезінфікувати руки, одягати халати, рукавички. Жінкам потрібно працювати без макіяжу, манікюру, ювелірних прикрас– вони можуть потрапити у продукти харчування.

Яка географія експорту яблук і соків «Сади Прикарпаття»? З якими труднощами стикаєтеся зараз на європейських ринках і як ви їх вирішуєте?

Іноземці завжди узахваті від нашої продукції. Але Європа вимагає якість, сертифікати безпечності виробництва і низьку ціну. Яблука «Сади Прикарпаття» – екологічні і натуральні. Також ми маємо всі необхідні сертифікати якості і дотримуємося всіх вимог. У нас все ок! Обсяги експорту яблук збільшуються з кожним роком. Зараз статистика така: 30% – експорт, 70%– внутрішній ринок. Експортувати яблука ми почали з 2016 року в Норвегію та Швецію. Цього року відвантажили 300 тонн яблук у Дубаї та Велику Британію. Сік ми не експортуємо через високу вартість логістики і скляної тари, в якій доставляємо соки. Це дуже велика проблема, бо транспортні витрати включаються у собівартість продукту, і тому ціна не завжди влаштовує покупців.

Де в Україні можна купити соки таяблука торгової марки «Сади Прикарпаття»?

Ми випускаємо продукт преміум-сегменту, який користується попитом лишеу містах-мільйонниках. Тому очікувано, що більшу частину соків і яблук ми реалізовуємо в супермаркетах Києва. 

Ви співпрацюєте з імпортерами п’ятьох країн, брали участь у торгових місіях до США та Канади, відвідували виробництва в Німеччині та Голландії. Чи впливає різний менталітет на процес ведення бізнесу?

Мені легше працювати з іноземцями. Я ніколи не лукавлю у перемовинах і беру іноземців харизмою(сміється). Був нещодавно випадок: наші клієнти перерахували кошти за яблука на два місяці наперед, не до кінця усвідомлюючи, коли ми їм ті яблука відвантажимо. Я був дуже здивований. Бо такі випадки з передоплатою в українському бізнес-середовищі не трапляються, немає довіри. З норвежцями теж було приємно працювати. А от з українськими компаніями маю сумний досвід. У 2016 році весь товар я віддав під реалізацію одній досить відомій торговельній мережі – рік чекав на свої гроші!

Що порекомендуєте українським підприємцям, які працюють у харчовій галузі і планують виходити зі своєю продукцією на ринки Європи?

Сертифікати, що підтверджують безпечність виробництва, маркування на етикетках – це найважливіша вимога. Варто співпрацювати з профільними асоціаціями, брати участь у торгових місіях і виставках. Але найефективніший метод – це комунікації. Рекомендую підприємцям вірити в себе і у свій продукт, не занепадатидухом і пробувати всі можливі варіанти.

Мар'яна Цимбалюк

 


19.04.2019 11:43
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: