Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Ваша продукція має відповідати вимогам безпечності. Інакше з вами в Європі навіть не будуть говорити

Ваша продукція має відповідати вимогам безпечності. Інакше з вами в Європі навіть не будуть говорити

Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.

«Cади Прикарпаття» – виробник соку преміум-сегменту. Виробничі потужності знаходяться у місті Снятин, що на Івано-Франківщині. Компанія розпочала свою діяльність понад 10 років тому, і це був невеликий сімейний бізнес з вирощування яблук. Зараз у підприємства 150 га яблуневих садів, на кожному гектарі 3 тисячі дерев. Щороку компанія збирає майже 2,7 тисячітонн яблук, з яких 30% експортує, а 70% реалізує на внутрішньому ринку та використовує для виготовлення соку.


Яблука вирощують багато хто в Україні. Велика кількість підприємств виготовляють соки. А в чому унікальність саме ваших соків? 

У нас одна, але найважливіша перевага – ми випускаємо натуральні соки. Жодних добавок наші соки не містять, ми не додаємо до них ані води, ані цукру, ані аскорбінової кислоти. Тому наші соки ще й безпечні для дітей. Правда, на цій ідеології багато не заробиш. Відомо, що невигідно продавати натуральні соки без додавання води або цукру, наприклад. Тому інші виробники соків займаються виключно бізнесом, а ми ще й ідеологією. Варто сказати ще про одну нашу перевагу – всі яблуні ростуть на екологічно чистій території. До найближчого хімічного заводу – 300 кілометрів. Здорова нація– така в нас ідеологія, з якою ми і пішли до українських та іноземних споживачів.

Натуральність продукції, яка впливає на здоров’я нації,– це чудово. А наскільки ваша продукція і виробництво відповідають європейським нормам і вимогам?

В Європі з вами навіть не будуть говорити, якщо у вас немає сертифікатів, що підтверджують безпечність виробництва. Вєвропейців дуже високі вимоги. І це правильно. Ми працюємо в харчовій галузі і через це маємо велику відповідальність перед споживачами. Якщо не дотримуватися відповідних норм, то можемо мати погані наслідки для здоров’я покупців. Тому ми й отримали всі необхідні сертифікати: сертифікати ІSО, НАССР,ІССІ. Коли ви збираєтесь щось виробляти в харчовій галузі, то відразу треба все робити правильно. Хоча б для того, щоб потім спати спокійно.

Яким вимогам потрібно відповідати, щоб отримати перелічені вами сертифікати? Наскільки важко їх отримати? Скільки коштів ви витратили, щоб переобладнати все виробництво згідно з європейськими нормами?

Імпортери яблук вимагають наявність сертифіката GlobalG.A.P. – це означає, що підприємець застосовує правильні засоби захисту рослин, добрива, дотримується всіх правил збирання врожаю та вимог до якості води, яка використовується під час виробництва.

Отримати сертифікат взагалі не є проблемою. То все робиться швидко. Але на це потрібні бажання і ресурси. Мене от запитують: «Ой, як це тобі вдалося отримати сертифікати?» Я відповідаю: «Переобладнати приміщення обійшлося у 800 тисяч гривень, усі сертифікати нам обходяться у 5 тисяч доларів щорічно».

Що саме ви робили, щоб змінити своє підприємство відповідно до міжнародних вимог?

Ми виграли конкурс в одній з програм підтримки бізнесу. І до нас на виробництво приїздили консультанти з Німеччини та Голландії, які мали досвід вирощування яблук ізапуску виробництва соків. Вони нам розповіли про всі тонкощі виробництва, про особливості збору фруктів та хімічного захисту, про деякі моменти у логістиці. Наприклад, консультанти з Німеччини порекомендували нам замінити скляні вікна, бо є ймовірність попадання скла у продукцію. Європейці до таких питань дуже уважні. Правила безпеки – прості речі, але ми ще не навчилися акцентувати на цьому увагу. Ми переобладнали приміщення згідно з їхніми порадами: встановили вентиляційні системи, душові кабінки, підготовчі та гігієнічні зони, облаштували їдальні. Але переобладнати приміщення було легко, найважчим виявилосязмінитипсихологію працівників. Було дуже важко! Ми їх вчили, як малих дітей, і говорили: «Ви працюєте в харчовій сфері, необхідно сувородотримуватися всіх санітарних норм і вимог». Тут, на виробництві, потрібно дезінфікувати руки, одягати халати, рукавички. Жінкам потрібно працювати без макіяжу, манікюру, ювелірних прикрас– вони можуть потрапити у продукти харчування.

Яка географія експорту яблук і соків «Сади Прикарпаття»? З якими труднощами стикаєтеся зараз на європейських ринках і як ви їх вирішуєте?

Іноземці завжди узахваті від нашої продукції. Але Європа вимагає якість, сертифікати безпечності виробництва і низьку ціну. Яблука «Сади Прикарпаття» – екологічні і натуральні. Також ми маємо всі необхідні сертифікати якості і дотримуємося всіх вимог. У нас все ок! Обсяги експорту яблук збільшуються з кожним роком. Зараз статистика така: 30% – експорт, 70%– внутрішній ринок. Експортувати яблука ми почали з 2016 року в Норвегію та Швецію. Цього року відвантажили 300 тонн яблук у Дубаї та Велику Британію. Сік ми не експортуємо через високу вартість логістики і скляної тари, в якій доставляємо соки. Це дуже велика проблема, бо транспортні витрати включаються у собівартість продукту, і тому ціна не завжди влаштовує покупців.

Де в Україні можна купити соки таяблука торгової марки «Сади Прикарпаття»?

Ми випускаємо продукт преміум-сегменту, який користується попитом лишеу містах-мільйонниках. Тому очікувано, що більшу частину соків і яблук ми реалізовуємо в супермаркетах Києва. 

Ви співпрацюєте з імпортерами п’ятьох країн, брали участь у торгових місіях до США та Канади, відвідували виробництва в Німеччині та Голландії. Чи впливає різний менталітет на процес ведення бізнесу?

Мені легше працювати з іноземцями. Я ніколи не лукавлю у перемовинах і беру іноземців харизмою(сміється). Був нещодавно випадок: наші клієнти перерахували кошти за яблука на два місяці наперед, не до кінця усвідомлюючи, коли ми їм ті яблука відвантажимо. Я був дуже здивований. Бо такі випадки з передоплатою в українському бізнес-середовищі не трапляються, немає довіри. З норвежцями теж було приємно працювати. А от з українськими компаніями маю сумний досвід. У 2016 році весь товар я віддав під реалізацію одній досить відомій торговельній мережі – рік чекав на свої гроші!

Що порекомендуєте українським підприємцям, які працюють у харчовій галузі і планують виходити зі своєю продукцією на ринки Європи?

Сертифікати, що підтверджують безпечність виробництва, маркування на етикетках – це найважливіша вимога. Варто співпрацювати з профільними асоціаціями, брати участь у торгових місіях і виставках. Але найефективніший метод – це комунікації. Рекомендую підприємцям вірити в себе і у свій продукт, не занепадатидухом і пробувати всі можливі варіанти.

Мар'яна Цимбалюк

 
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.