Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.05.2019 15:41
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її співзасновниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Як продати бренд на глобальних ринках?

Як продати бренд на глобальних ринках?

6 березня в Івано-Франківську відбувся практичний семінар «Як продати свій бренд на глобальних ринках: маркетинг,  візуальнаайдентика та елементи брендування» в рамках освітніх програм CreativeExportUkraine таExportRevolutionUkraine, які  розроблені Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з ДУ "Офіс із просування експорту" за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Програми фінансуються Міністерством закордонних справ Естонії (Проект з питань розвитку, співробітництва та гуманітарної допомоги).

Спікерами заходувиступилиміжнародні експерти з Естонської Республіки, які є тренерами та менторами освітніх програм з багаторічним досвідом угалузях маркетингу, експорту та брендингу. Подія зібрала понад 25 підприємців, які були надзвичайно зацікавлені в розвитку маркетингової складової свого бізнесу.

Як побудувати ефективну маркетингову комунікацію, ми розпитали спікера семінару – директорку Інституту маркетингу в Естонії Anu-MallNaarits.

Під час семінару спікери неодноразово наголошували, що бренд - це не слоган і логотип, а сприйняття.  Яке сприйняття викликало у вас місто Івано-Франківськ?

Я була дуже здивована, наскільки Івано-Франківськ затишний та гарний. Місто має всі можливості стати успішним туристичним центром, оскільки знаходиться поруч з горами. Для цього варто сфокусуватись на розвитку інфраструктури, туризму та авіасполучення.

Що ви чули про Івано-Франківськ раніше?

Ми тутуперше, тому про місто знаємо небагато. Але коли ми приїхали, то відчули атмосферу типового західноєвропейського міста. Звісно, що місто забудоване, але  історична частина дуже європейська. Це мені подобається.

Зякими брендами на європейських ринках виасоціюєте українські продукти?

Кілька років тому проводилося опитування, результат якого показав, що Україна не асоціюється з жодним яскравим брендом. На мою думку, це непогано.Ви можете почати створюватицейбренд з нуля, і саме через нього Україна буде сприйматись на міжнародному ринку.

Будувати цей бренд можна на давній і чудово збереженій культурі, яка особисто мене надзвичайно вразила. Графічний дизайн і каліграфіядуже цікаві і можутьвикористовуватися у створенніайдентики бренду.

В основному ви працюєте з експортерами. Які ваші топ-5 порад для побудовиефективної маркетингової стратегії?

Основне, що можна порадити підприємцям, - це:

  • виховувати здатність розуміти клієнта;
  • добре знати шлях від вашого потенційного клієнта до лояльного покупця. На кожному етапі і кроці клієнта треба зосереджувати якомога більше уваги, щоб позитивно його здивувати;
  • будувати довготривалі стосунки з клієнтом і працювати на перспективу. Це виглядає так: коли клієнт повертається знову, це свідчить про його лояльність та готовність співпрацювати, що є передвісником ефективного та якісного розвитку компанії;
  • знаходити правильний підхід саме до вашого клієнта, оскільки сьогоднііснує безліч варіантів і можливостей для продажу. Це є надважливим моментом;
  • побудувати насправді сильний бренд швидко не вийде, для цього знадобиться багато років, тож будьте терплячими.

Як ви прокоментуєте професійний рівень українських маркетологів?Які галузі вважаєте проблемними? На що варто звернути увагу для продажу бренду на глобальних ринках?

Професійний рівень українських маркетологів дуже високий. І з кожним роком він продовжує зростати. Це дуже помітно. Тожви маєте дуже великий потенціал.

Порівняно з Естонією, Україна набагато більша і має велику кількість ресурсів (особливо людських). Але разом з тим у вас є потреба у побудові нових комунікаційних мереж для співпраці.

Що маю на увазі під новими мережами? Це, наприклад, коли люди, які працюють в одній галузі і мають однаковий рівень кваліфікації, співпрацюють не тільки між собою (в межах одного регіону), але також і з сусідніми областями, регіонами чи країнами. Це завжди приносить користь і допомагає розвиватись.

Розбудовуватинові мережі спілкування варто не тільки, щоб швидко щось продати, а й для того,щоб ознайомитися з глобальною ситуацією на ринку.До того жпід час такихколаборацій зароджується довіра, яка є дуже важливоюдлярозвитку ділових зв'язківта співпраці.Клієнти бачать, що людина професійна і з нею варто мати справу.

Зараз маркетинг розвивається надзвичайно стрімко, але у будь-якій країні світу треба вміти працювати зі штучним інтелектом, з нейронними мережами та вміти приймати рішення. Це необхідність, яку диктує час.

 Мар’яна ЦИМБАЛЮК

 

 


23.04.2019 08:07
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
17.05.2019 16:55
15.05.2019 21:34
Робота у колективі часом може бути затьмарена конфліктами та сварками, адже усі люди різні і об'єднання за професійною ознакою не гарантує схожість з іншими переконаннями. Для того, щоб у колективі панувала дружня атмосфера, пропонуємо Вам топ-5 цікавих ідей для тімбілдінгу.
13.05.2019 15:54
Один із найбільших кам’яних мостів світу в гірському селі Ворохта. Карпати – це не тільки гори, смачна гуцульська їжа, лижі та санчата. Карпати – це неймовірна захоплююча історія…