Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.05.2019 15:41
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її співзасновниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Якщо Бог хоче покарати бізнесмена,він десять років підряд посилає йому успіх

Якщо Бог хоче покарати бізнесмена,він десять років  підряд посилає йому успіх

Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про  причини та наслідки невдалого зимового   сезону  і чому ця невдача  принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.

1. Пане Тарасе, за неофіційними даними, туристичний зимовий сезон-2019 для Яремчанщини  був найнижчий за останні п'ять років. Однією з причин невдалого сезонуназивають оголошенийу листопаді  воєнний стану державі. Готельєри, побоюючись втратити клієнтів, були змушені знизити ціни, танавіть незважаючи на цевелика кількість  номерів була не заброньована. Розкажіть, будь ласка, чи відповідає ця інформація дійсності? Яка ситуація  спостерігалася в цей період?

Справді, попри шикарну лижну зиму, як на мене, мало який заклад у регіоні може похвалитись 100% завантаженням. І я би не став виділяти якусь одну причину такої ситуації. Факторів є декілька, серед них і воєнний стан, звичайно. Люди не можуть думати про подорожі, коли відчувають небезпеку. Бо подорожі  - це емоції, душевний спокій та нові відкриття. І воєнний стан аж ніяк не сприяє цьому. Крім того, багато людей думали, що він буде пролонгований.  Про це яскраво говорять цифри- запити в "Гуглі" щодо відпочинку - загалом в Україні в грудні 2018 року показники були на 30% менші за аналогічний період минулого року. Для іноземців це взагалі був форс-мажор. Вони скасовували броні, а скільки не відбулося потенційних –можемо тільки здогадуватись. Ще один фактор- це, як не дивно, безвіз. Людям стало значно простіше подорожувати на ближні гірськолижні курорти вті ж Словаччину , Австрію, Польщу. Не варто забувати і про такий факт, що тільки в минулому році  у регіоні свої двері відчинили більше 20 нових закладів.  У гостей великий вибір. На цьому ринку стає все тісніше. Є таке гарне прислів'я: "Якщо Бог хоче покарати бізнесмена, він 10 років підряд посилає йому успіх". Тому такий сезон, можливо, і потрібен був для багатьох із нас, щоб відчути справжню *битву* за гостя, переглянути свій продукт на предмет конкурентноспроможності, задати собі запитання: "Як  я маю перебудуватись, видозмінитись, щоб ринок не викинув мене на берег?"  І таке не може не тішити, бо від цього виграють перш за все гості.

2. На скільки відсотків впала середня ціна за номер? Наведіть, будь ласка, цифри…

Ціни на номери зменшились на 20-40%. Але це допомагало лише частково. Бо якщо немає попиту(а його не було з вище згаданих причин), то ціна немає визначального значення для людей. Тим більше та, яка опускається в останній момент,  адже більшість людей планують свої подорожі значно раніше.

3. Готельєри всієї країни стурбовані новими правилами розрахунку туристичного збору, які вступили в дію з 1січня 2019 року. Чому цей закон викликав стільки дискусій і негативних відгуків? Чи справді новий принцип  місцевого податку загрожує туристичній галузі і яким чином?

Справді, новий закон про розрахунок туристичного збору є, м'яко кажучи, резонансний.  Категорично не погоджуюсь із різними ставками для внутрішнього та зовнішнього гостя, переконаний  - це негативно вплине на туристичний  імідж  нашої держави і буде ще одним бар'єром для збільшення потоку  іноземних туристів до України. Ще один нюанс: при змінах варто було б розглядати кон'юнктуру кожного туристичного регіону зокрема. Так, наприклад, у нашому регіоні 80% гравців на цьому ринку -  це невеликі приватні садиби або готелі до 10 номерів зі середньою вартістю номера -300-400 грн. А платити вони будуть таку ж саму суму туристичного збору, як і заклади, в яких номер коштує 2000-2500грн за добу. Це не зовсім чесно, на мійпогляд. 

4. Який розміртуристичногозбору погоджений  для готелів Яремчанщини?

На Івано-Франківщині, в курортному містіЯремче, змінили ставку туристичногозбору. Вона становитиме 0,1% відрозмірумінімальноїзарплати за добупроживання як для внутрішніхтуристів, так і для іноземців. Ранішетуристичнийзбір у Яремчому становив 1% відвартостівсьогоперіодупроживаннячиночівлі за вирахуваннямподатку на доданувартість.

5. Поясніть, буль ласка, чому туристичнийзбір м. Трускавця за 2018 рікстановить 3.6 млнгривень, а Яремчого - 2.9 млнгрн? У нас менша кількість готелів і туристівчи більший тіньовий ринок, ніж у сусідів-конкурентів?

Треба дивитисьцифри. Трускавець- це курорт,  деномерний фонд більшості готелів налічує 50 номерівівище. Це один фактор. Інший - там немає такого чітковираженогоміжсезоння, як у нас, бо  коли болить, то людиназалишає все іїделікуватись. У будь-яку пору року.

6. Який, на вашу думку, повинен бути альтернативний варіант розрахунку туристичного збору дляелітних великих закладів і малих готелів, а також для вітчизняних туристів та іноземців?

Розкажу про цікавийдосвід. В Австріїєтакий курорт –Капрун. Так ось там єтуристичний центр, якийонлайнбачитьзавантаженнявсіхготелівурегіоні, а отжеі сума туристичногозборунараховується автоматично. Але законом передбачено, щовсіцікошти до копійкивитрачаються на розвитоктуристичноїінфраструктурисамецьогорегіону. Відцьоговиграютьусі. У нас покищо, нажаль, не так.

7. «Укрзалізниця» збільшила вартість бронювання квитків для колективних перевезень і це ще «один цвях» для туристичної галузі чи ні?

Звичайно, таке рішення "Укрзалізниці"не плюс для туристичної галузі. Але не думаю, що це суттєво послабить корпоративний напрямок відпочинку. Він тільки починає набирати  оберти. І за нього готелям варто боротись.

8. Пане Тарасе, давайте поговоримо і про хороші зміни в готельній сфері Яремчанщини. Які позитивні тренди спостерігаються серед готельєрів? Чи появилися нові інвестори( хто,звідки і чому? ) , яка кількість нових готелів,садиб зявилася за останній рік?

Зараз і в наступні  5 років Яремчанщина буде  переживати перезавантаження. Будується багато нових закладів. І основне,  що під словом "нових" я маю на увазі * нових ментально*.

Це готелі від 40 номерів і вище, з повною інфраструктурою, конференс-сервісом та спа, з цікавою архітектурою, продуманим витриманим дизайном та правильною аргономікою номера. Інвестори розуміють, що заходять сюди всерйоз і надовго. Раніше була думка , що готельна справа  - це майже пасивний бізнес. У 2019-му люди розуміють, що це дуже активний бізнес, де тенденції змінюються дуже швидко. Передбачаю, що зовсім маленьким закладамбуде дуже важко в наступні кілька років, адже туристи все більше будуть надавати перевагу закладам, які можуть забезпечити потребу гостя комплексним продуктом.

9. Які пріоритетні напрямки ставите собіяк голова Асоціації готельєрів Яремчанщини? Над якими завданнями і проектами зараз працюєорганізація?

Дужетішить той факт, що кілька років назад готельєри об'єдналися і створили Асоціацію готельєрів та власників садиб Яремчанщини. Це значить , що ми готові бачити більше, аніж тільки територію свого закладу. Нам є чим поділитись один з одним,  над чим працювати і що вдосконалювати. Щороку проводимо велику конференцію готельєрів, кожне засідання проводимо в різних закладах членів асоціації, представляємо Яремчанщину на виставках(чого вже не відбувалось більше 10 років поспіль). Розуміємо, що тільки спільно можемо зробити Яремчанщину цікавою дестинацією для наших гостей.

Мар’яна ЦИМБАЛЮК


23.04.2019 08:07
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
17.05.2019 16:55
15.05.2019 21:34
Робота у колективі часом може бути затьмарена конфліктами та сварками, адже усі люди різні і об'єднання за професійною ознакою не гарантує схожість з іншими переконаннями. Для того, щоб у колективі панувала дружня атмосфера, пропонуємо Вам топ-5 цікавих ідей для тімбілдінгу.
13.05.2019 15:54
Один із найбільших кам’яних мостів світу в гірському селі Ворохта. Карпати – це не тільки гори, смачна гуцульська їжа, лижі та санчата. Карпати – це неймовірна захоплююча історія…