Читайте нас в соціальних мережах

MEGA06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.


14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.05.2019 15:41
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її співзасновниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Віадук - залізничний міст XІX ст.

Віадук - залізничний міст XІX ст.

Один із найбільших кам’яних мостів світу в гірському селі Ворохта.

Карпати – це не тільки гори, смачна гуцульська їжа, лижі та санчата. Карпати – це неймовірна захоплююча історія…Туристи давно знають, що у мальовничому селі Ворохта знаходиться один із найбільших кам’яних мостів світу та найбільший міст-віадук Європи. Мало хто знає, що Австрійський віадук у Ворохті з’явився завдяки  грандіозному задуму уряду Австро-Угорської імперії, який планував поєднати Адріатичне та  Чорне моря залізничним полотном. Міст  завдячує своєю появою італійським полоненим солдатам, яким не зі своєї волі у1894році довелося змінити гострі мечі на кам’яні молоти та рала.

Цю неймовірну за своїми масштабами конструкцію звели всього за рік. Старий австрійський міст (народна назва Ворохтянського віадука) мав стати частиною Транскарпатської залізничної магістралі, маршрут якої мав сполучати Відень і Будапешт зі Східними Карпатами. Рішення про будівництво прийняли у 1870 році, а до зведення приступили тільки в 1894-му. На жаль, події Першої світової війни перешкодили австро-угорцям здійснити свій будівельний магістральний план. Але вже побудований грандіозний кам’яний міст привертав до міста особливу увагу польських туристів, що згодом зробило Ворохту популярним польським гірськолижним курортом.

За своїм типом Старий австрійський місту Ворохті належить до старовинного типу мостів – до віадуків. Віадук – це арочний міст, побудований з каменю, по якому проходить залізнична або автомобільна дорога.Велика кількість арок і грандіозність самої споруди надають Ворохті особливо урочистий вигляд. Міст з’єднує два береги річки Прут у тому місці, де Прут має дуже широке русло, якраз на вигині залізниці. Цей природний ландшафт змусив будівельників зробити міст дуже довгим, його довжина становить 130 метрів. Міст складається з декількох арок різної ширини, найбільша арка має ширину 65 метрів.

До 2000 року по ньому проходила частина залізничної колії «Івано-Франківськ – Яремча – Ворохта – Рахів». У 2000 році недалеко від цього моста був зведений новий міст, на який була перенесена залізниця. Старовинний австрійський міст сьогодні виконує роль основної архітектурної пам’ятки Ворохти.Тож тепер австрійський шедевр мостобудування – суто пішохідна архітектурна пам'ятка, яка є ідеальним улюбленим місцем для фотосесій. У серпні 2017 року івано-франківські художники Юрій і Марта Пітчуки розписали опори Австрійського мосту муралами із зображеннями гуцулів, тварин та мальовничих картин природи.

Уляна Гаврилюк


23.04.2019 08:07
Володимир Слободян, власник компанії «Персей Агро» про те, як завдяки залученню кредитних коштів вдалося розбудувати ферму європейського рівня.
12.04.2019 18:23
Співвласник компанії «Сади Прикарпаття» Назар Романів про те, як перебудувати виробництвовідповідно до європейських вимог та вийти на ринок ЄС, щоб вести бізнес на міжнародній арені.
05.04.2019 18:55
Журнал МЕGA спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні підготував спецпроект про можливості розвитку малого та середнього підприємництва. Пропонуємо вам історії місцевих компаній, які розповіли про свій досвід виходу на міжнародні ринки, отримання фінансових ресурсів та розвиток навичок ведення бізнесу Наш перший герой проекту «БУДУЄМО БІЗНЕС РАЗОМ» співвласник меблевої  компанії FROP Василь Феценець. В інтерв’ю розповідається як навчання в «Школі управління меблевого бізнесу» допомогло компанії FROP стати командою, покращити свої показники та підкорити серця вітчизняних та іноземних покупців.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
17.05.2019 16:55
15.05.2019 21:34
Робота у колективі часом може бути затьмарена конфліктами та сварками, адже усі люди різні і об'єднання за професійною ознакою не гарантує схожість з іншими переконаннями. Для того, щоб у колективі панувала дружня атмосфера, пропонуємо Вам топ-5 цікавих ідей для тімбілдінгу.
13.05.2019 15:54
Один із найбільших кам’яних мостів світу в гірському селі Ворохта. Карпати – це не тільки гори, смачна гуцульська їжа, лижі та санчата. Карпати – це неймовірна захоплююча історія…