Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Нові правила валютного регулювання. Що каже бізнес?

Нові правила валютного регулювання. Що каже бізнес?

7 лютого вводиться в дію Закон України про «Про валюту і валютні операції», що має на меті подальшу лібералізацію валютних відносин. Бізнес-спільнота позитивно оцінює зміни і очікує коли нові правила запрацюють в повній мірі. 

“Українські бізнесмени та іноземні інвестори зацікавлені в змінах в українському валютному законодавстві, зокрема в репатріації дивідендів і капіталу. Нове валютне законодавство не вносить суттєвих змін в цьому напрямку. Наприклад, НБУ продовжив застосування ліміту у розмірі 7 мільйонів євро на репатріацію дивідендів на місяць та ліміт 5 мільйонів євро на репатріацію іноземних інвестицій на місяць. Перелік документів, які необхідно надати банку для здійснення відповідних платежів, залишився більш-менш однаковим. Проте для українських компаній, а також для фізичних осіб, що зацікавлені в транскордонних інвестиціях є чудова новина - з 7 лютого всі індивідуальні ліцензії, запроваджені Указом Кабінету Мінстрів України  про валютне регулювання та валютний контроль у 1993 році, будуть скасовані. Натомість, режим індивідуального ліцензування буде замінений системою електронних лімітів, що передбачає щорічні ліміти, в межах яких компанії та фізичні особи зможуть здійснювати інвестиції та інші платежі, які раніше підпадали під режим ліцензування”, - зазначила Ганна Калініченко, старший юрист практики банківського та фінансового права «Arzinger».

“Нове валютне законодавство зробить експортно-імпортну діяльність в Україні більш ринковою. Не тільки тому, що строк оплати за ЗЕД контрактами зросте до 365 днів (удвічі більше ніж зараз), а деякі архаїчні санкції більше не застосовуватимуться. Головним чином, тому, що новий закон визнає - час розрахунків чи постачання товарів не має бути обмеженим - винятки лише за певних обставин. І хоча суттєва пеня за порушення строків все ще існує, тенденція, безумовно, полягає в дерегуляції. Також, як на мене, цінною є зміна підходу НБУ щодо бізнесу з контрольного до більш наглядового”, - коментує Олег Кириєвський, голова Митного комітету Західноукраїнського офісу ЕВА, партнер “Advice Group”.

Банки напевно найбільше чекають змін, проте для них залишається досить багато не визначених на даному етапі аспектів, які можна буде перевірити лише на практиці роботи за новими правилами.

“Головним для банку залишиться підхід KYC (know your client) “знай свого клієнта”. Новий закон передбачає перехід від контролю за клієнтськими операціями до ризик-орієнтованого нагляду. Банки не будуть вимагати документів більше, ніж це необхідно для з’ясування суті та мети операції. Суттєве полегшення однозначно буде для малого та середнього бізнесу, оскільки не підлягають контролю експортно-імпортні операції до 150 тис. грн. в еківаленті. Запитувати документи на перших транзакціях банки будуть, щоб розуміти суть операції, а потім режим проведення операцій спроститься. Також банки очікують запитів від великого бізнесу, бо в них з’являється можливість укладати валютні форварди для хеджування боргових зобов’язань. Крім того, в компаній буде можливість сплачувати бонуси, компенсації, відкривати рахунки та перераховувати кошти за кордон, бо це все було раніше предметом ліцензування. З нововведень - це кредитні ставки, які банкам потрібно буде самим визначати, на разі узгоджується з НБУ механізм розрахунку”,- коментує Марина Королькевич, учасник групи експертів представників банківського сектору з якими НБУ проводив обговорення законопроекту, директор департаменту валютного контролю АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК».

Більшість дуже очікувала відміну обов’язкового продажу валюти, проте в новому законі ця норма збережена як захід захисту і, як НБУ неодноразово коментував, до моменту досягнення Україною певних макроекономічних показників цієї норми відмінено не буде.

Вплив нововведень у валютному законодавстві обговорювали учасники та партнери Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації в рамках заходу “Експертні Дискусії: Зміни у валютному законодавстві. Огляд 360°”, що відбувся 5 лютого 2019 року.
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.