MEGA

15.01.2020 17:21
Галузь косметології розвивається семимильними кроками. Кожного року на ринку з’являються нові методи і препарати для збереження краси та молодості.


24.12.2019 16:32
Кожен власник готелю, який бажає, щоб його готель працював ефективно, а також бажає оптимізувати свій час та час своїх підлеглих, замислюється над використанням програмного забезпечення для готелю.
18.12.2019 19:37
Бути керівником – завдання не з легких. На багатьох обов’язки лідера справляють оманливе враження легкості та влади, але насправді все значно складніше. Слід пам’ятати, що кожен лідер, керівник пройшов тернистий шлях самовдосконалення, перш ніж досягти успіху. Ми поспілкувались з Ольгою Кукло- кандидатом психологічних наук, практикуючим психологом, співавтором та ведучою психологічної групи «Тепле коло»- та дізнались багато психологічних аспектів, які дозволяють краще зрозуміти шлях до лідерства і всі труднощі, які виникають по дорозі до успіху.
22.01.2020 13:39
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким.
22.01.2020 13:20
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким. У цьому випуску Леонід Михайлович розповів, як працював слідчим, про свій бізнес, який приносив у день 28 000 $, про ідеї створення ідея юридичної-консультаційного центру «Правекс» і як продав банк БЗА 750 млн. $ Перед кризою.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
Як ЄС допомагає Україні у подоланні наслідків конфлікту на сході через Надзвичайну кредитну програму для відновлення України

Як ЄС допомагає Україні у подоланні наслідків конфлікту на сході через Надзвичайну кредитну програму для відновлення України

Допомога ЄС Україні

Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Загалом, починаючи з 2014 року, ЄС та його фінансові установи мобілізували понад 12 млрд євро позик та 1 млрд євро грантів, щоб допомогти Україні стабілізувати економіку, реалізувати комплексні реформи й підвищити рівень життя українців. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.

Підтримка ЄС в Україні ґрунтується на трьох напрямах: сильніша економіка через економічний розвиток, кращі ринкові можливості й покращення транспортного та енергетичного секторів; сильніше врядування через зміцнення інституцій; сильніше суспільство шляхом підвищення мобільності та контактів між людьми. Більше того, ЄС допомагає Україні у питаннях, що виникають внаслідок конфлікту на сході України.

Як ЄС підтримує відновлення сходу України

У 2014−2018 роках Європейський Союз і його держави-члени виділили понад 677 млн євро гуманітарної допомоги й на відновлення інфраструктури. ЄС враховує потреби людей у районах, які безпосередньо постраждали від конфлікту, внутрішньо переміщених осіб, що залишили зону конфлікту, та тих, що туди повернулися. Гуманітарні проекти за фінансування ЄС включають забезпечення продовольством і водою, надання й ремонт житла, захисні заходи, медичну допомогу, освітні заходи щодо дій у надзвичайних ситуаціях, діяльність з розмінування та забезпечення необхідними предметами побуту.

Європейський Союз як один з найбільших гуманітарних донорів на тлі кризи на сході України надав понад 116 млн євро у вигляді надзвичайної гуманітарної допомоги. Ця цифра включає 24 млн євро, наданих у 2018 році. Близько половини цієї суми призначається особам, що проживають на непідконтрольних уряду територіях. Допомога спрямована на тих, хто найбільше її потребує, включаючи самотніх жінок із дітьми, літніх людей, дітей та людей з обмеженими можливостями.

Разом з грантами та гуманітарною допомогою ЄС підтримує Україну, надаючи кредитні лінії через свої фінансові установи, зокрема Європейський інвестиційний банк, на вигідних умовах, які в іншому випадку були б недоступні для України. Ці кредити використовуються для відновлення та поліпшення критичної соціальної, комунальної та транспортної інфраструктури в районах, що постраждали від конфлікту.

 

Роль ЄІБ у підтримці ЄС України

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є кредитним підрозділом Європейського Союзу. Це довгострокова кредитна інституція ЄС і єдиний банк, що належить і представляє інтереси держав-членів Європейського Союзу. Штаб-квартира знаходиться в Люксембурзі, банк також має мережу регіональних офісів у Європі та за її межами.

Навесні 2014 року Європейський Союз оголосив про надання комплексного пакету допомоги на суму 11 млрд євро для підтримки України, де серед іншого передбачені інвестиції банку ЄС на суму 3 млрд євро на період 2014−2016 рр., фактично вдвічі збільшуючи обсяг інвестування України з боку ЄІБ. Банк повністю виконав свою обіцянку. Протягом трьох років Група ЄІБ підписала з Україною угоди про здійснення 15 трансакцій на загальну суму понад 3 млрд євро та надала суттєву консультаційну допомогу.

Станом на квітень 2019 року кредитний портфель ЄІБ в Україні становив 5,8 млрд євро з початку кредитування ЄІБ в країні у 2007 році. Дивіться проекти, які фінансує ЄІБ в Україні, за посиланням.

Що таке Надзвичайна кредитна програма для відновлення України

Конфлікт на сході залишається в авангарді роботи ЄС в Україні. Протягом п’яти років внаслідок збройного конфлікту на сході України постраждали 5,2 млн людей, 3,5 млн потребують гуманітарної допомоги, 3 млн людей були змушені залишити свої домівки.

Українські об’єкти інфраструктури, включаючи системи постачання води та електрики, освітні й медичні установи, які вже були пошкоджені внаслідок недофінансування, недбалості й недостатнього догляду протягом десятиліть, продовжують руйнуватися через конфлікт, що триває у Донецькій та Луганській областях.

На звернення українського уряду Європейський інвестиційний банк надає фінансування для першої Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) − багатосекторної кредитної лінії у розмірі 200 млн євро, з метою інвестування у відновлення ключових об’єктів інфраструктури в постраждалих областях та задоволення базових потреб, а також забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають. Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписали в Києві 22 грудня 2014 року.

На відміну від інших програм, в яких ЄІБ зазвичай здійснює масштабні та довгострокові інфраструктурні проекти, НКПВУ розроблена для локальних і невеликих, проте надзвичайно важливих завдань, які після свого завершення допоможуть поліпшити життя тисяч місцевих жителів.

Серед основних напрямів діяльності: відновлення інфраструктури й покращення умов надання комунальних послуг, а також ремонт пошкоджених адміністративних будівель та соціальної інфраструктури − навчальних і медичних закладів, поштових відділень тощо.

У межах програми ЄІБ надає Україні кредит у розмірі 200 млн євро. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідає за виконання проекту. Бенефіціарами є центральні органи державної влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства.

Основні етапи реалізації проектів:

  • Міністерство регіонального розвитку оголошує відбір субпроектів, що відповідають критеріям програми для всіх обраних областей.
  • Міністерство розглядає ці матеріали разом з ЄІБ, надаючи технічну допомогу програмі. Потім ці субпроекти подаються до ЄІБ на затвердження та фінансування за програмою згідно із заявками.
  • Після схвалення проектів можуть розпочатися національні торги через ProZorro, якщо вони допорогові. Перевищення порогу потребує проведення міжнародних тендерів.
  • Після укладення тендерних угод платежі здійснюються безпосередньо визначеним підрядникам через «Укрексімбанк» за умови дотримання контракту та виконання зовнішнього технічного нагляду за якістю робіт на об’єкті за допомогою сертифікованих незалежних інженерів і моніторингу з боку ПРООН.

Програма поширюється на підконтрольні уряду України території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області та міські ради в інших областях країни, допомагаючи їм впоратися з напливом внутрішньо переміщених осіб, а саме в Київській (крім м. Києва), Одеській, Полтавській областях, де проживають понад 20 тисяч ВПО, та Херсонській, що приймає значну кількість ВПО з АРК Крим.

Для субпроектів Донецької та Луганської областей виплати кредиту ЄІБ повністю здійснюються з державного бюджету. У той час як субпроекти в інших областях включають також внесок з місцевого бюджету у розмірі не менше 20% від загальної вартості робіт.

 

Роль ПРООН у Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) – це агентство Організації Об’єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку. В Україні працює з 1993 року.

ПРООН допомагає забезпечити прозорість та підзвітність реалізації кредиту ЄІБ на суму 200 млн євро в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. ПРООН надає підтримку на всіх етапах проектного циклу, включаючи планування, передпроектну пропозицію та проектування, закупівлі, впровадження,  моніторинг тощо.

Поточні ключові результати НКПВУ

Станом на травень 2019 року з більш ніж 2000 заявок відібрано 293 невеликі субпроекти на загальну суму 3,25 млрд грн. Перша партія з 89 субпроектів забезпечує близько 240 тис. осіб у п’яти областях кращими умовами життя.

Область

Кількість проектів

Оцінена сума, млн грн

1

Донецька

148

2013,11

2

Луганська

61

207,37

3

Дніпропетровська

16

397,7

4

Харківська

53

444,58

5

Запорізька

15

184,91

 

Усього

293

3247,68

Джерело

Сьогодні ЄІБ спільно з Міністерством регіонального розвитку перевіряє чергову партію поданих 324 субпроектів.

Більша частина витрат спрямовується на медичні та освітні заклади. Розподіл виділених на сьогодні коштів становить 40% на охорону здоров’я (лікарні й медичні установи), 40% на заклади освіти (школи й дитячі садки) та 20% на житлові та громадські будівлі.

Корисні посилання:26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
15.01.2020 18:22
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.