Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Шлях взуттєвої компанії «PROGRESS SERVICE»: Як збільшити фінансові результати завдяки новим знанням?

Шлях взуттєвої компанії «PROGRESS SERVICE»: Як збільшити фінансові результати завдяки новим знанням?

Павле, яке саме взуття виготовляє ваша компанія і хто є вашими клієнтами?

Наша продукція – це повсякденне взуття для звичайного споживача. Товар розрахований на масову аудиторію, його вартість коливається від 26 до 260 гривень.  Асортимент широкий: кімнатні та пляжні капці, гумовці, чоботи, калоші, сноубутси, зимове взуття та інше. Всі витратні матеріали вітчизняного виробництва, до того ж екологічно безпечні.

У чому полягає конкурентна перевага взуття PROGRESS SERVICE?

Наша перевага – це доступність та якість. Придбати взуття можна на будь-якому речовому ринку у всіх містах України

Розкажіть, будь ласка, історію заснування вашої компанії?

Її заснував мій батько в 1991 році. Я на початку займався пошиттям, а вже пізніше почав втілювати повний цикл: від ідеї до виробництва готового взуття. З 2005 року ми виготовляємо власні моделі.

У Львові колись функціонувало 150 швейних взуттєвих підприємств, але з кожним роком ця кількість стрімко зменшується і зараз їх лишилося з десяток. 

Тому ви вирішили не обмежуватися лише внутрішнім ринком?

Так, тепер ми підкорюємо й зовнішні ринки. Вже три роки експортуємо взуття до Польщі та Молдови. Структура така: 70% йде на внутрішній ринок, а 30% товару експортуємо. Європейський ринок для нас новий. Він відрізняється вищою купівельною спроможністю. Щоправда, в ЄС інші вимоги до продукції, ніж в Україні.

Про які саме вимоги йдеться? Що довелося змінити на підприємстві, щоб адаптуватися до європейських стандартів?

Найперше – ми почали змінювати психологію людей: потрібно робити якісний продукт, не допускаючи найменших недоліків. Треба було також змінити модельний ряд, дизайн тощо.

В Україні популярне взуття з хутром, а на експорт ми шиємо без хутра – на поролоні або флісі. Це пов’язано з кліматичними умовами. В європейських країнах клімат тепліший і зими лагідніші, аніж в Україні. Тому ми сконцентровані на сусідніх країнах, де клімат і вподобання подібні до наших.

Європейці використовують  ЕВА -підошву (високоякісний спінений каучук) або поліуретанову, яка характеризується своєю надзвичайною легкістю, доброю амортизацією та екологічністю.

Для експорту взуття вам потрібно було отримати сертифікати якості. Чи виникали у вас із цим труднощі?

У нас є всі потрібні сертифікати.  Але продукція ЕВА не підлягає сертифікації, бо не містить шкідливих речовин і відповідає екологічним нормам. Сертифікати не є проблемою, їх можна отримати дуже швидко. Я гадаю, проблема полягає в іншому: щоб виходити на міжнародні ринки, нам варто навчитися швидко реагувати на зміни. Ми зосереджені на своєму ринку, але  приділяємо недостатньо уваги зовнішній торгівлі – мало виїжджаємо за досвідом за кордон, мало вчимося. Ми з дружиною Христиною, з якою працюємо разом, їздимо на різні підприємства, що не пов’язані зі швейним бізнесом. Бо суть у всіх однакова – клієнтоорієнтованість у роботі зі споживачами продукції, із замовниками, працівниками, відповідність сучасним вимогам у питаннях фінансів, збуту тощо.

Що є запорукою успішного ведення бізнесу на європейському ринку?

Потрібно змінити підхід до виробництва, спростити його і зробити максимально ефективним. У нас не вміють налагодити виробництво і через це несуть чимало втрат, при цьому хочуть мати високі прибутки. Я веду до того, що треба обмірковувати все так, щоб не було великих втрат.  Ми постійно вчимося та обмінюємося досвідом, щоб навчитися ефективно працювати й отримувати хороші прибутки. Ми дивимось, як працює світ, і розуміємо, куди нам треба рухатися. Навчання працівників – це складова стратегії розвитку компанії.

Нещодавно ви відвідали навчальний курс «Дизайн-мислення для створення нових продуктів» і курс про ощадливе виробництво. Навчання проходило за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в межах програми EU4Business. Хто вам порекомендував взяти участь саме в цих навчальних проектах і в чому була їхня ексклюзивність?

Наша компанія за рекомендацією знайомих взяла участь   у навчальній програмі "Дизайн-мислення для створення нових продуктів"Центру інформаційної підтримки бізнесу м. Рівне створеного на базі компанії Smart People

Окрім дизайн-мислення дуже цінним було навчання з ощадливого виробництва, яке організовував Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Рівне. Це дуже цікавий курс про нову концепцію менеджменту – систему ощадливого виробництва, що мінімізує втрати. Цю систему називають Lean, або «Шлях Тойоти».   Навчання працівників зараз принесе хороші дивіденди у майбутньому. Саме для цього і потрібно вчитися.

У чому полягає унікальність системи, про яку вам розповідали?

Ощадливе виробництво, або Lean має багато інструментів і передбачає інше ставлення до ведення бізнесу – і власника, і директора, і всіх працівників. У системі Lean є вісім видів втрат: зайві рухи, транспортування, перевиробництво, дефекти, недоліки і таке інше. Всі люди розуміють, що їм не платять за зайве ходіння, переробку неякісного продукту чи ще за щось, що не має прямого стосунку до виробництва товару. Оплата праці відбувається за конкретну дію та ефективну роботу. Також ми навчилися економити робочий час. Одну пару взуття ми виготовляємо зараз за 30 секунд!  У нас у кожному цеху є спеціальна скринька, де працівники можуть лишати свої зауваження, ідеї та побажання. Всі залучені у процес: від написання ідеї до вирішення проблеми. Ми самі дивуємося і гадаємо, чому раніше не запровадили цей підхід до виробництва. А все тому, що ми не вчилися! Шкода було часу на навчання, не говорячи вже про кошти. Багато працівників і директорів думають: «Навіщо платити за навчання, якщо ми вже працюємо багато років і все знаємо?» Виявляється, потрібно багато вчитися. Навчання – це безперервний процес, і не важливо директор ти чи фахівець виробничого цеху.

Що ви почали запроваджувати на підприємстві після закінчення навчання?

Ми одразу поїхали до клієнта і почали… його слухати. Записали всі його побажання й зауваження. Проаналізувавши все, поставили задачу команді. Це дуже просто, і не варто щось вигадувати, лише потрібно уважно послухати клієнта

Якою була вартість навчання?

За курс "Виробництво без втрат" у 2018 році - 13 600 грн за особу. Це було два модулі тривалістю три дні кожен

Чи виправдала програма очікування? Чи не шкодуєте ви витрачених коштів?

За півмісяця виправдала. Звісно, не шкодуємо.

Як змінилися фінансові показники після завершення навчання та запровадження змін?

Продуктивність зросла утричі, разом із тим зріс і дохід працівників – вони можуть менше працювати, а отримувати більше. Якість підвищилася, а собівартість знизилася. Фінансові показники за два роки збільшилися у п’ять разів! Але повна трансформація має відбутися через чотири роки.

Чи рекомендуєте ви підприємцям брати участь у навчанні в межах ініціативи EU4Business?

Дуже рекомендую! Чому? Для прикладу, якщо у місті є два підприємства-конкуренти і одне з них запровадить нові підходи до виробництва, то це означатиме, що саме воно досягне успіху, а інше підприємство просто не витримає конкуренції і збанкрутує.

Які, на вашу думку, перспективи швейної та взуттєвої індустрії в Україні і чого слід очікувати на ринку в найближчі роки?

Я вважаю, що галузь зараз перебуває у вкрай поганому стані з чималою кількістю проблем. Водночас це означає, що є й дуже велика перспектива росту. Підприємства розташовані близько до Європи і мають чудові можливості вийти на ринки ЄС, але поки що не розуміють, як це правильно зробити. Саме з цієї причини підприємцям варто навчатися та отримувати нові знання.

Фото: Андрій Соломка

Журналіст: Мар"яна Цимбалюк 

 
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.