
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ", авторка першого україномовного блогу про продажі та переговори http://www.kalabukha.com.ua. Людмила Калабуха.
Покоління Альфа називають дітей, народжених після 2010 року. Це діти покоління Z (кому зараз до 30), поколінняY (до 45) і внуки та правнуки X (люди, старші 50 років). Вони мають особливий характер і свою місію.
Так, багато мам з покоління Y родили цих дітей вже після 30-40 років. Коли зробили кар’єру, реалізували свої амбіції і заробили всі необхідні матеріальні блага.
Саме тому матеріальні цінності діти покоління Альфа сприймають як належне. Вони виросли в суспільстві, де вже задоволені всі базові потреби.
Як їм продавати?
Вони не затримують свою увагу на чомусь одному і постійно поглинають гігабайти все нової і нової інформації. Тому в комунікації з Альфа важлива лаконічність та постійні нагадування про себе.
Виграються ті бренди, які побудують взаємодію поступово, ненав’язливо. Припинять спамити і при цьому залишаться в полі зору. Зможуть зацікавити, заохотятьвступити в діалог та дати можливість реалізуватися клієнтам на своїх майданчиках.
Тільки ставши частиною їхнього життя ви зможете отримати їхню увагу та прихильність. А старі методи: “купи це, бо тільки так ти виділишся і будеш крутим”, з цим поколінням не спрацюють.
Їм властива багатозадачність і нетерплячість. Тільки натиснули кнопку і вже хочуть мати відповідь/товар/результат. Щоб відповідати запитам покоління Альфа, компаніям змінюватися треба вже. Головний канал комунікації – це інтернет.
Як з ними домовлятися?
Вони не стануть нічого робити з примусу. Точно знають, чого не хочуть. Щоб від них чогось добитися, треба знайти те, що їх мотивує та надихає.
Вони готові прийняти ваші правила гри тільки, якщо їм це цікаво та зрозуміло, для чого їм це робити.
Для них не існує формальностей та субординації. Рамок та авторитетів. Не посади, соціальний статус чи приналежність до певної групи зможуть викликати у них повагу та бажання наслідувати. А тільки ваш образ життя, погляди, яких ви притримуєтеся, та цінності, які транслюєте.
Як вони впливають на батьків?
Покоління Альфа – це покоління Google babies. Вони знають, як користуватися Youtubeраніше, ніж навчилися читати та писати. А смартфон чи айпед – іграшка, яка потрапляє їм до рук ще до року. Їх свідомість відмовляється сприймати, що колись не було мобільних та інтернету.
Раніше виробники та продавці будь-яких товарів спрямовували свої рекламні звернення до батьків дітей. Тепер діти самі все можуть вибрати і навіть замовити в інтернеті. Значить для успішних продажів треба навчитися зацікавлювати настільки юних клієнтів. І саме діти Альфа вже формують вибір своїх батьків, а не навпаки, як це було завжди.
Як вони сприймають світ?
Саме вони – справжні люди 21століття: врівноважені, позитивні, неагресивні.
Вони виросли з інтернетом, для них не існує культурних та політичних кордонів чи відмінностей. Вони гнучкі і толерантні.
Ми залишаємо їм знищену, засмічену планету та купу політичних і релігійних конфліктів. І саме їм доведеться це все розв’язувати та вичищати.
Тому вже змалечку для них характерні висока соціальна відповідальність та свідомість. Вони притул займуться проблемами світового значення – тероризмом, екологією, збереженням ресурсів, які майже вичерпані нами, їх попередниками.
Здоров’я покоління Альфа
Але при всьому оптимізмі, вчені б’ють на сполох – через сидячий спосіб життя та постійне перебування в гаджетах проблема ожиріння розростеться до небувалих масштабів. Та вони зможуть замінити собі будь-який орган, зробивши його на 3D принтері. Виростити собі нове тіло і замінити його, звернувшись по допомогу до фахівців, професії яких ще не вигадали, з матеріалів, які ще не придумали.
Ох, і цікаве нас чекає майбутнє! І воно будується вже, нашими дітьми та онуками – новітнім, креативним, гнучким та позитивним поколінням Альфа.