Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
Чемпіонат з інвестицій: Івано-Франківська область

Чемпіонат з інвестицій: Івано-Франківська область

 

Івано-Франківська область, як і Львівська, протягом останніх кількох років отримала сильний поштовх у розвитку завдяки близькості до Євросоюзу. Особливо після підписання Угоди про Асоціацію, яка значно спростила торгові взаємини між Україною та ЄС і стало стимулом для припливу інвестицій. У регіони, розташовані в сусідстві з Євросоюзом, – насамперед., пише ua.korrespondent.net.

У структурі промисловості Івано-Франківської області 41 % займає енергогенерація, 14,7 % – хімічна галузь, 11,3 % – деревообробна промисловість, 5,2 % – виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів і майже 5 % – машинобудування.

Івано-Франківська область не має сухопутних кордонів з іншими країнами, але при цьому відстань до пунктів пропуску з Румунією, Польщею, Словаччиною та Угорщиною становить 200–300 км. У регіоні є міжнародний аеропорт в Івано-Франківську, його пасажиропотік за 2018 рік досяг 113 тис. чол., при цьому найближчий великий аеропорт розташований у Львові, й для логістики він набагато зручніший за місцевий. Регіон пов’язаний з іншими великими містами західної України розгалуженою мережею шосейних і залізничних доріг.

У числі найбільших компаній регіону з іноземними інвестиціями – завод «Леоні», який виробляє компоненти електроніки для автомобілів і належить німецькій компанії Leoni.

Серед підприємств, що з’явилися в області в 2017-2019 роках, бетонний завод «Унібрук», нова лінія цементного заводу «Івано-Франківськцемент», сонячні електростанції «Альфа-Енергія» і «Сан Вест Енерджі».

Обсяг експорту на душу населення в області на 44 % нижче за середній по Україні показник. Валовий регіональний продукт на душу населення на 32 % нижчий за середній по країні, а рівень зарплати в області на 23 % нижчий від середньоукраїнського.

Обласна влада не використовує бюджету розвитку для стимулювання інвестицій у регіон – він становить в 2019 році 0 грн на душу населення.

За даними Івано-Франківської ОДА, в область вкладено понад 900 млн дол. прямих іноземних інвестицій. З цієї суми 75 % інвестовано в промислові підприємства області. У Івано-Франківській області є інвестиційний паспорт, затверджений обласною радою в 2018 році.

Найпривабливішими для капіталовкладень галузями регіону є сільське господарство, переробна та видобувна промисловість, енергогенерація, а також складальні виробництва, орієнтовані на ринки ЄС.

Фото: @olha_h.
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.