Читайте нас в соціальних мережах

MEGA25.07.2019 16:01
В чому їх відмінність від поколінь X,Y,Z? Як їм продавати і з ними домовлятися? Яка у них місія і як вони сприймають цей світ? На ці питання дає відповіді наша постійна авторка – провіднабізнес-тренерка Західної України, постійна гостя топових теле- та радіопроектів, експертка національних ЗМІ та письменниця, авторка книги-бестселера з переговорів “Почніть говорити “НІ”Людмила Калабуха.


06.05.2019 16:02
Подивитися під незвичним кутом на особливості національного підприємництва ексклюзивно для МЕГА вирішила наш постійний бізнес-експерт, провідний бізнес-тренер Західної України, автор книги-бестселера про переговори “Почніть говорити “НІ”, гість топових теле- та радіопроектів Людмила Калабуха.
14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
23.05.2019 13:29
Історія успіху компанії «Bravo collection» та її власниці з Надвірної Надії Бремнер. В інтерв’ю жінка розповідає, як їй вдається вести бізнес в індустрії моди і чому жінки Сінгапуру готові купляти український одяг.
10.05.2019 18:22
Голова Асоціації готельєрів та садиб Яремчанщини Тарас Тустанівський про причини та наслідки невдалого зимового сезону і чому ця невдача принесе більше користі бізнесменам, ніж черговий успіх.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.


Чотири медичні і освітні заклади відкрито у Приазов’ї після ремонту завдяки кредитам ЄІБ

Чотири медичні і освітні заклади відкрито у Приазов’ї після ремонту завдяки кредитам ЄІБ

25-26 вересня 2019 року два дитячі садки та дві лікарні відкрилися після масштабного ремонту та модернізації в Мелітополі та Приморську в Запорізькій області та Маріуполі в Донецькій області, що принесе користь близько 460 000 особам, включно з внутрішньо переміщеними особами. Це стало можливим завдяки довгостроковим кредитам з низькими відсотками від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), банку Європейського Союзу. ЄІБ інвестував близько 2,2 млн євро на ремонт цих громадських об'єктів у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ). Кожен проект також містить внесок з державного та місцевих бюджетів у розмірі 20% від загальної вартості робіт.

«Після збройного конфлікту на Донбасі та анексії Криму регіон Приазов’я зіткнувся з припливом внутрішньо переміщених осіб і, як результат, з багатьма викликами в соціальній сфері. Як банк ЄС ми намагаємося пристосувати нашу діяльність до поточних потреб України і ми раді спрямувати увагу нашої Надзвичайної кредитної програми для відновлення України на цей регіон на звернення українського уряду. Наші проекти безпосередньо впливають на життя пересічних місцевих жителів, включно з ВПО», − зазначив голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Зокрема, завершено ремонт дитячого садка № 41 «Барвінок» і дитячого садка № 47 «Берізка» у Мелітополі. Ці споруди не ремонтувалися понад 40 років. Старі дерев’яні двері та вікна, пошкоджені стіни та дахи призводили до значних втрат тепла та потрапляння опадів. Як результат, температура у приміщеннях не відповідала санітарним нормам. ЄІБ виділив 180 896 євро та 143 177 євро відповідно на капітальний ремонт цих будівель: утеплення фасадів, заміну старих вікон на нові енергоефективні, утеплення дахів та встановлення індивідуальних теплових пунктів. Це допоможе зробити приміщення теплими і тим самим зменшити рівень захворюваності дітей, а також зменшити витрати на опалення та збільшити термін експлуатації будівель.

У Приморську реконструйовано будівлю поліклініки Центральної районної лікарні. Всупереч санітарним нормам приміщення поліклініки були розташовані в одній будівлі зі стаціонаром. У 2011 році було розпочато будівництво окремої поліклінічної будівлі на 300 відвідувачів у день за рахунок місцевого бюджету, проте роботу зупинили, коли фінансування закінчилось. Лише у 2019 році, завдяки позиці ЄІБ у розмірі 1,3 млн євро, з’явилася можливість завершити будівництво. Проект включав великий обсяг робіт: реконструкцію фундаменту, зведення цегляних перегородок та господарських будівель, внутрішнє оздоблення, заміну дверей, утеплення даху та підлоги, встановлення сходів, утеплення фасаду, встановлення системи опалення, каналізації та електричних мереж, встановлення двох ліфтів, придбання меблів та технічного обладнання.

У той самий час проводиться капітальний ремонт головного корпусу Центральної районної лікарні у Приморську. Роботи мають завершити пізньої осені. Ремонт передбачає утеплення будівлі, зокрема зовнішніх стін та фундаменту, та заміну вікон і дверей (Позика ЄІБ – 0,4 млн євро).

Щойно відкрите кардіологічне відділення Маріупольської міської лікарні швидкої допомоги чекало на капітальний ремонт з 1972 року. Будівля була занедбаною, мала тріщини у стінах та стелі, зношені електричні комунікації. ЄІБ надав позику в розмірі 205 427 євро на капітальний ремонт: заміну дверей, системи електропостачання та опалення, облаштування системи вентиляції та заміну двох ліфтів лікарні. Це покращить умови перебування пацієнтів, зменшить термін їхнього перебування у лікарні та розширить можливості діагностики та лікування.

Загалом у межах НКПВУ відновлюють 35 громадських об'єктів у Мелітополі, Приморську та Маріуполі. Внесок ЄІБ у ці проекти становить близько 34,6 млн євро. П‘ять об’єктів відкриють до кінця 2019 року. Це школа №1 та Центр     медико-санітарної допомоги №1 у Мелітополі, Центральна районна лікарня та сімейний гуртожиток квартирного типу у Приморську та Центральна міська бібліотека ім. В.Г. Короленка в Маріуполі.

Решту 26 об'єктів мають  завершити до середини 2021 року. Щоб дізнатися більше, перегляньте інфографіку.

«Ремонт дитячих садків та капітальний ремонт лікарень означають, що сотні дітей навчатимуться та гратимуться у теплих приміщеннях, і тисячі пацієнтів лікарень матимуть належні умови для лікування. Мені приємно сказати, що це лише декілька проектів з багатьох, якими вже можуть користуватися жителі регіону Приазов’я та з-поза його меж. Це результат важкої праці та ефективної співпраці між ЄС та українськими партнерами на всіх рівнях», − наголосила д-р Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва ЄС в Україні.

Конфлікт на сході України та перешкоджання судноплавству через Керченську протоку серйозно погіршили соціальну та економічну ситуацію на сході та півдні України. Державна та приватна інфраструктура України, зокрема системи водо- та енергопостачання, а також освітні та медичні заклади, деградовані десятиліттями недостатнього інвестування, занедбаності та неналежного обслуговування, отримали додаткове навантаження через приплив внутрішньо переміщених осіб з Криму та Донбасу.

На звернення українського уряду ЄІБ надає фінансування для першої Надзвичайної кредитної програми для відновлення України протягом 2015-2021 років. Це багатосекторний рамковий кредит у розмірі 200 мільйонів євро для органів місцевого самоврядування для відновлення критичної комунальної та транспортної інфраструктури та покращення умов життя для ВПО та громад, що їх приймають, у дев'яти областях України: на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській та Київській областях. Програма розвитку ООН (ПРООН) допомагає контролювати прозорість виконання програми.

«Робота в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України − це не просто відновлення життєво необхідної інфраструктури в східній Україні. Це відновлення надії на краще майбутнє та розширення доступу до можливостей для тисяч людей, постраждалих від конфлікту в регіоні», − сказала Постійна представниця ПРООН Дафіна Ґерчева.

Станом на вересень 2019 року затверджено 269 субпроектів загальною вартістю 179,14 млн євро. Це ремонт лікарень, шкіл та дитячих садків, житлових, адміністративних та громадських будівель. Вже завершено 18 субпроектів у 8 містах та селищах у чотирьох областях східної України. Ще 70 субпроектів в активній фазі. Понад 4 мільйони жителів чотирьох областей України, серед яких майже 600 000 ВПО та осіб з інших вразливих груп населення, вже отримали або незабаром отримають користь від реалізації цих субпроектів. Щоб дізнатися більше, дивіться експлейнер та інфографіку.

Довідкова інформація:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є банком Європейського Союзу. Це довгострокова кредитна інституція ЄС і єдиний банк, що належить державам-членам ЄС та представляє їхні інтереси. ЄІБ працює в Україні з 2007 року. Станом на вересень 2019 року портфель кредитів від ЄІБ для України становив 5,9 мільярдів євро на проекти з енергетики, транспорту, довкілля, підтримки місцевого самоврядування та приватного сектору.

Програма розвитку ООН (ПРООН) – це агентство Організації Об’єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку. Працює в Україні з 1993 року. Серед іншого ПРООН допомагає у відновленні критично важливої соціальної та економічної інфраструктури, у підвищенні ефективності роботи місцевих органів влади у східній Україні, а також у створенні робочих місць і стимулюванні підприємництва серед ВПО і громад, що їх приймають; сприяє миру і примиренню.

 
26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
09.09.2019 15:22
Ферма «Зелений Яр» (село Микуличин) Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій. Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган.
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
08.09.2019 14:06
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.