MEGA

15.01.2020 17:21
Галузь косметології розвивається семимильними кроками. Кожного року на ринку з’являються нові методи і препарати для збереження краси та молодості.


24.12.2019 16:32
Кожен власник готелю, який бажає, щоб його готель працював ефективно, а також бажає оптимізувати свій час та час своїх підлеглих, замислюється над використанням програмного забезпечення для готелю.
18.12.2019 19:37
Бути керівником – завдання не з легких. На багатьох обов’язки лідера справляють оманливе враження легкості та влади, але насправді все значно складніше. Слід пам’ятати, що кожен лідер, керівник пройшов тернистий шлях самовдосконалення, перш ніж досягти успіху. Ми поспілкувались з Ольгою Кукло- кандидатом психологічних наук, практикуючим психологом, співавтором та ведучою психологічної групи «Тепле коло»- та дізнались багато психологічних аспектів, які дозволяють краще зрозуміти шлях до лідерства і всі труднощі, які виникають по дорозі до успіху.
22.01.2020 13:39
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким.
22.01.2020 13:20
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким. У цьому випуску Леонід Михайлович розповів, як працював слідчим, про свій бізнес, який приносив у день 28 000 $, про ідеї створення ідея юридичної-консультаційного центру «Правекс» і як продав банк БЗА 750 млн. $ Перед кризою.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
Артур Бернс: як посудомийник з Івано-Франківська став радником кількох американських президентів та головою Федеральної резервної системи США?

Артур Бернс: як посудомийник з Івано-Франківська став радником кількох американських президентів та головою Федеральної резервної системи США?

Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження.

Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США,  радник з економіки кількох американських президентів.

Посол США в ФРН. Голова Ради економічних радників уряду США.

Впродовж десяти років був президентом Національного бюро економічних досліджень.  Викладач економіки в Колумбійському університеті (20 років викладацької діяльності).

Основна наукова праця А. Бернса — «Вимір економічних циклів» (у співавторстві з У. Мітчелом).

Артур Бернс був галицьким євреєм.

Народився 27 квітня 1904 року  в Івано-Франківську

Перші десять років свого життя, на початку минулого століття, Бернс провів у Станіславі, який тепер називається Івано-Франківськом. А рідня знаменитого економіста до Другої світової війни, ймовірно, проживала на вулиці Пьотра Скарги (тепер - вулиця Василіянок).

Коли 27 квітня 1904 в сім'ї Натана Бернсайга (Беренцвайга) і Сари Юран народився хлопчик, який пізніше став відомий як Артур Френк Бернс, Станіслав був звичайним провінційним містечком Австро-Угорської імперії, населення якого здебільшого було єврейським.

До Другої світової війни євреїв у місті проживало вдвічі більше, ніж поляків, українців і німців разом узятих.У той час жартували, що у Станіславі тільки вулиці польські, а будинки - єврейські.

До Першої світової війни батько Артура торгував у теперішньому Івано-Франківську борошном, але справи йшли не досить успішно. На початку ХХ ст., рятуючись від бідності, покидали рідні домівки і найбідніші верстви єврейського міського населення.  Сім'я Артура Бернса не належала до заможних євреїв і не від хорошого життя вирушила за океан разом з першою хвилею трудової міграції.

Сім'я оселилася в американському портовому місті Бейон в штаті Нью-Джерсі. З офіційної біографії Артура Бернса відомо, що його батько Натан Бернсайг вже в Америці скоротив своє прізвище до Бернс - більш звичного для американців. Під цим ім'ям він почав у Бейоні свій власний бізнес, виконуючи малярні роботи.

Юному Артуру теж довелося працювати, щоб допомогти батькові утримувати сім'ю. Підлітком він освоїв професії поштового клерка, офіціанта, суфлера в театрі, мийника посуду, юнги на нафтовому танкері та продавця.

Зароблених грошей Артуру вистачило для здобуття вищої освіти в Колумбійському університеті. Під час навчання він вирізнявся серед студентів цілеспрямованістю і надзвичайною працездатністю, чим привернув увагу тодішнього світила американської економіки Уеслі Мітчела. У 1930 році 26-річний Артур отримав ступінь кандидата економічних наук і прийняв від Мітчела запрошення працювати у заснованому ним Національному бюро економічних досліджень. Разом зі своїм наставником він зайнявся вивченням економічних підйомів і спадів - так званих циклів ділової активності.

Незабаром Артур Бернс очолив економічну раду за часів президентства Дуайта Ейзенхауера, а згодом потрапив у команду Річарда Ніксона. У найважчі для Америки сімдесяті роки, коли країну накрила хвиля інфляції і тривала виснажлива для економіки війна у В'єтнамі, Артур Бернс став головою Федеральної резервної системи - структури, яка виконує функції американського центрального банку. Саме під час його головування американський долар втратив вільне конвертування в золото.

На початку сімдесятих років, коли почалася політика розрядки в американсько-радянських відносинах, Артур Бернс у складі представницької урядової делегації побував у Радянському Союзі, відвідавши Москву. Не відомо, чи були в нього тоді пориви завітати до своєї галицької батьківщини. Та, мабуть, Артура Бернса до тогочасного Івано-Франківська не пропустили би. За радянської влади Івано-Франківська область була «закритою» для приватних поїздок іноземців.

Уже в поважному віці Артур Бернс завершив свою політичну кар'єру на дипломатичній службі - в 1981-85 роках він був американським послом в Західній Німеччині. Останні роки життя він прожив на віллі неподалік курортного Вермонта в колі своєї родини: дружини Гелен Бернс (Бернштейн) і двох синів - Йосипа, який також став економістом і Давида, котрий обрав професію адвоката. Помер Артур Бернс в 83-річному віці (26 червня 1987Балтимор,США)   від хвороби серця.

Статтю підготовлено за матеріалами  Вікіпедії.26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
15.01.2020 18:22
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.