MEGA

15.01.2020 17:21
Галузь косметології розвивається семимильними кроками. Кожного року на ринку з’являються нові методи і препарати для збереження краси та молодості.


24.12.2019 16:32
Кожен власник готелю, який бажає, щоб його готель працював ефективно, а також бажає оптимізувати свій час та час своїх підлеглих, замислюється над використанням програмного забезпечення для готелю.
18.12.2019 19:37
Бути керівником – завдання не з легких. На багатьох обов’язки лідера справляють оманливе враження легкості та влади, але насправді все значно складніше. Слід пам’ятати, що кожен лідер, керівник пройшов тернистий шлях самовдосконалення, перш ніж досягти успіху. Ми поспілкувались з Ольгою Кукло- кандидатом психологічних наук, практикуючим психологом, співавтором та ведучою психологічної групи «Тепле коло»- та дізнались багато психологічних аспектів, які дозволяють краще зрозуміти шлях до лідерства і всі труднощі, які виникають по дорозі до успіху.
22.01.2020 13:39
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким.
22.01.2020 13:20
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким. У цьому випуску Леонід Михайлович розповів, як працював слідчим, про свій бізнес, який приносив у день 28 000 $, про ідеї створення ідея юридичної-консультаційного центру «Правекс» і як продав банк БЗА 750 млн. $ Перед кризою.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
Як Івано-Франківська торгово-промислова палата допомагає місцевим експортерам підкорювати міжнародні ринки?

Як Івано-Франківська торгово-промислова палата допомагає місцевим експортерам підкорювати  міжнародні ринки?

Ігор Бартків, віцепрезидент ІФТПП, в інтерв’ю підбив підсумки роботи за чотири роки, розповів,  яка  перспектива та можливості  відкриваються  перед  виробниками  меблів, одягу, кондитерських виробів та  меду  на ринках ЄС та Канади  і чому Карпати - пріоритетний  регіон  для «балуваних» іноземних туристів.

Традиційно під кінець грудня підбивають підсумки за рік. У нашому інтервю  підіб'ємо підсумки роботи  Івано-Франківської торгово-промислової палати за чотири роки.  Пане Ігоре, наскільки змінилися стратегічні  та тактичні цілі ТПП від 2015 року?

Якщо оглянутися назад, справді, ми повністю змінили структуру і цілі організації. Ми активніше почали  співпрацювати з нашими європейськими партнерами,  підписали багато міжнародних торгових угод. ТПП  є членом  Асоціації європейських торгово–промислових палат. Завдяки цій співпраці ми отримали доступ до багатьох проектів, таких як підтримка українського експорту, проектів, які підвищують бізнес-освіту. Результати останнього  ми відчуємо трішки пізніше.

Яким проектом чи результатом ви найбільше пишаєтеся?

- Проект, яким ми найбільше пишаємося, - це фестиваль «Крайка». Легкій  промисловості за останні роки приділяли дуже мало уваги.

В області не залишилося великих гравців, лише дрібні. Ось наша задача допомогти цим дизайнерам завдяки фестивалю. У рамках проекту відбувається показ одягу місцевих дизайнерів. Одного разу відвідувачі прямо з подіума розкупили всю колекцію. Тішить той  факт,  що  в області багато талановитих дизайнерів, які, крім одягу, виготовляють і різноманітні прикраси.

Про яку кількість йдеться?

- Десятки, які працюють офіційно. А ще велика кількість, яка працює вдома, шиє не для  продажу на мас-маркет, а на замовлення.

Яким чином ви допомагаєте місцевим експортерам?

- Ми є найбільшою бізнес-асоціацією в області, в нас 300 учасників ТПП. У нас є відділ міжнародно-економічних зв'язків, де працюють сертифіковані консультанти з експорту. Наприклад,  зараз ми готуємо експортну стратегію для місцевого виробника чаю, для їхнього нового  продукту.

Дуже цікава співпраця  склалася з Генеральним консульством Чехії,  ми провели низку семінарів для бізнесу, експортерів. Експерти розповідають про особливості, вимоги, специфіку експорту до тієї чи іншої країни. Бо кожна країна-член ЄС має свої внутрішні споживчі вподобання й особливості. Бізнесу варто знати і враховувати ці особливості. Крім потужних експортерів, до нас дуже часто приходять підприємці  і говорять:  «Ми хочемо щось експортувати, але що саме,  не знаємо, то ви нам підкажіть».  Бувають і такі підприємці.  Ми радо консультуємо, бо наша місія  - допомагати розвиватися бізнесу і допомогти їм  виходити на нові ринки.

В яких товарах місцевих виробників найбільше зацікавлена Канада та ЄС?

- Найпопулярніші галузі для експорту - це деревообробка, туризм, легка  і харчова промисловість. Якщо проаналізувати ринок Канади, то він більше відкритий до українських товарів, першопричина - це  їхня  імпортозалежна економіка. Їх цікавить великий список товарів: починаючи від товарів повсякденного вжитку і закінчуючи потребою в  іт-аутсорсингових послугах,  послугах дизайнерів,  архітекторів,  дуже популярні медичні та туристичні послуги. Ми підписали  угоду з канадською стороною (проект CUTIS)  минулого року і плідно співпрацюємо в даному напрямку.  Якщо проаналізувати ЄС, то вони, на відміну від Канади, не є імпортозалежними. А навпаки самі продукують  багато товарів для експорту і зацікавлені в розширенні ринків збуту. Такі країни, як Німеччина і Франція, будуть захищати свого виробника м'яса і молока та не дозволять імпортувати молокопродукти іноземного виробництва, таким чином  підтримуючи  своїх фермерів і платників податків.

У такому випадку зупинимося детальніше на питанні про вихід місцевих експортерів на ринок Канади. Що туди  експортує місцевий бізнес?

- Пріоритетні товари - це меблі, товари легкої промисловості, кондитерські вироби, мед.

Зараз маємо кілька експортних проектів до Канади, які ми ведемо, проводимо експортні та ринкові дослідження для окремого продукту. Кожного місяця ми беремо в роботу одного клієнта-експортера.

Яка вартість розробки експортної стратегії?

- Усе дуже індивідуально і залежить від об’єму робіт. Для учасників ТПП багато послуг ми надаємо безкоштовно.

Ви досить часто організовуєте поїздки на міжнародні виставки і закордонні торгові місії. Наскільки ці заходи популярні серед бізнесу?

- Досить часто їздимо до США та Китаю. Із кожним роком фіксуємо все більшу зацікавленість серед бізнесу в участі у виставках. Якщо кілька років тому виставки нікого не цікавили (виключення лише безкоштовні виставки), то тепер ситуація виглядає протилежно іншою: бізнес готовий платити за участь і їхати. Наприклад, зовсім нещодавно підприємці поїхали на текстильну виставку в  Польщу,  а тих, хто мав бажання туди поїхати,  було так багато, що всім місця не вистачило.

Наскільки іноземцям  цікавий  туристичний ринок/відпочинок  у Карпатах?

- Туризм-  це теж експорт послуг. Його особливість в тому, що покупець  має приїхати сюди. Туризм - галузь, яка розвивається динамічно,  бо більшість європейців та канадців  втомилися від традиційних популярних туристичних напрямків: втомилися по кілька разів летіти на Гоа, Шрі-Ланку, кататися на курортах в Альпах.  Вони хочуть відвідати ексклюзивні місця, де раніше не ступала їхня нога. Іноземні туристи шукають нові враження. Тому Українські  Карпати потенційно цікаві іноземним туристам.

Розмовляла Мар'яна Цимбалюк26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
15.01.2020 18:22
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.