MEGA

15.01.2020 17:21
Галузь косметології розвивається семимильними кроками. Кожного року на ринку з’являються нові методи і препарати для збереження краси та молодості.


24.12.2019 16:32
Кожен власник готелю, який бажає, щоб його готель працював ефективно, а також бажає оптимізувати свій час та час своїх підлеглих, замислюється над використанням програмного забезпечення для готелю.
18.12.2019 19:37
Бути керівником – завдання не з легких. На багатьох обов’язки лідера справляють оманливе враження легкості та влади, але насправді все значно складніше. Слід пам’ятати, що кожен лідер, керівник пройшов тернистий шлях самовдосконалення, перш ніж досягти успіху. Ми поспілкувались з Ольгою Кукло- кандидатом психологічних наук, практикуючим психологом, співавтором та ведучою психологічної групи «Тепле коло»- та дізнались багато психологічних аспектів, які дозволяють краще зрозуміти шлях до лідерства і всі труднощі, які виникають по дорозі до успіху.
22.01.2020 13:39
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким.
22.01.2020 13:20
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким. У цьому випуску Леонід Михайлович розповів, як працював слідчим, про свій бізнес, який приносив у день 28 000 $, про ідеї створення ідея юридичної-консультаційного центру «Правекс» і як продав банк БЗА 750 млн. $ Перед кризою.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
Яким має бути керівник, щоб його справа була справді успішною?

Бути керівником – завдання не з легких. На багатьох обов’язки лідера справляють оманливе враження легкості та влади, але насправді все значно складніше. Слід пам’ятати, що кожен лідер, керівник пройшов тернистий шлях самовдосконалення, перш ніж досягти успіху. Ми поспілкувались з Ольгою Кукло- кандидатом психологічних наук, практикуючим психологом, співавтором та ведучою психологічної групи «Тепле коло»- та дізнались багато психологічних аспектів, які дозволяють краще зрозуміти шлях до лідерства і всі труднощі, які виникають по дорозі до успіху.

Якими якостями, на вашу думку, має бути наділена людина, щоб стати лідером і бути успішною у сфері бізнесу?

- Я почала б із того, що для успіху вирішально-визначальним є любов. Що би ти не робив, якщо ти це робиш з любов’ю, енергією та натхненням, ти неодмінно досягнеш у цій сфері висот. Чи це бізнес, чи стосунки, чи хобі – де є любов та потяг до справи, там її супроводжує успіх.

Важливою рисою  успішної людини також є відповідальність. Люди, які «втікають» від неї, навряд чи зможуть стати лідерами. Не менш важливим є вміння швидко реагувати та оперативно приймати рішення, а також гармонійне поєднання цих умінь зі створенням пріоритетних стратегій розвитку організації.

Одна з домінуючих рис лідерів- передбачення причинно-наслідкових зв’язків, тобто вміння бачити, що рішення, яке прийняли у певний момент, може призвести до певних наслідків.

Треба бути впевненим НЕ ТІЛЬКИ у своїх думках і поглядах, але й чути думки інших (особливо якщо говорити про корпорації, великі структури). Для того, щоб ти був справжнім лідером, ти однозначно маєш мати людей, яким довіряєш, на яких можеш опиратись. Якщо таких немає, то відчуття безпеки порушується. Часто керівникові приходиться приймати ризиковані рішення  ів такі моменти важливо знати, що ти маєш на кого опертись, що поруч є  люди,  які тебе підтримають.  Якщо ти сам по собі, то, звичайно,  можеш якийсь період  втриматись на плаву, але рано чи пізно стає страшно, що ти оступишся, і ця думка внутрішньо буде поглинати велику кількість енергії, так би мовити, «їсти» зсередини.  Саме тому надійне коло осіб, яким ти можеш довіряти, – одна із ключових позицій побудови успішної команди та якісної роботи керівника. Адже для того, щоб підібрати класну команду, потрібно знати, яких людей ти хочеш біля себе бачити,та ідентифікувати їх серед інших.

Керівник не має бути «за хмарами», він має цікавитись своїми підлеглими, їхніми проблемами та потребами, оскільки саме побудова міжособистісних стосунків у сучасному світі часто є більш пріоритетною, аніж наявність певних професійних умінь та навиків.

 

З якими проблемами стикаються сучасні управлінці, як їх побороти?

- Зараз великий кадровий "голод", не так уже легко знайти людей, які б на тебе працювали та віддавались своїй роботі, тому справжній лідер має вміти мотивувати, надихати своїх працівників. Всі великі корпорації працюють на розвиток внутрішньої мотивації і всі зіштовхуються з проблемою, що люди не дуже хочуть виконувати свою роботу ефективно.

Що треба зробити, щоб людина ефективно працювала:
         - чітко розуміти і знати задачі своєї організації;
         - уміти ідентифікувати, які потреби є в людей;
        - співставити це з можливістю реалізаціївсього вище сказаного в рамках роботи даної організації, а потім вибудувати таку стратегію, щоб і  задачі організації виконувались, і працівник був задоволений.  Від задоволення потреб працівника прямо пропорційно залежить рівень його внутрішньої мотивації,  що в подальшому впливає на ефективність всієї його діяльності. Потрібновміти «бачити» людей, прогнозувати напрямок їх розвитку в організації. Наприклад, людина зі середньої ланки має вміння керувати, це її пріоритет, тоді її мотивацією буде просування по кар’єрній драбині і на це можна опиратись.
      - Ефективний керівник уміє застосовувати різні стилі керівництва, поєднувати їх у відповідності до ситуації , щоб не було тільки директивного стилю, чи авторитарного,чи щоб не розійшлась повна анархія. Якщо взяти до уваги специфіку нашого менталітету, то відсутність контролю та тотальна демократія не надто позитивно впливає на ефективність роботи працівників, так само як і черезмірний авторитаризм, тиск з боку лідера. Посилений  контроль та тиск викликає супротив і люди просто не будуть працювати, почнуть звільнятись. Виходячи з цього варто іти в ногу з динамікою змін на ринку праці і балансувати як між різними стилями керівництва, так і між можливістю задоволення інтересів і організації, і підлеглих.

Як організувати себе, щоб дорости і, можливо, зробити самому зі себе лідера?

- Щоб «дорости» до лідера, потрібно в цьому «варитись», починати не з керівних посад, а з нижчої чи середньої ланки, «вбутись» у даній сфері. Зі старту не завжди все буде вдаватись, було б корисно знайти людину, яка це проходила і готова з тобою поділитись. Одне діло, якщо це добре відомий тобі сімейний бізнес, тут простіше, а якщо ти починаєш «з нуля», то може виникати більше труднощів з яких необхідно буде шукати варіанти виходу. Тут важливо бути готовим до того, що труднощі можуть мати місце і мати ресурс для їхнього подолання.

Хороший варіант - франшиза, там є можливість опиратись на досвід тих, хто це вже проходив та компетентний  у даному напрямку, а також там є  достатній рівень контролю, що встановлює рамки та додає безпеки.

Справжній лідер і псевдолідер? У чому різниця?

- Це починається з виховання батьками, лідерів видно. Лідери - це ті люди, які готові бути першими, які подають ідеї, беруть на себе ініціативу, відповідальність. У справжніх лідерів дуже багато енергії, вони горять, хочуть, йдуть і роблять. Ті кому це нав'язали,– так ніби «притушені» та надміру напружені.

З дітей, яким нав'язали лідерство, або воно в них виникло як компенсаторна функція в наслідок глузування в школі чи кепкування у інших дитячих колективах, сім’ї , часто виростають керівники, які роблять усе через страх. Вони дуже бояться втратити свою владу та вплив, через це вони самі часто намагаються залякати навколишніх, добиваються всього занадто директивним та авторитарним стилем, йдуть «по головах», підставляють, усе в них відбувається напружено та складно.

У вашому житті траплялось, що ви були за крок від прийняття хибного рішення, яке могло би повністю змінити ваше життя в негативну сторону?

- Була таке історія… Мене з 5-го класу готували поступати на факультет іноземних мов, я все життя ходила до репетитора з англійської, вклала в цю сферу багато зусиль, при цьому завжди відчувала якись супротив, робила це через силу. В 11 класі я вирішила, що буду поступати на психологію, за одне літо вивчила вступні іспити та вступилана державну форму навчання.

На той момент це була не дуже популярна професія і  у моєму оточенні психологів не було. Але я настільки хотіла займатись цією справою і чітко розуміла пріоритетні напрямки свого розвитку, що станом на сьогодні вважаю, що мені вдалось досягнути успіху в цій сфері. Тому мій «меседж» до батьків: не варто надмірно стимулювати дітей чи забороняти їм здійснювати свій вибір щодо професії.

Не можу сказати, що це легко, я продовжую прикладати зусилля, вчитись, але у мене завжди є на це енергія та натхнення. Тут ще є один важливий момент - варто себе «наповнювати», якщо ти готовий надалі це віддавати, так би мовити, здійснювати енергообмін. Важливо ділитись накопиченими знаннями, вміннями та навиками. Якщо ти чогось навчився, ділись здобутими знаннями з оточуючими та  реалізовуй свої вміння і навики.

Розмовляла Тетяна Колибаб'юк26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
15.01.2020 18:22
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.