MEGA

15.01.2020 17:21
Галузь косметології розвивається семимильними кроками. Кожного року на ринку з’являються нові методи і препарати для збереження краси та молодості.


24.12.2019 16:32
Кожен власник готелю, який бажає, щоб його готель працював ефективно, а також бажає оптимізувати свій час та час своїх підлеглих, замислюється над використанням програмного забезпечення для готелю.
18.12.2019 19:37
Бути керівником – завдання не з легких. На багатьох обов’язки лідера справляють оманливе враження легкості та влади, але насправді все значно складніше. Слід пам’ятати, що кожен лідер, керівник пройшов тернистий шлях самовдосконалення, перш ніж досягти успіху. Ми поспілкувались з Ольгою Кукло- кандидатом психологічних наук, практикуючим психологом, співавтором та ведучою психологічної групи «Тепле коло»- та дізнались багато психологічних аспектів, які дозволяють краще зрозуміти шлях до лідерства і всі труднощі, які виникають по дорозі до успіху.
22.01.2020 13:39
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким.
22.01.2020 13:20
На Youtube каналі бізнес-блогера Андрія Остапчука вийшла друга частина інтерв'ю з українським бізнесменом і політиком - Леонідом Черновецьким. У цьому випуску Леонід Михайлович розповів, як працював слідчим, про свій бізнес, який приносив у день 28 000 $, про ідеї створення ідея юридичної-консультаційного центру «Правекс» і як продав банк БЗА 750 млн. $ Перед кризою.
13.12.2019 16:06
Підприємець з Коломиї, засновник «Young business club» Андрій Остапчук розповідає, як йому вдалося створити компанію зі щорічним оборотом 600000 $.
У Франківську презентували реставровану ікону з «Тіней забутих предків»

У Франківську презентували реставровану ікону з «Тіней забутих предків»

У п‘ятницю, 20 грудня, в Івано-франківському краєзнавчому музеї відкрилася виставка до 10-ліття проєкту «Врятуємо скарби разом».

Одним з головних елементів виставки стала ікона «Спаса на престолі» з апостольського ярусу іконостасу 1773 року, пише “Репортер“.

Ця класична ікона постала перед глядачами вперше після зйомок у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Реставратор Валерій Твердохліб розповідає, що експозиція зроблена повністю руками реставраторів.

«Історія ікони з іконостасу – дуже цікава, – говорить Твердохліб. – Центральну ікону експозиції «Спас на престолі» знімали не в церкві у Криворівні, а на кіностудії Довженка. Параджанов на студії створив іконостас для стрічки, для якого використав ікони зібрані своїми силами. Коли Параджанова ув’язнили, ікони зберігалися на студії Довженка. Частину ікон Петро Арсенич привіз із кіностудії в Івано-Франківський краєзнавчий музей. У 1983 в Космачі церква згоріла повністю. Можна сказати, що таким чином Параджанов врятував ці твори, в іншому випадку вони могли згоріти».

Реставратор додає, що частину фрагментів ікон для експозиції передав Музей мистецтв Прикарпаття.  Відомо, що ще чотири ікони зберігаються нині в Києві. Долю інших ще потрібно досліджувати.

«Іконостас – велика конструкція, яка була в жахливому стані. Тому процес реставрації був дуже складним. Ми робили консервацію пам’ятки, щоб витягти із забруднень і врятувати від руйнації», – говорить Валерій Твердохліб.

Ідею з риштуванням для ікон зробив художник Ярема Стецик. Твердохліб пояснює, що це таке символічне відображення праці митців, які таким чином працюють над іконами в церквах.

У виставкових залах – ікони космацьких майстрів. Деякі з них стали справжнім відкриттям – «Коронація Марії» та «Тайна вечеря», які теж, як виявилося, є частиною одного іконостасу.

Ще один елемент виставки – ярмо, яке теж зняли у фільмі «Тіні забутих предків», привезли з музею Криворівні.

«Ця виставка дозволила відкрити не лише ікону «Спаса на престолі» з апостольського ярусу іконостасу 1773 року, а й зробити цінні наукові відкриття», – каже Валерій Твердохліб.

«Те що робить Валерій і його колеги – вони навколо давніх творів творять новий контекст, те, що хотів колись у своїй творчості робити і я, Параджанов, – говорить Богдан Мисюга, доцент Львівської національної академії мистецтв. – Ця експозиція виглядає як експозиція кращих музеїв світу».

Твердохліб розповідає, що проєкт з порятунку сакральної колекції Краєзнавчого музею «Врятуємо скарби разом» має завдання не лише врятувати, а й привернути увагу до проблематики збереження.

«Ми робимо маленькі кроки, але стратегічно не розвиваємося – культура у занепаді, – говорить Валерій Твердохліб. – Ми хотіли змінити свідомість містян, показати унікальні шедеври, презентувати культуру світові і показати, що треба бути небайдужими».

Каже, колекція Івано-Франківського краєзнавчого музею – у не найкращому стані.

За словами Твердохліба, головна проблема навіть не у фінансуванні, а в особистому ставленні кожного музейного працівника до збереження фондів. Адже, якщо є бажання, ситуацію завжди можна змінити, а фінансування – знайти.

«Проєкт «Врятуємо скарби разом» – динамічний. За ці роки ми випустили дві унікальні монографії, які дали можливість відкрити унікальні твори світу. Це єдині наукові праці, які були підготовлені в музеї за всі роки, – говорить Твердохліб. За 10 років було відреставровано сотні творів. Але ми робимо наукову реставрацію – не прагнемо зробити швидко і багато. Ми мусимо приділяти більше уваги якісному збереженню».26.06.2019 11:55
Сушені гриби компанії «Боровик» можна спробувати у популярних продуктах ТМ «Мівіна», «Ролтон», «Комо». Підприємство розташоване у маленькому містечку Борислав, що на Львівщині і вже встигло підкорити споживачів з усієї країни. Їхня продукція - це свіжі вагові, сушені, фасовані та консервовані шампіньйони, білі гриби, лисички, опеньки, рижики та інші.
14.06.2019 21:50
У 1991 році це підприємство виробляло на замовлення підошви до взуття. А зараз компанія реалізує готове модельне взуття в Україні та експортує його на ринки ЄС. В інтерв’ю власник і директор PROGRESS SERVICE Павло ФЕДЮК розповідає, що секрет такого успіху полягає у простих речах – вмінні адаптуватися до світових трендів і постійно навчатися, щоб оперативно втілювати знання в розвиток компанії.
24.05.2019 13:36
Представляємо вам історію успіху фермерського господарства «Агротем», розташованого в селі Селисько на Львівщині. Їхня продукція – це тверді сири преміум-класу, домашні йогурти, молоко, масло, яку підприємство реалізує в торгових мережах під брендом «Джерсей». І з кожним роком ця продукція впевнено підкорює споживачів з усієї країни.
10.12.2019 18:22
Сім'я ресторанів «Лейбова гора» нещодавно представила свій новий заклад- чарочну «Артур Бернс», названу на честь відомого фінансиста США, емігранта з Івано-Франківська.
09.12.2019 13:03
Компанія «Юріта» протягом цілого року створює 600 тисяч іграшок. 80% реалізують на внутрішньому ринку, 20% - експортують.
24.10.2019 12:33
Артур Бернс- американський економіст українського єврейського походження. Один із найвпливовіших фінансистів світу. Голова Федеральної резервної системи США, радник з економіки кількох американських президентів.
15.01.2020 18:22
Надвірнянщина – розвинений нафтопромисловий район, тому не дивно, що в районному центрі місті Надвірній міський стадіон називається «Нафтовик», найвідоміший монумент міста, хоч і має назву «Фантомас»,усе ж поставлений до 100-річчя надвірнянської нафтопромисловості, навіть День міста місцеві жителі святкують у День нафтовика. Журналіст журналу «Мега» Уляна Гаврилюк дослідила, як видобуток нафти впродовж декількох століть впливав на розвиток регіону та чому нафтопереробка до цього часу залишається стратегічним напрямком розвитку Надвірнянщини.
29.07.2019 13:32
Коли понад сто років тому в Карпатах будували залізницю, це був унікальний та амбітний інженерний проект. Дослідники з Закарпаття Микола Ткач і Микола Волощук розповідають неймовірну історію цього будівництва.
27.05.2019 16:06
Україна − пріоритетний партнер Європейського Союзу, якого ЄС підтримує через такі інструменти: бюджетна підтримка, технічна допомога, механізми змішаного фінансування для залучення інвестицій, гуманітарна і макрофінансова допомога. Щороку ЄС виділяє додаткові 200 млн євро нових грантових коштів.