Читайте нас в соціальних мережах

MEGA14.02.2019 14:37
Коли на тренінгах я питаю зал, якщо ви реально “накосячили” і всі претензії ваших клієнтів обґрунтовані, чи треба вибачатися? Починаються палкі баталії. Людям неймовірно складно визнати свою провину і ще складніше за це вибачитися.
14.02.2019 14:33
Фільм: Дуель братів. Історія Adidas і Puma (2016). Сюжет: на початку XX століття брати Адольф та Рудольф Дасслери заснували невелику взуттєву фабрику в баварському місті Херцогенаурах; фанатична сфокусованість на мрії Аді і здібності до комерції Руді допомогли зробити з неї успішне підприємство, однак з часом розбіжності у підходах до ведення бізнесу та особисті непорозуміння привели до поділу на дві ворогуючі компанії, Adidas і Puma.
14.02.2019 14:32
- Якщо ви керуєте готелем, який вже встиг заслужити лояльність гостей, наступне, що необхідно зробити - зовсім не повторення всього, що застосовується, а - покращення всієї системи взаємодії. І дуже важливо точно донести це до своєї цільової аудиторії. Адже, як відомо, cкромность - це шлях до невідомості.
07.02.2019 17:43
Щороку Яремчанський край відвідують мільйони туристів, кожен зі своїм уявленням про ідеальний відпочинок. Комфорт, європейські стандарти, унікальний дизайн, автентика, смачна українська кухня – тут кожен знаходить щось на свій смак. Наш випусковий редактор сайту Уляна Гаврилюк на власному досвіді переконалася, в яких готелях туристи можуть сповна відчути всю красу та самобутність гуцульської культури.
31.01.2019 16:32
В інтерв’ю засновники кафе «Небо» Олена та Тарас Халак розповідають, чи не зловживають відвідувачі їхньою добротою і концепцією «вільних цін», який фінансовий дохід закладу і як поєднати Бога і бізнес?
28.12.2018 08:59
Голова Української асоціації меблевиків Володимир Патісон розповідає, що собою представляє меблева галузь України, чи витіснить IKEA вітчизняних конкурентів, а також, як змінилося ставлення до потенційних експортерів за останні чотири роки.
Туризм Прикарпаття

Туризм Прикарпаття

 

 

За даними зведеної звітності Прикарпаття у 2015 році відвідало 1850,3 тис. осіб (із врахуванням даних ТзОВ «Парктур» (ТК «Буковель»), що на 18% більше у порівнянні з 2014 роком.

Туристичний збір за минулий рік становить 1578,5 тис. грн., а за січень-квітень 2016 року – 724,4 тис. грн.

За даними форми державного статистичного спостереження №1-туризм (річна) «Звіт про туристичну діяльність» в області налічується близько 200 суб’єктів туристичної діяльності, з них - 33 туроператори. Найбільшу кількість туристів прийняли ПП «Мандри-гори», ПФ «Марко», ПП «Прикарпатська туристична компанія», ПАТ «Івано-Франківськтурист», ТзОВ «Туристична фірма Надія», ТзОВ «Парктур».

За 2015 рік загальна кількість туристів, яким були надані послуги, становить 65885 осіб.

Загальна кількість внутрішніх туристів у 2015 р. -  57708 осіб, що на 4% більше у порівнянні з минулим роком.

Чисельність іноземних громадян, яким були надані послуги у 2015 р., становить 1324 особи. Найбільше туристів відвідали область з Білорусі, Молдови, Російської Федерації, США, Ізраїлю, Румунії, Польщі.

У 2015 р. 6853 туристів виїжджали за кордон, що на 10% менше минулорічного показника. Найбільше – у Болгарію, Туреччину, Єгипет, Польщу, Грецію, Чорногорію, Угорщину.

А  кількість обслужених екскурсантів склала 3320 осіб (без врахування екскурсантів та одноденних відвідувачів ТзОВ «Парктур»). Найбільшу кількість подорожуючих на території області прийняли: ТзОВ «Гуцульський край», ТзОВ «Туристична компанія «Красна», ПП «Перлина Карпат», ПП «Галичанка ІФ», ТзОВ «Туристична фірма «Надія».

 Дохід від наданих туристичних послуг за 2015 р. становить 262885,4 тис. грн., що на 27 % більше минулорічного показника.

Інформацію наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної  Республіки Крим та м. Севастополя, а по Донецькій та Луганській областях  - тільки з даних про суб'єктів туристичної діяльності, що подали звітність до територіальних органів Держстату.

Коротко про перспективи і розвиток туристичної галузі на Прикарпатті ми поспілкувалися з Віталієм Передерком - начальником управління туризму та міжнародної технічної допомоги  департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації.

 • Судячи зі статистичних даних, туризм на Прикарпатті розвивається. Які, на Вашу думку, основні причини позитивної динаміки? Туристів справді побільшало, але, в основному, це стосується гостей з інших областей України, тобто покращився внутрішній туризм. Причин цього є декілька, але я назву основні з них. Перша - це анексія Росією Криму і, як наслідок, переорієнтація українців на «причорноморські» (Одеську і Херсонську) і «карпатські» області. У Карпатському регіоні ми змагаємось за туриста з Львівщиною і Закарпаттям. Хороша конкуренція сприяє зростанню сервісу і якості надання послуг. Другою вагомою причиною є те, що протягом двох останніх років покращилась логістика. За останній рік було призначено кілька додаткових поїздів, які проїжджають через туристичні куточки нашої області. Також варто відзначити і покращення стану автодоріг як в обласному центрі, так і на трасах національного значення в області. Ремонтні роботи тривають, тому, думаю, це зумовить ще більший притік туристів. Також тепер можна користуватися послугами кількох авіаліній і швидко та комфортно подорожувати країною. І, по-третє, на розвиток внутрішнього туризму вплинула економічна ситуація в країні –  зменшилася кількість людей, які можуть дозволити собі відпочивати за кордоном, тому вони обирають альтернативні варіанти.
 • Хотілося б уточнити щодо логістики. Яким видом транспорту найчастіше користуються туристи? Близько 30-40% туристів обирають для себе залізничний вид транспорту. Незначний відсоток, але він є – це авіаперельоти. Понад 50 % надають перевагу автомобільному транспорту, сюди входять і пересування на власному автомобілі, і пасажирські автобусні перевезення.
 • Чи є дані, що найбільше подобається туристам в нашій області, а що, навпаки, рекомендують покращити? Ми регулярно проводимо опитування гостей нашого краю, тому такі дані є. Найбільше незручностей викликають погані дороги, особливо, під’їзні шляхи до пам’яток культури та історії. Також часто немає жодних вказівників і орієнтирів до тих об’єктів, які викликають інтерес у туристів, через що їм доводиться довго блукати. Теж актуальним є питання сміття, яким «помічені» відпочинкові зони. Ми зі своє сторони  постійно моніторимо і аналізуємо ситуацію, і бачимо проблеми, які заважають розвитку галузі. Сюди, окрім уже зазначених,  входять: низький рівень розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури; недостатня кількість місць короткочасного відпочинку вздовж основних автомобільних шляхів; незадовільний стан пам’яток історико-архітектурної спадщини; недосконалість законодавчої та нормативно-правової бази в галузі туризму; неналежний стан туристичних маршрутів (брак обладнаних місць короткочасного відпочинку, гірських притулків тощо); неефективне використання туристично-рекреаційного потенціалу в окремих районах області; незабезпечення професійними кадрами в галузі туризму і рекреації; низька якість та недостатній асортимент туристичних послуг. Ну, а хвалять туристи  природу.
 • Це ж не наша заслуга, нам пощастило жити на такій території... Так, але ми повинні зберегти те, що дала нам природа. Є несвідомі жителі, які викидають сміття в річки, є і туристи, які не прибирають за собою після відпочинку, не усвідомлюючи, як це впливає не тільки на туристичну привабливість нашого краю, але й на екологію в цілому. Повернусь до того, що хвалять і що подобається туристам в нашій області. Ми можемо пишатися чотирма національними природними парками («Карпатський», «Галицький», «Верховинський», «Гуцульщина»), куди кожного року приїжджає все більша кількість людей. Отримані від відвідувачів кошти вкладаються у розвиток нових атракцій і покращення відпочинкової інфраструктури. Аналогічно рекреаційною інфраструктурою займаються наші держлісгоспи. Працівники лісгоспів по районах, не очікуючи навіть інколи на фінансування з області, власними ресурсами облаштовують зони відпочинку, дитячі майданчики, смітники поблизу зелених зон. Також туристи захоплюються нашою історико-культурною спадщиною. Мабуть, тому з 2011 року Прикарпаття утримує першість в Україні за кількістю екскурсантів, яким було надано послуги. Ще туристи позитивно відгукуються про кількість нових атракцій, які з’являються кожного року. Хочу звернути вашу увагу, що на Івано-Франківщині розташовані 10 природних територій курортного значення, понад 3,5 тис. пам’яток історико-культурної спадщини. Найцікавішими туристичними об’єктами є: відпочинкова зона «Дністровський каньйон», Манявський скит та Манявський водоспад, пам’ятка природи «Скелі Довбуша», Національний заповідник «Давній Галич», Маєток Святого Миколая, вузькоколійка «Карпатський трамвай», гірськолижний і спакурорт «Буковель», Музей писанкового розпису в м. Коломиї та ще багато інших. Ми маємо чим пишатися. Як правило, туристичний пік відвідуваності області припадає на травневі свята і новорічно-різдвяний цикл, втім, в останні роки у нас з’явились нові конкурентні літні атракції, наприклад, круїзи по Дністру на плоскодонному судні «Юрій».
 • У нас багато підприємців, які ведуть свою діяльність у сфері туризму? Так, на сьогодні в області функціонують близько 400 туристично-рекреаційних закладів на 18 тис. місць, послуги розміщення надають понад 800 садиб сільського зеленого туризму; зареєстровано близько 200 суб'єктів туристичної діяльності, з них 33 мають туроператорську ліцензію. Працює 11 центрів і пунктів туристичної інформації. На території Прикарпаття один готель має категорію 5*, ще 4 готелі – категорію 3*. Але, гадаю, якщо податкове законодавство і економічна ситуація в країні стануть більш привабливими і сприятливими для бізнесу, то кількість підприємців збільшиться, а значить, і зростатимуть прибутки до бюджету регіону.
 • Опишіть, будь ласка, перспективи розвитку туризму на Прикарпатті. Яким є особисто Ваше бачення? Якщо й надалі, хоча б такими темпами, відбуватимуться позитивні зміни, то майбутнє виглядає навіть дуже привабливим. Вперше за десятки років наші побажання і пропозиції почали враховувати центральні органи виконавчої влади (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України – дерегуляція, Міністерство інфраструктури України – логістика, Міністерство закордонних справ України – візова лібералізація тощо). Управління туризму облдержадміністрації, у свою чергу, тісно співпрацює із суб’єктами туристичної діяльності, громадськістю. Ми всі повинні зрозуміти, що Прикарпаття – це наш край, край кожного, і, відповідно, ми всі, як разом, так і окремо, несемо відповідальність і ділимо винагороду. На сьогодні затверджено комплексну регіональну цільову програму розвитку туризму в області на 2016-2020 роки. Нею визначаються такі пріоритетні напрями розвитку туризму:
 • збалансоване та прозоре адміністративно-правове управління туристично-курортною сферою;
 • створення сприятливих економіко-правових та організаційних умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в туристичну і курортну сферу;
 • створення туристичної, сервісної та інформаційної інфраструктури вздовж основних автомобільних шляхів;
 • забезпечення раціонального й ефективного використання природних, рекреаційних, історико-культурних ресурсів;
 • підвищення якості і розширення асортименту туристично-рекреаційних послуг;
 • створення конкурентоспроможних туристичних і курортних продуктів;
 • забезпечення галузі кваліфікованими кадрами;
 • забезпечення організаційних заходів та технічних вимог до безпеки туристів;
 • активізація міжнародної співпраці у сфері туризму і курортів;
 • удосконалення рекламно-інформаційної діяльності, проведення маркетингових досліджень у туристичній галузі, представлення області на національному і міжнародному туристичних ринках в Україні та за кордоном.

У 2016 р.  з обласного бюджету виділено на реалізацію заходів програми 1 млн. грн.

Виконання цієї програми дасть змогу підтримувати позитивний імідж Івано-Франківщини як розвинутого туристичного регіону в Україні та Східній Європі, що забезпечить збільшення кількості туристів і екскурсантів, зростання зайнятості населення в туризмі та супутніх галузях.

Всім, хто працює у цій сфері, раджу детальніше ознайомитися зі всією програмою та приходити до нас із пропозиціями і спільним планом дій.

Мар’яна Циганин

 

 

 


11.01.2019 13:40
Уже другий рік поспіль протягом новорічно-різдвяних свят у місті Надвірна відбувається фестиваль «Файне Різдво». Участь у мистецькому проекті беруть участь понад тисяча учасників різноманітних хорових і танцювальних колективів з усього району.
09.01.2019 13:41
Печеніжинська ОТГ стала переможцем 9 обласного Конкурсу програм та проектів розвитку місцевого самоврядування і отримає фінансову підтримку у розмірі 500 тисяч гривень на реалізацію проекту
24.01.2019 12:56
2018 рік став роком запуску першого в Івано-Франківську інноваційного центру
18.01.2019 15:19
Автор легендарних пісень Едіт Піаф французький композитор з Прикарпаття. Натан Гланцберг народився 12 жовтня 1910 року в місті Рогатин, що знаходився тоді у складі Австро-Угорської імперії, в єврейській родині дрібного торговця Шмуеля Гланцберга. У 1911 році сім'я емігрувала до Німеччини, в місто Вюрцбург в Баварії. Відразу ж після переїзду Натана стали називати Норбер.
14.01.2019 14:14
Британський політик, Член британського парламенту радник прем'єр-міністра Маргарет Тетчер український діаспорний діяч бізнесмен, меценат. Народився в селі Антонівка (Тлумацький район, Івано-Франківська область).
06.02.2019 15:09
TripAdvisor® - це найбільший в світі сайт про подорожі, який допомагає мандрівникам спланувати і забронювати ідеальну поїздку. Веб-сайти бренду TripAdvisor утворюють найбільшу спільноту мандрівників у світі. На його сайти заходить до 340 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. Тут Ви знайдете понад 320 мільйонів відгуків і думок про більш ніж 4,9 мільйонів готелів, ресторанів і визначних пам'яток.
05.02.2019 16:11
Нещодавно сайт Дзеркало Медіа опублікував історію успіху Зореслави та Квітослави Мацьківих з Коломийщини, молодих підприємиць, які створили власний бізнес за океаном.
09.01.2019 13:03
2018 рік все ближче підходить до завершення. Всі фахівці з цифрового маркетингу, SEO-компанії, ІТ компанії тощо, досліджують топові тренди та планують свої кампанії на 2019 рік. Давайте поговоримо про декілька основних інноваційних трендів, які вочевидь будуть панувати на ринку інформаційних технологій у наступному році: